foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2
im. Marii Skłodowskiej–Curie w Jelczu–Laskowicach
odbędzie się 22 czerwca 2018 r.

  • 8.00 – Msza św. z udziałem pocztu sztandarowego

Akademia w sali gimnastycznej:

  • 9.15 – klasy gimnazjalne
  • 10.30 – klasy V-VII
  • 11.40 – klasy III-IV
  • 12.50 – klasy 0-II

007 konkurs informatyczny i seminarium

W dniu 7.06.2018r. uczniowie klas 2a i 2d mieli okazję spotkać się z absolwentami naszego gimnazjum: Cezarym Troską oraz Piotrem Moska, którzy opowiedzieli o swojej przygodzie związanej z konkursem "ODYSSEUS”, w którym brali udział. "ODYSSEUS” to europejski konkurs, dotyczący tematyki związanej z badaniami kosmicznymi. Udział w konkursie to wyjątkowa szansa na pogłębienie wiedzy o Wszechświecie w różnych dziedzinach, począwszy od astronomii i astrobiologii przez badania kosmiczne i satelitarne, po podróże międzyplanetarne.

W pierwszym etapie konkursu, zespoły składające się z kilku osób, przygotowują pracę związaną z jedną z szeroko zdefiniowanych kategorii tematycznych. Praca jest następnie poddawana ocenie jury. Pozostałe dwa etapy to etap regionalny oraz międzynarodowy.
Czarek i Piotrek opowiadali jak wyglądały ich przygotowania do tego konkursu oraz jak przebiegały poszczególne jego etapy. Ale co najważniejsze, uczniowie Ci, zostali reprezentantami Polski i polecieli do „Euro Space Center” w Transinne w Belgii, gdzie odbył się finał konkursu. Tam zdobyli główną nagrodę jaką był wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej, czyli do kosmodromu „Kourou” i dzięki temu mogli m.in. zobaczyć, jak wygląda start statku kosmicznego. Chłopacy pokazali, że warto poświęcić czas na rozwijanie swoich zainteresowań i angażować się w różne konkursy. Dzięki temu nie tylko pogłębiamy swoją wiedzę, ale również przeżywamy wiele ciekawych przygód. Spotkanie zorganizowała p. Elżbieta Bicz

Paweł Kędzierski kl. 2AG

003 konkurs informatyczny i seminarium23 maja 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jelczu-Laskowicach odbył się Gminny Konkurs Informatyczny. Uczestniczyli w nim też nasi uczniowie. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Klimek z klasy 6F, Dawid Markowski z klasy 7C i Michał Wierzbicki również z klasy 7C. W finale uczestniczyło 18 uczniów z naszej gminy.

Uczniowie musieli się wykazać wiedzą, zarówno z wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. W pierwszej części konkursu - teoretycznej, uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu systemów operacyjnych, znajomości programów, budowy i zasad działania komputera, pamięci komputerowych oraz Internetu.

W drugiej części konkursu rozwiązywali zadania na komputerze. W tym roku uczniowie, wykonywali animacje w programie GIMP, obliczali za pomocą odpowiednich adresowań i wbudowanych funkcji w arkuszu kalkulacyjnym oraz projektowali tabele za pomocą edytora tekstowego i tworzyli wzory matematyczne za pomocą edytora równań. Suma punktów uzyskanych z obu części konkursu decydowała o miejscu uczestnika konkursu informatycznego.

Miło nam poinformować, że III miejsce w IX Gminnym Konkursie Informatycznym zajął uczeń naszej szkoły Michał Wierzbicki z klasy 7C.

Serdecznie gratulujemy!!! Opiekunem uczniów reprezentujących naszą szkołę była p. Elżbieta Bicz

19 czerwca 2018r. o godz. 18.00 w auli odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które będą realizowały obowiązek przedszkolny (zerówka) od września 2018r.

18 maja 2018 r. klasy VI a i VI c wraz z wychowawcami (p. Bogdan Draus, p. Jan Glin) odbyły podróż do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzenie starej kopalni srebra. W jej trakcie uczestnicy mogli poznać warunki pracy w kopalni, sposób jej budowy, odwadniania oraz dawne wyrobiska. Najważniejszą atrakcją była podróż łodziami po zalanych chodnikach. Dużo ciekawych informacji dostarczył przewodnik, który w przystępny sposób opowiadał o trudach pracy gwarków. Duże wrażenie na uczestnikach wywarła potężna makieta kolejowa na dworcu w Tarnowskich Górach. Podziw budziła nie tylko jej wielkość, ale przede wszystkim precyzja wykonania. Wszystkie pociągi poruszały się po torach, działały wszystkie urządzenia kolejowe. Uczniów poczęstowano słodyczami dowożonymi oczywiście specjalnym składem towarowym.

dom malego dziecka small

"Człowiek jest dobry nie przez to czym jest, lecz przez to czym się dzieli"

Jan Paweł II

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji charytatywnej na rzecz Domu Małego Dziecka we Wrocławiu przy ul. Parkowej. Zgromadzone dary w postaci środków higienicznych, ozdób do włosów i przyborów szkolnych zostały przekazane małym Wychowankom na ręce Pani Dyrektor.

Samorząd Uczniowski gimnazjum

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.