foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Klasa II d z wychowawcą Haliną Olczak w ramach projektu ,,Z kulturą mi do twarzy'' zrealizowała zadanie pt. ,,Świętujemy Dzień Teatru''. Uczniowie przygotowali inscenizację pt. ,,Sąsiedzi'' inspirowaną literaturą dziecięcą. Spektakl prezentowany był dla uczniów klas   pierwszych. Zapraszamy do obejrzenie filmiku.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1iypPe_0gwFP8gNebSP2d2xscO3eA8Fpw?usp=sharing

 

                                                                                 Koordynator projektu Renata Piątek

... I te duże i te małe, kolorowe, wielkanocne...konkurs na pisanke 2022

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi rozstrzygnięty został konkurs na najładniejszą pisankę. Prace uczniów z powodzeniem przerosły oczekiwania organizatorów. Pisanka Zosi i Zuzi (uczennic klasy 5a) mierzyła ponad trzy metry i sięgała prawie do sufitu szkolnego korytarza.

W kategorii "praca 3d" zwyciężyła pisanka Marysi, Hani i Julii (uczennic z klasy 7 d). Praca  dziewczynek została zawieziona jako prezent wielkanocny do Domu Opieki Społecznej w Oławie (ku radości mieszkańców i pracowników ośrodka). Zwyciężczyniom  tegorocznego konkursu gratulujemy i życzymy kolejnych oryginalnych pomysłów.

04 chinski smok i piasek pustyniKlasa 1c z wychowawcą Dorotą Wieczorek wykonała w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” dwa zadania: „Chiński smok” i „Piasek pustyni”. Uczniowie wysłuchali legendy o „Chińskim smoku”, poznali jego moc i cudowne znaczenie. Chłopcy wykonali smoka, a dziewczynki wykonały kolorowe prace z wykorzystaniem piasku. Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

                                                                            Koordynator projektu Renata PiątekMPE

07 warsztaty ludoweKlasa 2c z wychowawcą Magdaleną Pasierbską-Abucką w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy” zrealizowała zadanie pt. „Warsztaty ludowe”. Uczniowie malowali pisanki. Zanim dzieci przystąpiły do zdobienia swoich jajek, oglądały filmik instruktażowy, a także pokaz slajdów, podczas których poznały kilka technik malowania, np. za pomocą bibuły, folii bąbelkowej, przy użyciu gąbki, farbami akrylowymi. Uczniowie jednak wybrali najbardziej tradycyjną metodę - jajka malowały farbkami.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

                                                                            Koordynator projektu Renata PiątekMPE

„Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!”

                                                                                                                                                    Karolina Błażejczyk

 28 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-V. Celem jego było propagowanie dbałości o IMG 20220425 123726poprawność języka ojczystego, a także stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności ortograficznych. W tym roku swoich sił w zmaganiach z zawiłościami ortografii języka polskiego postanowiło spróbować 31 uczniów. Zmierzyli się oni z długim i trudnym dyktandem.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Eliza Bielecka IV b, (praca bezbłędna)

II miejsce - Alicja Żygadło V c

III miejsce - Hanna Trojanowicz IV c

Do Gminnego Konkursu Ortograficznego przechodzi 8 osób i są to: Eliza Bielecka IV b, Alicja Żygadło Vc, Hanna Trojanowicz IV c, Amelia Twardowska IV d, Helena Osińska V d, Natalia Niesłuchowska IV c, Amelia Krowicka V d, Bartosz Drozd V d.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w przyszłości.

Organizatorzy konkursu: Agnieszka Mazur i Anna Pawlaczek

 

DSCF1848Miło nam poinformować, że klasa 5a pod kierunkiem p. Doroty Smolis została laureatem konkursu przyrodniczego pt. "Nasze ścieżki przyrodnicze" zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z: Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych, Karkonoskim Parkiem Narodowym, Parkiem Narodowym Gór Stołowych oraz Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną we Wrocławiu. Nagrodą w konkursie jest dwudniowa wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra" w Myśliborzu. Klasa weźmie w niej udział we wrześniu.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu ścieżki przyrodniczej w najbliższej okolicy. Nasza ścieżka pt. "Starorzecze Odry" ukazuje piękno i bogactwo historyczno-przyrodnicze terenów starej Odry i rezerwatu Łacha Jelcz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pracą pod poniższym linkiem i do odwiedzenia pięknych miejsc przedstawionych w prezentacji.

https://psp2jl-my.sharepoint.com/:p:/g/personal/dsmolis_psp2jl_onmicrosoft_com/EfKd8BQYfu9Mgs5BA0U1CDAB5Ezl18EYyCeEBR_1XHa8Ng?e=gnMFtd

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.