foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

04 niezwykla lekcja historii16 lutego w oddziałach przedszkolnych gościliśmy Pana Piotra Kutelę i Pan Bogdana Lenart ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Zwiadowców Historii. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiadali o historii ziem Jelcza-Laskowic oraz pokazali, co ziemia może ukrywać np. monetę z czasów Imperium Rzymskiego. Przywiezione przez Zwiadowców eksponaty wzbudziły ogromną ciekawość wśród przedszkolaków. Każdy chciał zobaczyć starą maszynę do pisania, obsłużyć pralkę „Franię” i podnieść stuletnie żelazko z duszą. Zobaczyliśmy też kolekcję starych lamp naftowych i karbitowych oraz bardzo stary telefon. Dzieci mogły nie tylko posłuchać o historii, ale także „jej dotknąć”. Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Zwiadowców Historii za tę niezwykłą lekcję historii.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych w PSP 2

bohateron dyplom

Podziękowanie dla oddziałów przedszkolnych w PSP 2 za udział w akcji BohaterOn.
Dziękujemy za udział w akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2021 upamiętniającej 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia. Gratulujemy podjętych działań i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych projektów z zakresu edukacji historyczno-patriotycznej.
Koordynator akcji Małgorzata Niżyńska

akcja zeszyt

Wasze zeszyty świadczą o tym, jakimi jesteście uczniami. Chcielibyśmy, abyście dbali o nie i traktowali je jak swoją wizytówkę oraz zaglądali do nich z przyjemnością. Zależy nam, by były prowadzone systematycznie i starannie. W tym celu organizujemy akcję pt. „Moją wizytówką mój zeszyt”. Akcja trwa do 8 kwietnia b.r. Wyniki zdobywców tytułu najpiękniejszego zeszytu na poziomie klas 1-3 ogłosimy w kwietniu.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI KL. 1-3

01 pejzaze polski

„Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu”

Amit Ray

 

Klasa III d wraz z wychowawcą Jolantą Baranów wykonała zadanie pt. „Pejzaże Polski”. Uczniowie udekorowali także pierniczki według własnego pomysłu. W grudniu dzieci wykonały kartki z podziękowaniami w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

 

                                                                            Koordynator projektu Renata PiątekMPE

04 kolory moich marzen Z ogromną radością zapraszamy na wystawę pięknych prac plastycznych mieszczącą się w holu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Jelczu-Laskowicach. Będzie ona dostępna do 4 marca 2022 roku. Wystawa jest zwieńczeniem Pierwszego Gminnego Przeglądu Plastycznego zorganizowanego przez naszą szkołę, dedykowanego dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przegląd miał na celu ukazanie bogactwa dziecięcego świata marzeń i kolorów,  a jednocześnie zwrócenie uwagi na to, że każde dziecko może odnieść sukces. W Przeglądzie wzięło udział 19 uczniów klas 1-8 szkół podstawowych z Jelcza-Laskowic oraz Miłoszyc.

Serdecznie dziękujemy za pomoc Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury oraz nauczycielom i rodzicom.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.