313 grudnia aż 30 par – uczeń i osoba dorosła z rodziny – wzięło udział w II Szkolnym Dyktandzie Rodzinnym. Uczestnicy zmierzyli się z tekstem dotyczącym świąt Bożego Narodzenia przygotowanym przez panią Izabelę Siedlecką. Dyktando zawierało niezwykle dużo różnych trudności ortograficznych. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością poprawnego pisania takich wyrazów i zwrotów jak np.: ni stąd, ni zowąd; żywozielona choinka, żabot, rad nierad, moździerz do pieprzu.

Zmagania były bardzo zacięte. W przerwie jury – w skład którego wchodzili nauczyciele języka polskiego, panie: Anna Pawlaczek, Kamila Gwóźdź, Izabela Siedlecka – wyłoniło zwycięzców. Uczestnicy natomiast mogli w tym czasie wziąć udział w zabawie poprowadzonej przez panią Aleksandrę Zubowską – należało rozwiązać krzyżówkę, której hasła zostały ukryte w formie kodów QR. Dla zwycięzców zabawy również przewidziano nagrodę.

Uczniowie i dorośli z zainteresowaniem obejrzeli również przygotowaną przez organizatorów prezentację omawiającą poprawne zapisywanie nazw związanych ze świętami Bożego Narodzenia.

Zwycięskie pary w II Szkolnym Dyktandzie Rodzinnym:

I miejsce - Zosia Wójtowicz (kl. 4 a) i tato Marcin Wójtowicz

II miejsce - Michalina Ogonowska (kl. 6 d) i babcia Jadwiga Stal

III miejsce - Helena Osińska (kl. 6 d) i mama Magdalena Rogalska

Zwycięzcy zabawy:

Adrian Jakubas (kl. 5 d) i ciocia Agnieszka Kiser

Serdecznie gratulujemy zwycięskim parom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Zapraszamy za rok!

Organizatorzy – Izabela Siedlecka, Anna Pawlaczek, Aleksandra Zubowska

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.