007 swieto niepoleglosci 2021Dnia 10 listopada społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się w obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W słoneczną środę, na szkolnym boisku odbyła się wyjątkowa akademia. Podczas uroczystości pani dyrektor Agata Skierska przypomniała historię niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień 11.11.1918 roku.

Uroczystość uświetniona została występem szkolnego chóru oraz recytacją wiersza Tadeusza Kubiaka „Tu wszędzie Polska”. Następnie zaprezentowały się szkolne koła zainteresowań: Klub Patriotyczny - Mały Rycerz, Klub Małego Artysty, Klub Przyjaciół Leśniczego, Klub Wolontariusza „Słoneczko” oraz zostały wręczone nagrody laureatom konkursu historyczno-plastycznego „Piękna nasza Polska cała”. Delegacje uczniów złożyły także kwiaty pod popiersiem Józefa Piłsudskiego oraz przy Dębach: Pamięci i Pokoju.

Drugą część uroczystości stanowiła defilada wszystkich klas. Maszerujący uczniowie, przy dźwiękach pieśni patriotycznych, pokazali jedność całej społeczności „dwójki”.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.