foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

1Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale - tak też było u nas.

16 stycznia odbyła się zabawa karnawałowa klas 1-3 prowadzona przez wodzireja. Na udekorowanej auli szkolnej uczniowie mogli zaprezentować się w swoich strojach. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, policjantów, rycerzy, piratów, piłkarzy, Batmanów, klauna …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do wspólnej zabawy i tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było się posilić słodką przekąską. Podczas zabawy wykonano pamiątkowe zdjęcia aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

07

W styczniu w naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne z okazji przypadających w tym miesiącu świąt jakimi jest Dzień Babci i Dziadka.

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach dzieci pamiętały i obdarowały swoich bliskich pięknymi upominkami: kartkami okolicznościowymi, koszyczkami z recyklingu pełnymi kwiatów z krepiny, kalendarzami prosto od serca.

Nasze świetliki włożyli wiele wysiłku w przygotowanie powyższych podarunków, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.

Prace zostały uwiecznione poprzez aparat fotograficzny zakupiony w ramach „ Laboratoriów przyszłości”.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

1Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych uroczystości. Co roku Samorząd Uczniowski klas 1-3  stara się, aby ten dzień był wyjątkowy i był sposobnością do okazania sobie serdeczności i życzliwości. W trym celu zorganizowano „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanego pudełka. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. W tym dniu wykonano zdjęcia aparatem fotograficznym pozyskanym w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

 

2  3  4 

Opiekunowie SU klas 1-3

 Renata Piątek, Edyta Grydziuszko, Magdalena Pasierbska-Abucka

                 

10

W grudniu w świetlicy szkolnej chętne dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia explodingboxów, kartek typu pop-up oraz makram. Wykonane przez dzieci prace zostały sfotografowane aparatem zakupionym w ramach programu „ Laboratoria przyszłości”, a następnie przekazane na szkolny kiermasz świąteczny.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Wojsko Polskie   wizyta   3

Dnia 9 listopada oddziały przedszkolne naszej szkoły gościły przedstawiciela Wojska Polskiego - kapitana Mateusza Stępkowskiego. Opowiadał on nam o swojej służbie ojczyźnie, o szacunku do symboli narodowych, pokazał nam plecak wojskowy z całą jego zawartością. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. W podziękowaniu za wizytę nasze przedszkolaki pięknie zaśpiewały piosenki patriotyczne i przekazały własnoręcznie wykonany album patriotyczny.

Wojsko Polskie   wizyta   2 Wojsko Polskie   wizyta   1
 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 

14W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu - Laskowicach brali udział we wszystkich zawodach sportowych zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Szkolny Związek Sportowy w Jelczu-Laskowicach w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii 

Podsumowanie osiągnięć

  • I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – etap gminny. Opiekun – Małgorzata Oleksyn.
  • I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – etap powiatowy. Opiekun – Małgorzata Oleksyn.
  • XII miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – finał dolnośląski. Opiekun – Małgorzata Oleksyn.
  • II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – etap gminny. Opiekun – Krzysztof Kaucki.

Czytaj więcej...

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.