7a

„Czyste akweny” - ekologiczna akcja przeprowadzona wspólna przez wędkarzy z Koła nr 6 Polskiego Związku Wędkarskiego w Jelczu-Laskowicach oraz uczniów z Koła Ekologicznego PSP 2 w Jelczu-Laskowicach.

Cykliczna zbiórka śmieci na nabrzeżach zbiorników wodnych na terenie gminy Jelcz-Laskowice w ramach akcji „Czyste akweny” tym razem odbyła się przy zbiorniku wodnym „Pierwszy Staw Jelczański”, starorzeczu Odry „Matunin” oraz w okolicach rezerwatu przyrody „Łacha Jelcz”. Wędkarze z Koła nr 6 PZW w Jelczu-Laskowicach zbierają śmieci corocznie wiosną i jesienią. Tak jak w ubiegłych latach wędkarze do udziału w akcji zaprosili młodzież z Koła Ekologicznego działającego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach, którego opiekunem jest Ireneusz Stachnio.

Jak zwykle młodzież szkolna wykazała się sumiennością i dokładnością w zbieraniu i segregowaniu śmieci. Były to pouczające zajęcia z ochrony środowiska.
Akcja zakończyła się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.
Zebrano łącznie około 35 worków śmieci. Śmieci w trakcie zbierania były segregowane na plastiki i szkło. Worki ze śmieciami wędkarze przewieźli do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów
Komunalnych w Jelczu-Laskowicach.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z akcji „Czyste akweny”

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Ireneusz Stachnio

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.