03 wizyta w urzedzieDzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły 17 i 23 maja odwiedziły Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Przywitał i oprowadził je po urzędzie Pan Dariusz Koprowski sekretarz miasta i gminy. Wycieczka została zorganizowana z inicjatywy przedszkolaków, którzy chcieli poznać Burmistrza Miasta Jelcz-Laskowice oraz zobaczyć urząd i poznać zasady jego funkcjonowania. Wizytę rozpoczęto w sali obrad, gdzie dzieci uczestniczyły w projekcji filmu, który opowiadał o historii pałacu z lwami. Następnie dzieci udały się do gabinetu Burmistrza Pana Bogdana Szczęśniaka, który opowiedział o swojej pracy i działaniu urzędu.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Potem zaprosił dzieci na balkon, z którego mogły podziwiać rabatę kwiatową przedstawiającą herb miasta. Przedszkolaki otrzymały też pamiątkowe gadżety miejskie – odblaskowe opaski na rękę, dzięki którym będą dobrze widoczne na drodze, pamiątkowe magnesy i frisbee.

Po wizycie w urzędzie dzieci bawiły się i odpoczywały w przypałacowym parku. Wycieczka była bardzo udana, spełniła nie tylko cele edukacyjne związane z kształtowaniem postawy obywatelskiej ale również umożliwiła dzieciom radosne spędzenie czasu.

Wychowawcy grup przedszkolnych.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.