foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

piekna nasza polska cala 2 1W dniach 18-23 października 2021 roku, w oddziałach przedszkolnych odbył się tydzień „Poznajemy naszych sąsiadów-Ukraina”. Głównym zamierzeniem zajęć prowadzonych w tym czasie było zgłębianie wiedzy na temat kultury tego kraju. W trakcie zajęć poznaliśmy symbole narodowe Ukrainy (hymn, flaga, godło) i pozyskaliśmy wiedzę na temat zwyczajów kulturowych naszych sąsiadów. Dzieciom zostały zaprezentowane również najważniejsze zabytki, stroje ludowe i tańce tego kraju. Zaproszeni goście (Rodzice) przeczytali dzieciom ukraińskie baśnie i bajki oraz zaprezentowali ukraiński alfabet. Poznaliśmy również tradycyjne ukraińskie potrawy, a dzięki uprzejmości jednego z Rodziców mogliśmy skosztować jednej z nich. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem brały udział w różnych grach i zabawach, a na zakończenie tygodnia przyszły ubrane w stroje w barwach ukraińskich (błękitno-żółtych). Serdecznie dziękujemy Rodzicom i Wychowawcom za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała”

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

 

Koordynator projektu Małgorzata Niżyńska                     

 IMG 9463   21 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia” dzieci z

IMG 9556 klas pierwszych. Było to wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszoklasisty. Uczniowie z klasy Ia, Ib, Ic i Id ślubowali i złożyli zobowiązanie, że będą dobrymi Polakami, wzorowymi uczniami oraz będą godnie reprezentować naszą szkołę. W ten sposób weszli w poczet uczniów PSP nr 2. Wszystko odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Rada Rodziców ufundowała birety oraz rożki ze słodkościami. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych-p. Elżbieta Adamska, p. Elżbieta Zielińska, p. Ewa Morska oraz p. Małgorzata Załubska. Wszystkim uczniom klas pierwszych gratulujemy i życzymy wiary we własne możliwości, wielu sukcesów i powodzenia w nauce.

kup pan szczotke 2019Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w akcji charytatywnej organizowanej w naszej szkole pod hasłem „Kup Pan szczotkę". Zbieramy szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci kup pan szczotke podziekowania 2021chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Za pośrednictwem Fundacji Redemptoris Missio wolontariusze pracujący i wyjeżdżający na misje do Afryki zabiorą je ze sobą.
Akcja trwa do połowy listopada 2021 r. Szczoteczki i pasty prosimy oddawać panu Ireneuszowi Stachnio lub pani Agacie Roskosz-Stachnio. Liczymy na Was.
Wszystkim, którzy zdecydują się zaangażować i wspomóc naszą akcję - serdecznie dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom i wychowawcom za udział w ubiegłorocznej akcji charytatywnej „Kup Pan szczotkę".
Zebraliśmy łącznie 25 kg past i szczoteczek.
Brawo!
DZIĘKUJEMY

Kliknij w obrazek (po prawej stronie) by przejść do podziękowań


Koordynatorzy akcji
Agata Roskosz-Stachnio i Ireneusz Stachnio

010 kodeks dobrego zachowania

Klasa 3c z wychowawcą Panią Anetą Morawską-Imiołek wykonała w ramach międzynarodowego projektu „Z kulturą mi do twarzy” zadanie „Kodeks dobrego zachowania”. Uczniowie ustalili reguły panujące w ich klasie i zobowiązali się do konsekwentnego ich przestrzegania. W drodze "burzy mózgów" dzieci zgłaszały pomysły zasad dobrego zachowania. Potem odbyła się dyskusja i wybór najważniejszych oraz najbardziej potrzebnych reguł obowiązujących w klasie 3c. Przyjęte zasady dzieci podpisały własnym imieniem i nazwiskiem. Kodeks zawieszono w widocznym miejscu w sali lekcyjnej.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

                                                                            

Koordynator projektu Renata Piątek

 

MPE

005 moja okolica

Klasa 3b z wychowawcą Panią Walentyną Jaskułą wykonała w ramach międzynarodowego projektu „Z kulturą mi do twarzy” zadanie „Moja okolica”. Uczniowie pracując w zespołach do naklejonego zdjęcia na środku kartki domalowali poszczególne elementy prezentując miejsca Jelcza-Laskowic.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

                                       

Koordynator projektu Renata Piątek

 

MPE

001 paleta barw

Klasa 3e z wychowawcą Panią Renatą Piątek zrealizowała w ramach międzynarodowego projektu „Z kulturą mi do twarzy” zadanie „Paleta barw”. Na bieżni przy naszej szkole zorganizowano plener malarski. Dzieci pracując w grupach wykonały pejzaże farbami plakatowymi.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

 

Koordynator projektu Renata Piątek

 

MPE

 

 

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.