foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

W dniach 10 i 11 maja 2017r. odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.

  • 10 maja 2017r. (środa) – kl. I-III godz. 17.00
  • 11 maja 2017r. (czwartek) – kl. IV-VI godz. 17.00

Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z następującymi harmonogramami:klasy I-II, klasy IV-VI

Terminy zebrań z rodzicami uczniów klas III do uzgodnienia z wychowawcami.

2017 gminny konkurs matematyczny25 kwietnia 2017r. w szkole podstawowej w Miłoszycach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły z klas IV-V: Franciszek Turłowicz, Jakub Piwiński, Hanna Troska, Anna Stiller, Aleksandra Gałka oraz Antoni Andreasik.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie kl. IV (19 uczestników) oraz uczniowie kl. V (17 uczestników).

W wyniku matematycznych zmagań nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

klasy IV

  • Hanna Troska- IV miejsce
  • Franciszek Turłowicz  - V miejsce

klasy V

  • Aleksandra Gałka - II miejsce
  • Anna Stiller - V miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w matematycznych wyzwaniach.

002 dzie ziemiUczniowie naszej szkoły 25.04.2017 wzięli udział w uroczystościach zorganizowanych z okazji Dnia Ziemi. Obchody święta rozpoczęło przemówienie pani Dyrektor. Następnie uczniowie należący do Klubu Przyjaciół Leśniczego, którego opiekunem jest pani Ilona Grzywacz-Lewicka, zaprezentowali akademię pt. ”Las”. Następnie chór szkolny pod dyrekcja pana Drużbiaka wykonał piosenki o tematyce ekologicznej. Potem przyszedł czas na pokaz mody z użyciem surowców wtórnych. Dziewczynki z klas 4-6 prezentowały stroje z recyklingu. Na zakończenie pani Iwona Roman wraz z panią Dyrektor wręczyły nagrody i dyplomy dla laureatów konkursu „Coś z niczego”:

Nagrodzeni w kategorii klas 0-III: I miejsce – Hanna Sypień kl. IId, II miejsce – Krzysztof Moskal kl. IIIb, III miejsce – Bartosz Drozd gr. 0d.

W kategorii klas IV-VI: I miejsce – Maciej Wasilko kl.VId, II miejsce – Natalia Nabzdyk kl. IVa, III miejsce – Marlena Werocy kl. Vf.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy pomysłowości i odwagi w realizacji pomysłów!

 

p. Ilona Grzywacz- Lewicka

Dyrektor PSP nr 2 im. M. Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach ogłasza rekrutację uzupełniającą na 10 miejsc do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018, dzieci urodzonych w latach 2011, 2012 na podstawie wniosku rekrutacyjnego.
Dokumenty wymagane przy zapisie:

  • dowód osobisty rodzica.
  • akt urodzenia i pesel dziecka.

Wnioski rekrutacyjne należy składać w sekretariacie szkoły w dniach od 25.04 do 05.05.2017r. w godzinach od 7:00 do 15:00.
Regulamin rekrutacji i dokumenty związane z zapisami dostępne są:

  • na stronie internetowej szkoły,
  • w sekretariacie szkoły.

Dodatkowe informacje pod numerem tel.: 71 318 12 10

006 zdolny slazaczek gala6 kwietnia 2017 roku w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się Gala Laureatów Konkursów zDolny Ślązaczek i zDolny Ślązak Gimnazjalista. Była ona uroczystym zwieńczeniem trwających od ponad pół roku zmagań uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w prezentowaniu wiedzy i umiejętności z różnych dyscyplin wiedzy.
Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie laureatom konkursów dyplomów, pamiątkowych medali i nagród, ufundowanych przez UMWD oraz KO we Wrocławiu. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń naszej szkoły Wiktor Krzemiński, który w towarzystwie nauczycielki matematyki p. Ewy Chorąży i swoich bliskich świętował swój sukces.
Na zakończenie prowadzący tę wyjątkową uroczystość spuentowali ją myślą, że staje się ona już „odblaskiem przeszłości”, aby w przyszłym roku stać się elementem teraźniejszości, która uświadomi po raz kolejny potencjał tkwiący w dolnośląskich uczniach.

Wiktorowi gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy kolejnych równie spektakularnych.

miesiac autyzmu

2 kwietnia rozpoczyna Światowy Miesiąc Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Warto zapoznać się i informacjami na ten temat , gdyż mimo corocznych kampanii wiedza na ten temat jest zbyt mała.
Szczególnie ważna jest czujność na poszczególnych etapach rozwoju dziecka, obserwacja i znajomość objawów, które mogą niepokoić. Doświadczenia praktyków wskazują, że im szybciej postawiona diagnoza i rozpoczęta terapia, tym szansa na poprawę funkcjonowania dziecka rośnie. Około 10-15% wcześnie zdiagnozowanych i objętych opieką terapeutyczną dzieci ma szansę na poprawę funkcjonowania równoznaczną z wyleczeniem i samodzielne życie w przyszłości.
Zwracam się do rodziców – porównajcie osiągnięcia rozwojowe waszego dziecka z listą umiejętności rozwojowych odpowiadających jego wiekowi.

Czytaj więcej...

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.