15025 listopada 2022 klasa 8E wraz z nauczycielem historii – panem Kamilem Ciomą - uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy. Uczniowie dzięki zajęciom w terenie mogli powiązać dzieje regionu z historią Polski. Wiele razy na lekcjach w szkole słyszeli o obozie Fünfteichen („Pięć stawów”) w pobliskich Miłoszycach. Będąc w Gross-Rosen, mogli natomiast naocznie przekonać się, jak potężna była ta machina zła.

W ramach „Laboratoriów przyszłości” uczniowie utrwalili na fotografiach oraz w krótkim filmiku wizytę w tym smutnym miejscu. Pełna relacja fotograficzna znajduje się w szkolnej galerii.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.