foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

kiermasz bozonarodzeniowy 2017 smallW dniach 18-20 grudnia 2017r. od godz. 9.00 do 14.30 w głównym holu szkoły odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dochód ze sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych zostanie przeznaczony na leczenie naszego kolegi Mateusza, który w listopadzie 2016r. zachorował na nowotwór szpiku kostnego. Po raz drugi przeszedł zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Przed nim długi okres leczenia i powrotu do zdrowia.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna. Konkurs organizowany był z okazji 99. Rocznicy Niepodległości - Hasło przewodnie: "Dumni z naszej ojczyzny" oraz w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Opiekunem konkursu był nauczyciel plastyki - pani Małgorzata Waszak. Pięcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy takich sukcesów. Uczniowie byłego gimnazjum cieszą się podwójnie, ponieważ dla nich to dodatkowe punkty rekrutacyjne do wybranych liceów.

P. Małgorzata Waszak

W grudniu odbył się szkolny etap konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych. Spośród 50 prac uczniów wybrano i przekazano do etapu gminnego 3 szopki i 1 stroik wykonane przez następujących uczniów:
1. Karolina Moskal - kl. 7d - szopka
2. Weronika Łach - kl. 6e - szopka
3. Hanna Sypień - kl. 3d - szopka
4. Jakub Łuczyszyn - kl. 5 b - stroik

Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród dla wszystkich uczestników konkursu: Księdzu dziekanowi Januszowi Nowickiemu, proboszczowi parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu- Laskowicach, który przekazał dla dzieci nagrody książkowe, oraz Radzie Rodziców naszej szkoły , która ufundowała słodkie poczęstunki.

Sponsorom, uczestnikom konkursu oraz ich Rodzinom życzymy radosnych, błogosławionych Świąt.

Organizatorzy konkursu

phoca thumb m 001 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 002 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 012 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 003 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 004 gminny konkurs recytatorski

8 grudnia br. w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach spotkali się wszyscy miłośnicy recytacji i poezji śpiewanej z terenu naszej gminy. Na ten dzień bowiem przewidziano Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej. Konkurs dedykowany był uczniom klas IV-VII, zwycięzcom etapów szkolnych. Młodzi wykonawcy w utworach litycznych osnutych wokół tematu „Ludzkie uczucia” pokazali swoją wrażliwość interpretatorską i poetycki temperament.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 011 mikoajki 2017

6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził długo wyczekiwany, wspaniały gość – święty Mikołaj, ulubieniec dzieci małych i dużych. W towarzystwie asystentek wręczył grzecznym dzieciakom słodkości. Wspominał o rózgach, dla tych mniej subordynowanych i posłusznych, ale okazało się, że takich w naszej szkole nie zastał. Święty życzył wszystkim błogosławionego adwentu i cudownego Bożego Narodzenia, z Panem Drużbiakiem zagrał kolędy i mimo zmęczenia powędrował pewnie do innych dzieci uczęszczających do pozostałych szkół w naszym mieście...

Czytaj więcej...

phoca thumb l 002 szkolny konkurs recytatorski30 listopada 2017r. (na tydzień przed Gminnym Konkursem Recytatorskim i Poezji Śpiewanej) do szkolnych potyczek interpretatorskich stanęło 31 uczennic z klas IV-VII. Uczestniczki konkursu wierszem i piosenką obmalowały całą paletę ludzkich uczuć. Wśród prezentowanych utworów nie zabrakło wierszy o miłości, nadziei, szczęściu, odwadze, ale także strachu, nienawiści, bólu i bezradności wobec losu. Dziewczęta niezwykle sugestywnie interpretowały utwory polskich poetów. Najczęściej sięgnęły po lirykę Szymborskiej, Broniewskiego, Tuwima, Leśmiana...

Czytaj więcej...

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.