foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

W poniedziałek 14 maja odbył się w naszej szkole gminny etap Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku tematem przewodnim konkursu była kultura, historia i geografia Malty. Uczniowie rywalizowali w trzyosobowych zespołach, rozwiązując zadania z zakresu wiedzy o Malcie oraz gramatyki języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII b: Oliwia Dudkowska, Oliwia Mielczarek i Maciej Świtek. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z PSP nr 2, przed PSP nr 3 i szkołą podstawową z Miłoszyc.

14 maja 2018r. uczniowie klas: Va, Vb, Vc, VIe udali się z opiekunkami: P. Moniką Kiełbusiewicz, P. Małgorzatą Więch i P. Joanną Kołakowską do Szklarskiej Poręby, by w Walońskim Tyglu Żelaznym zapoznać się z tradycjami górniczo-hutniczymi Sudetów. W tym wyjątkowym miejscu powitał nas charyzmatyczny przewodnik, który za sprawą uczniów naszej szkoły ożywił maszyny sprzed wieków. Nie spodziewaliśmy się, że ten skansen odtworzeniowy będzie aż tak tętnił życiem i radością. Mogliśmy na własnej skórze poczuć się jak pradawni Walonowie. Wszystkie odtworzone narzędzia, którymi ongiś eksploatowano zasoby Sudetów, były do naszej dyspozycji, a my nie zawahaliśmy się ich użyć! Mieliśmy także okazję wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny i sporządzania pięknych bransolet.

Czytaj więcej...

9 maja siedmioro uczniów klas I-III ( Judyta Pawlaczek, Hubert Franckiewicz, Maja Wesołowska, Weronika Wasilko, Joanna Obara, Kamila Krawców i Jakub Bosak ) wraz z opiekunem panią Renatą Piątek, uczestniczyło w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez PSP w Minkowicach Oł. W tym roku prezentowane były wiersze Jana Brzechwy. W konkursie startowało 28 uczestników, spośród których 12 uzyskało wyróżnienia. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Judyta Pawlaczek z kl. I D i Jakub Bosak z kl. III D.

phoca thumb m 008 dzien patronkiphoca thumb m 024 dzien patronkiphoca thumb m 047 dzien patronkiphoca thumb m 075 dzien patronki

16 maja społeczność PSP nr 2 w Jelczu – Laskowicach po raz kolejny radośnie uczciła Dzień Patronki Szkoły, Marii Skłodowskiej – Curie. Jak co roku tego dnia organizatorzy zaplanowali dla dzieci i młodzieży wiele atrakcyjnych punktów programu.

Już od rana pani pedagog Anna Kowal – Goliszek umożliwiła młodym piosenkarzom, tancerzom, muzykom, sportowcom i aktorom zaprezentowanie swoich wyjątkowych uzdolnień podczas Szkolnego Przeglądu Talentów, w którym wszystkich niepowtarzalnych artystów nagrodzono dyplomami oraz słodyczami.

Tymczasem klasy szóste zostały zaproszone przez panią Katarzynę Bobko oraz asystujących jej gimnazjalistów do magicznego laboratorium Marii Skłodowskiej – Curie, gdzie mogli nie tylko obserwować barwne i spektakularne doświadczenia chemiczne, ale także samodzielnie je wykonać!

Czytaj więcej...

13 maja br. odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość Jego Eminencja Andrzej Siemieniewski - biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej - w towarzystwie proboszcza parafii M. M. Kolbego ks. Janusza Nowickiego oraz księży wikariuszy. Obecność księdza biskupa związana była z wizytacją parafii W Jelczu-Laskowicach. Zacnego gościa przywitali nasi gimnazjaliści Paweł i Asia, a uczennice z klas młodszych wręczyły bukiet kwiatów. Pani dyrektor Agata Skierska skierowała słowa powitania w imieniu grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. W czasie spotkania z nauczycielami dyskutowano na temat wyzwań, przed jakimi stoi współczesna szkoła i środowisko lokalne naszego miasta. Wizytę zakończono wspólną modlitwą.

W kwietniu 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny związany z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział uczniowie klas IV-VII. W sumie było ich ponad 100. Uczestnicy musieli rozwiązać trudny test wiedzy dotyczący losów Polski w XIX w oraz I wojny światowej. Nagrodą główną w konkursie była dwudniowa wycieczka do Krakowa. Pojechało na nią 10 uczniów z najwyższymi wynikami z klas IV, 10 z klas V, 10 z klas Vi oraz 10 z klas VII. Wycieczka odbyła się 10 i 11 maja 2018 r. W programie wycieczki znalazły się: Muzeum Lotnictwa, Starówka z Kościołem Mariackim, Wawel, Uniwersytet Jagielloński, a przede wszystkim miejsca związane z Józefem Piłsudskim i jego Legionami, czyli: Oleandry (Dom Józefa Piłsudskiego), kopiec jego imienia, grobowiec na Wawelu, pomnik legionistów i Piłsudskiego. Nocleg był w malowniczo położonej Woli Kalinowskiej. Nie mogło zabraknąć oczywiście smoka wawelskiego oraz wysłuchania hejnału. Wycieczka odbyła się przy pięknej pogodzie i tryskających humorach uczestników. Opiekunami uczniów byli: p. Agnieszka Kaletnik, p. Bogdan Draus i p. Jan Glin.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.