W kwietniu 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny związany z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VII. W sumie było ich ponad 100. Uczestnicy musieli rozwiązać trudny test wiedzy dotyczący losów Polski w XIX w oraz I wojny światowej. Nagrodą główną w konkursie była dwudniowa wycieczka do Krakowa. Pojechało na nią 10 uczniów z najwyższymi wynikami z klas IV, 10 z klas V, 10 z klas Vi oraz 10 z klas VII. Wycieczka odbyła się 10 i 11 maja 2018 r. W programie wycieczki znalazły się: Muzeum Lotnictwa, Starówka z Kościołem Mariackim, Wawel, Uniwersytet Jagielloński, a przede wszystkim miejsca związane z Józefem Piłsudskim i jego Legionami, czyli: Oleandry (Dom Józefa Piłsudskiego), kopiec jego imienia, grobowiec na Wawelu, pomnik legionistów i Piłsudskiego. Nocleg był w malowniczo położonej Woli Kalinowskiej. Nie mogło zabraknąć oczywiście smoka wawelskiego oraz wysłuchania hejnału. Wycieczka odbyła się przy pięknej pogodzie i tryskających humorach uczestników. Opiekunami uczniów byli: p. Agnieszka Kaletnik, p. Bogdan Draus i p. Jan Glin.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.