foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

dzien ziemi 2022

Z okazji Światowego Dnia Ziemi już po raz trzeci zapraszamy do wzięcia udziału w ekologicznym konkursie plastycznym dla klas czwartych i piątych. Tematem przewodnim i tytułem tegorocznej edycji jest "Drzewo".

Drzewa odgrywają ogromną rolę w przyrodzie, są bardzo ważne dla życia człowieka. Pochłaniają bowiem szkodliwy dwutlenek węgla i wytwarzają konieczny do życia tlen. Dzięki nim ludzie oddychają czystym powietrzem. Drzewa osłaniają glebę i wody, są ostoją dla innych roślin i zwierząt.

Przed przystąpieniem do pracy zastanówcie się, jak przenieść na papier ich piękno, majestat i siłę. 

Czytaj więcej...

2Uczniowie w lutym w ramach lekcji geografii prowadzonych przez panią Martę Adamczyk poznali Mikołaja Kopernika - wybitną postać epoki renesansu, której działalność zrewolucjonizowała poglądy na porządek świata. Dowiedzieli się o faktach z jego życia i odkryciach, które do dziś są ważne dla ludzkości. Obejrzeli film edukacyjny o wybitnym Polaku, a następnie wykonali  według własnego pomysłu prace plastyczne przedstawiające Układ Słoneczny. Inwencja twórcza uczniów została zaprezentowana podczas wystawy w holu szkoły.

Wernisaż został uwieczniony na zdjęciach wykonanych przez uczniów sprzętem fotograficznym zakupionym w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

 

1

2

Z okazji przypadającego w miesiącu lutym, Dnia Świętego Walentego, w naszej świetlicy odbyły się „ Walentynkowe warsztaty rękodzieła”. Chętne dzieci tworzyły "walentynki". Powstało szereg kartek z przesłaniem - "Dla Ciebie", "Bądź moją Walentynką", "Bądź moim Walentym"... Uczniowie mogli zrobić kartkę wg zaproponowanych wzorów lub stworzyć ją wg własnego pomysłu. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą motywacją i kreatywnością.

Dokumentacja fotograficzna powstała dzięki wykorzystaniu aparatu zakupionego w ramach programu „ Laboratoria przyszłości”.

 

1  3  4 

Burmistrz Jelcza - Laskowic informuje o rozpoczęciu rekrutacji na rok szkolny 2023/2024 do przedszkoli, oddziałów
przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas I w szkołach podstawowych dla których organem prowadzącym jest
Gmina Jelcz-Laskowice.
Rekrutacja będzie prowadzona w formie elektronicznej.

Dla dzieci które będą brały udział w rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
adres strony: http://jelczlaskowice.przedszkola.vnabor.pl

Dla dzieci które będą brały udział w rekrutacji do klas I szkół podstawowych
adres strony: http://jelczlaskowice.podstawowe.vnabor.pl

Platforma będzie udostępniona od 08.03.2023r. do 17.03.2023r.

Czytaj więcej...

2

1 marca jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Święto to, jak dobrze wiemy, ma upamiętnić żołnierzy antykomunistycznego podziemia w Polsce. Nasza społeczność szkolna również pamięta o tych niezłomnych bohaterach. W ciągu całego tygodnia, a w szczególności tego dnia, nauczyciele na lekcjach historii przedstawiali uczniom sylwetki tych niezwykłych żołnierzy, a delegacja uczniów wraz z panem wicedyrektorem Kamilem Ciomą złożyła1 biało-czerwone znicze pod muralem – „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba” - poświęconym Danucie Siedzikównie, pseudonim „Inka”. Dzień ten doskonale wpisuje się w projekt „Zachować się jak trzeba” realizowany w naszej szkole.
 

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.