foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

phoca thumb l 015 andrzejki 2017

22 listopada 2017r. z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa, na którą zaproszeni zostali uczniowie klas V-VII. Oprawę muzyczną zapewnił profesjonalny DJ, który zagrał hity list przebojów, przy których nogi same rwały się do tańca. Zmęczeni uczniowie mogli posilić się słodkościami upieczonymi przez ich Rodziców. Rozbawieni tancerze musieli jedynie uważać, by nie zjeść wróżby zamieszczonej w przepysznym ciasteczku. Niektórym trafił się za to spory kawałek ulubionej pizzy. Obok pląsów, uczniowie wraz z wychowawcami organizowali tego dnia zabawy integracyjne. I tak na przykład Cyganki z klasy Vc przygotowały fachowy zestaw tylko pomyślnych wróżb dla wszystkich tych, którzy mieli ochotę tego wieczoru się trochę pobawić, pośmiać i wprowadzić w dobry nastrój. Idąc przykładem młodszych, również rodzice dali się ponieść zabawie!

1 grudnia w szkolnych piwnicach przed wszystkimi uczniami otwarły się wrota salonu wróżb, w którym zasiadły najbardziej aktywne członkinie Samorządu Uczniowskiego. To one umiały tego przedpołudnia czytać z rąk, szklanej kuli i tajemnych księgi wróżb i zaklęć... Zainteresowani swą przyszłością uczniowie mogli zatem poddać się przeróżnym wróżbom, które zawsze obiecywały im świetlistą, wspaniałą i kolorową przyszłość. Na krótką chwilę wszyscy przenieśli się do krainy fantazji, co było miłą odmianą szkolnej rutyny i szarej codzienności.

23.11.2017 r. uczniowie klas IV F i IV E pod opieką wychowawców - Iwony Płaczek i J. Kowalewskiej oraz opiekuna - p. K. Peliszek, byli na wycieczce we Wrocławiu. Dzieci zobaczyły w Hali Stulecia moskiewską rewię na lodzie "Królowa Śniegu" oraz zwiedziły Muzeum Telekomunikacji. Balet na lodzie dostarczył wielu wspaniałych wrażeń, a wizyta w muzeum, połączona z adresowaniem kopert i malowaniem kartek, okazała się pouczającą i przyjemną lekcją historii i doskonałą zabawą.

P. Iwona Płaczek

Od 6 lat współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną. W tym roku także wspieraliśmy kampanie: "Świat bez głodu", "Studnia dla Południa", "Zróbmy Pokój" i "Akcja Edukacja". 29 listopada, w przygotowanej inscenizacji, uczniowie klasy III ag przybliżali uczniom najstarszych klas problemy głodujących dzieci w Afryce czy młodych Syryjczyków, którzy nie znają już innej rzeczywistości niż wojna. Pokazywali tragiczny obraz zniszczonej Syrii oraz opowiedzieli o dzieciach w Azji, które zamiast uczęszczać do szkół pracują za grosze w warunkach zagrażających ich życiu oraz o tych z Afryki borykających się z brakiem dostępu do wody.

Przez kolejne dni niemal cała szkoła przystąpiła do pomocy. blisko 60 osób upiekło ciasta a grupa wolontariuszy sprzedawała je wraz z tostami, sokami i innymi smakołykami. Udało się zebrać 2 022 PLN. To naprawdę dużo! I choć osoby którym pomożemy dzięki tym środkom są dla nas anonimowe to mamy ogromną satysfakcję i dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie.

Klasa III ag oraz Dorota i Krzysztof Wróblewscy

Tradycyjnie jak co roku, 6 grudnia uczniów PSP nr 2 odwiedził Mikołaj. W związku z tym, że wszystkie dzieci (te małe i te duże) były grzeczne, ofiarował im prezenty. W podziękowaniu za pamięć dzieci pożegnały Mikołaja piosenkami i wierszykami.

Panie Elżbieta Zielińska

wywiadowkaW dniach 6 i 7 2017r. odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 6 grudnia 2017r. (środa) - kl. IV-VII godz. 17.00
  • 7 grudnia 2017r. (czwartek) - klasy gimnazjalne godz. 17.00

Regulamin konkursu literackiego ”Mój Przyjaciel Pluszowy Miś”

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II –III G
2. Termin składania prac: do 08 XII 2017 r.
3. Prace składamy w bibliotece szkolne.
4. Uczniowie zgłaszają do konkursu wiersz, rymowankę lub krótkie opowiadanie,
bajkę( maksymalnie do 5 stron) na powyższy temat na arkuszu A4
5. Uczestnik może oddać najwyżej 2 prace;
6. Prace konkursowe będą oceniane w 3 kategoriach:
Klasy II- IV
Klasy V-VII
Klasa IIG - IIIG
7. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, dyplomy.

Jury konkursu będzie oceniało prace pod względem:
1. Zgodność utworu z tematem
2. poprawność językową(ortograficzna, gramatyczna, interpunkcyjna, leksykalna, stylistyczna)
3. oryginalność utworu.
4. estetyka zapisu.

nauczyciel bibliotekarz

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.