foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

28 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Do wyborów przystąpiło prawie 400 uczniów klas IV – VII. Każdy wyborca mógł zagłosować maksymalnie na 3 uczniów oraz 3 nauczycieli (opiekunów samorządu). Wyłoniono następujący skład Samorządu Szkolnego:

 1. Wasylik Maksym
 2. Furtak Anna
 3. Szwemin Nina
 4. Franckiewicz Dominika
 5. Popiłko Roksana
 6. Wróbel Wiktoria
 7. Stanisławek Wiktoria
 8. Szarata Julia
 9. Bagiński Szymon
 10. Adamowska Katarzyna

Spośród nauczycieli najwięcej głosów uzyskali: Pan Bogdan Draus i Pan Jan Glin.

Na pierwszym posiedzeniu samorządu dokonano wyboru osób funkcyjnych:

 • przewodnicząca samorządu - Nina Szwemin kl. VI b,
 • zastępca - Anna Furtak kl. VI a,
 • skarbnik - Julia Szarata kl. VI f
 • sekretarz - Wiktoria Wróbel kl. VII c

001 dzien glosnego czytania29 września 2017r. w całej Polsce szumnie obchodzono Dzień Głośnego Czytania. W tę wyjątkową akcję włączyli się zaczytani uczniowie polonistki – Pani Joanny Kołakowskiej. W klasach: Vc, VIc i VIf miłośnicy książek drukowanych przynieśli swoje ukochane lektury. Głośno i pięknie, indywidualnie albo z podziałem na role, odczytali ulubione fragmenty. Największą popularnością cieszyły się powieści fantastyczne z serii Baśniobór oraz Harry Potter. Nie ustępowała im pola książka naszych sióstr, kuzynek, cioć, mam i babć..., czyli nieśmiertelna „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Wszystkim życzymy samych ciekawych lektur, a aktywnym wśród nas książkomaniakom wielu nowości czytelniczych!

W dniu 26 września odbyły się gminne zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła w rywalizacji klas IV - VI wśród dziewcząt zdobyła I miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na czwartej pozycji. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się 28 września w Oławie.

Zwycięski skład dziewcząt : Jarecka Malwina, Szarata Julia, Adamczyk Julia, Ambroży Anna, Ambroży Maria, Kaletnik Magdalena, Kłak Monika, Kozicka Michalina, Górska Julia oraz Laszczak Aleksandra.

Skład chłopców : Chorązki Marcel, Sokołowski Hubert, Neumann Olaf, Kobuszyński Jakub, Bodak Hubert, Piecz Hubert, Orsztynowicz Krzysztof, Kubiak Maciej, Łuczyszyn Jakub oraz Kruczkowski Michał.

002 wybory do samorzadu

28 września b.r. uczniowie klas IV-VII mieli okazję wybrać swoich przedstawicieli do Samorządu Szkolnego. Głosowali na wyłonionych w wyborach klasowych przedstawicieli, a także dokonywali wyboru opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Szkolna komisja wyborcza w pocie czoła zlicza głosy. W oczekiwaniu na ostateczny komunikat proponujemy obejrzeć kilka zdjęć z procesu wyborczego!

001 dzien tabliczki mnozenia020 dzien tabliczki mnozenia29.09.2017 w PSP nr 2 obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na apelach pani wicedyrektor Bożena Ganczarek podsumowała wyniki konkursu „Mistrz tabliczki mnożenia” . Zmagania uczniów rozpoczęły się 12.09. b.r. i trwały do dziś. Tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA przyznany został w każdej grupie wiekowej i tak najlepsi wśród:

 • klas czwartych - Kamil Krzemiński 4B
 • klas piątych - Franciszek Turłowicz 5A
 • klas szóstych - Jakub Staworzyński 6C
 • klas siódmych - Michał Tasior 7B
 • klas drugich gimnazjalnych - Julia Pachoł 2A
 • klas trzecich gimnazjalnych - Paweł Ciach 3A

Doceniono również MATEMATYCZNE SUPER KLASY, czyli: 4B, 5A, 6C, 7B, 2AG, 3AG.

Mistrzowie tabliczki mnożenia otrzymali z rąk Pana wicedyrektora Lesława Zwardonia „matematyczne” upominki, a „najmatematyczniejsze” klasy cukierki. Pani wicedyrektor podziękowała zaangażowanym w projekt nauczycielkom matematyki – Paniom: D. Praisnar, E. Chorąży, Z. Zielak i J. Kowalewskiej. Uczniom życzyła dalszych sukcesów, wszystkich zaprosiła do następnych konkursów rachunkowych, które już wkrótce...

001 sprzatanie swiata 2017

22 września odbyła się kolejna już edycja kampanii ekologicznej Sprzątanie Świata tym razem pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz objaśnieniem głównych celów projektu. Uczniowie wraz z opiekunami (zapatrzeni w niezbędne akcesoria) wyruszyli na ulice i place naszego miasta, by zamanifestować, że solidaryzują się z tą szczytną inicjatywą. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie. Po dobrze wykonanej pracy młodzi ekolodzy częstowali się słodkimi upominkami ufundowanymi prze Urząd Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach. Wszystkim tym, którym idea czystego środowiska nie jest obojętna, serdecznie dziękujemy.

W galerii można zobaczyć uczniów klasy IIc (wraz z ich wychowawczynią Renatą Piątek) ochoczo dbających o czystość wokół budynku szkolnego.

Renata Piątek
Joanna Kołakowska

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.