foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

pracownia cyfrowa tablica

12 stycznia 2017r. Gmina Jelcz-Laskowice podpisała z Zarządem Województwa Dolnośląskiego umowę o dofinansowanie projektu "Poprawa jakości kształcenia w Gminie Jelcz-Laskowice poprzez utworzenie 6 pracowni cyfrowych w szkołach podstawowych i gimnazjach". Celem projektu jest zapewnienie rozwoju infrastruktury szkół w zakresie nauki cyfrowej oraz dostosowanie do współczesnych wymagań i nowych metod nauczania placówek edukacyjnych Gminy Jelcz-Laskowice.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jelczu-Laskowicach została utworzona pracownia cyfrowa wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny i ICT, przeznaczona do prowadzenia działalności dydaktycznej z uczniami podczas lekcji z różnych przedmiotów ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania platformy edukacyjnej i zakupionego oprogramowania oraz podczas zajęć pozalekcyjnych służących rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży.

001 kup pan sczotke002 kup pan sczotkeSerdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, uczniom i ich rodzicom za udział w akcji charytatywnej pod hasłem „Kup Pan szczotkę", która została zorganizowana w naszej szkole w ramach współpracy z Fundacją Redemptoris Missio.

Szczoteczki i pasty do zębów zostaną wysłane do Afryki. Trafią do afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą. Zebraliśmy 71 past, 129 szczoteczek do zębów i 2 opakowania nici dentystycznych - łącznie 202 sztuki. Oto najbardziej aktywne klasy:

  • I miejsce – (41 szt.) uczniowie Pani J. Kołakowskiej i p. J. Glina (V C, VI C)
  • II miejsce – kl. VI E (zebrała 27 szt.) – wych. Pani A. Hołodniak
  • III miejsce – kl. VI D (zebrała 23 szt.) – wych. Pani M. Łagódka
  • III miejsce – kl. V A (zebrała 23 szt.) – wych. Pani E. Wychowaniec

Wśród klas gimnazjalnych najwięcej zebrała klasa II A – 17 szt. – wych. Pani J. Sajdak.
Gratulujemy!

Na zakończenie akcji najbardziej aktywne klasy spotkała słodka niespodzianka. Uczniowie zostali obdarowani domowymi wypiekami naszych gimnazjalistek. Aniela Jaworska, Daniela Kaszycka, Marta Łukomska, Nikola Kicińska i Natalia Gołąb z kl. III b oraz Julia Kryżek z kl. II b upiekły wyśmienite ciasta i babeczki. Dziękujemy za te pyszności.

Koordynatorzy akcji
Agata Roskosz-Stachnio i Ireneusz Stachnio

001 ornitolog 201716 października klasy 6f i 6c uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Ekologiczne "Etna" i Śląskie Towarzystwo Ornitologiczne.

Zajęcia prowadzone były w ramach projektu Skrzydlaci sublokatorzy - program edukacyjny o ptakach i nietoperzach zamieszkujących budynki. Uczniowie uczestniczący w zajęciach zostali zapoznani z gatunkami ptaków i nietoperzy zamieszkującymi budynki mieszkalne oraz spotykanymi w ich sąsiedztwie. Uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści i jakie problemy mogą wynikać z sąsiedztwa z nimi oraz poznali zasady współżycia ze skrzydlatymi sublokatorami.

003 dzien edukacji narodowej"Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku, jest wykształcenie". Pod tym hasłem 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas VIb, IVb i II gimnazjum przygotowali pod kierunkiem Pani Kamili Gwóźdź i Pani Sylwii Kryłat przedstawienie, w którym podziękowali za pracę, trud i poświęcenie nauczycielom, pracownikom szkoły i administracji.

Uczniowie klasy VI przedstawili poszczególne przedmioty szkolne. Czwartoklasiści ocenili własne negatywne zachowania, wyrzucając najgorsze przywary do kosza. Znalazły się w nim m.in.: pomazane zeszyty, programy telewizyjne, katalogi mody, śrubokręt, wagary, błędy ortograficzne i postać ogromnego Lenia. Prowadzący w imieniu wszystkich uczniów wręczył Pani Dyrektor bukiet obietnic zmiany dotychczasowego postępowania. Starsi uczniowie w Wiadomościach z Pokoju Nauczycielskiego zaprezentowali najnowsze trendy modowe dla nauczycieli. Podczas pokazu było naprawdę wesoło!

Czytaj więcej...

006 pasowanie na ucznia

12 X 2017r. uczniowie klas pierwszych weszli do sali gimnastycznej tanecznym krokiem poloneza. Taniec kontynuowali ich starsi koledzy, którzy towarzyszyli najmłodszym z braci uczniowskiej w tym uroczystym dniu. Na uczniów czekali burmistrz Miasta i Gminy Jelcz- Laskowice Pan Bogdan Szczęśniak, przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Werocy oraz dyrektor PSP nr 2 Pani Agata Skierska, wicedyrektorzy: Pani Bożena Ganczarek i Pan Lesław Zwardoń oraz bliscy pierwszoklasistów.

Czytaj więcej...

001 konkurs przyrodniczy 2017002 konkurs przyrodniczy 2017003 konkurs przyrodniczy 2017

10 października w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego organizowanego przez PSP w Minkowicach Oławskich pod patronatem Nadleśnictwa Oława. Uczestnicy tegorocznego konkursu musieli wykazać się wiedzą dotyczącą rezerwatów przyrody powiatu oławskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych:

  • Maria Lesiecka z kl. 6a
  • Anna Stiller z kl. 6c
  • Julia Szarata z kl. 6f

Ania Stiller zajęła II miejsce w konkursie indywidualnym (0,5 pkt zabrakło do I miejsca) , w konkursie drużynowym do miejsca na podium zabrakło kilka punktów. Gratulacje!

Copyright © 2023 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.