foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

020 portrety pilsudskiego16 marca 2017r. rozstrzygnięty został Gminny Konkurs Plastyczny w 149. rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramch programu "Do Wolnje i Niepodległej... - w setną rocznicę walk o Niepodległość Polski".

Jury w składzie: pan burmistrz Marek Szponar - przewodniczący komisji, pani Maria Zagórska, pani Halina Licimińska oceniało prace uczniów klas I-III w kategorii "Portret Józefa Piłsudskiego przyznało I miejsce Antoninie Baluk z kl. IA. W kategorii "Plakat na temat walk Polaków o Niepodległość" wyróżnienie otrzymał Oskar Stanisławek z kl. IIIB.

W kategorii klas IV-VI nagrodzeni zostali następujący uczniowie: Maria Lesiecka z kl. VA, Gracjan Rak z kl. VIC, Julia Rostalska z kl. IVA, Karolina Moskal z kla. VID. Wyróżniono również Kaję Wychowaniec z kl. VF i Amelię Jaworską z kl. VE.

W kategorii plakatu "Walka Polaków o Niepodległość" doceniono Marlenę Werocy z kl. VF, Ninę Woźną z kl. VC, Hanne Troskę z kl. IVC oraz Kaję Wychowaniec z kl. VF. Wyróżnienia przypadły Marii Lesieckiej z kl. VA i Szymonowi Pietrakowi z kl. VE.

 

013 pierwszy dzien wiosny

21 marca 2017r. w pierwszy dniu wiosny jak co roku tradycyjnie odbył się szkolny turniej gry w dwa ognie. Rywalizacja toczyła się w kategoriach klas czwartych, piątych i szóstych. Po zaciętej walce, na najwyższym podium stanęli uczniowie klas: IVA, VB i VF, VID. Za przeprowadzenie zawodów odpowiedzialni byli nauczyciele wychowania fizycznego. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzenie pamiątkowymi dyplomami.

Dyrektor PSP nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach ogłasza zapisy do klas I na rok szkolny 2017/2018, dzieci urodzonych w latach 2010, 2011 i zamieszkałych w obwodzie szkoły:

  • na podstawie zgłoszenia (rocznik 2010),
  • na podstawie wniosku (rocznik 2011).

Zapisy odbywać się będą w gabinecie wicedyrektor pani Danuty Praisnar w dniach od 21.03 do 30.03. 2017r. w godzinach od 6:30 do 15:00 w tym 29.03.2017r. do godziny 17:00. Dokumenty wymagane przy zapisie:

  • dowód osobisty rodzica,
  • akt urodzenia i pesel dziecka.

Jednocześnie ogłasza rekrutację na 87 miejsc, do oddziałów przedszkolnych („zerówka” dla dzieci 6-letnich) na podstawie wniosku rekrutacyjnego. Wnioski rekrutacyjne należy składać w sekretariacie szkoły w dniach od 21.03 do 30.03 2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00.

Regulamin rekrutacji i dokumenty związane z zapisami dostępne są po kliknięciu "Czytaj więcej..."

Czytaj więcej...

041 dzien kobiet8 marca 2017r. panie (te starsze i te młodsze) z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 świętowały Dzień Kobiet. Miłym i serdecznym życzeniom i słodkościom nie było końca.

Męska część Samorządu Uczniowskiego rozdała nauczycielkom kwiaty i pozdrowiła pogodnymi życzeniami. Inwencja kolegów młodych pań była nieograniczona. Chłopcy prześcigali się w pomysłach. Były i laurki, przyjęcia - niespodzianki, drobne prezenty, gromkie życzenia "Sto lat..."

001 konkursy polonistyczne002 konkursy polonistyczneTuż po feriach, 7 marca 2017r. rozdano dyplomy tym uczniom, którzy zmierzyli swoje siły w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym Fraszka. Wśród 15 uczestników tych zmagań laur zwycięstwa przypadł Wiktorowi Krzemińskiemu z klasy VId, na drugim miejscu ex aequo uplasowały się uczennice klasy Vc - Magdalena Kaletnik i Anna Stiller.

Tego dnia podsumowano również szkolny etap Konkursu Ortograficznego. Najlepsze w tej dziedzinie okazały się Monika Kłak z klasy IVa i Roksana Popiłko z klasy Vb.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Monice i Roksanie życzymy sukcesów, w etapie powiatowym. Obiecujemy trzymać mocno kciuki.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.