foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

phoca thumb m 01 dzien niepodleglosciphoca thumb m 21 dzien niepodleglosciphoca thumb m 26 dzien niepodleglosciphoca thumb m 28 dzien niepodleglosciphoca thumb m 43 dzien niepodleglosci

Dnia 9 listopada br. w naszej szkole odbyły się uroczyste apele z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodsi uczniowie z klas II, III oraz IV uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez klasę IVc pod kierunkiem Pani Aleksandry Zubowskiej. Uczniowie, recytując wiersze, przeprowadzili oglądających przez lata zaborów aż do 11 listopada 1918 roku. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć wiersza „Kto Ty jesteś – Polak mały”, który został wypowiedziany z dumą i szczególną uwagą. Całość została uświetniona pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez szkolny chór pod kierunkiem pana Dariusza Drużbiaka.

Godzinę później uczniowie klasy IIa i IIIa gimnazjum oraz IVf i chór szkolny pod kierunkiem Dariusza Drużbiaka, przedstawili program artystyczny poświęcony Narodowemu Świętu Niepodległości. W montażu słowno - muzycznym ukazano rys historyczny obejmujący przyczyny utraty niepodległości, lata heroicznej walki Polaków o tożsamość narodową pod zaborami oraz czasy I wojny światowej i okoliczności odzyskania niepodległości przez Polskę 11.11 1918r. Uczniowie kl. IIIa gimnazjum przygotowali dodatkowo prezentację multimedialną, która ilustrowała omawiane wydarzenia historyczne. Obchody Dnia Niepodległości miały podniosły, patriotyczny charakter.

Scenariusz apelu przygotowały Iwona Płaczek i Krystyna Peliszek, o scenografię zadbały Małgorzata Waszak i Magdalena Pasierbska-Abucka.

Pani Aleksandra Zubowska

Pani Iwona Płaczek

8 listopada na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu – Laskowicach, której przewodniczyła pani dyrektor Agata Skierska z głębokim żalem pożegnała wielkiego przyjaciela szkoły, strażnika narodowej pamięci, niezłomnego patriotę - śp. Zdzisława Szewczuka.

Obok licznych delegacji z całej Polski hołd zmarłemu oddał również nasz poczet sztandarowy oraz przedstawiciele Klubu Patriotycznego - Mały Rycerz pod opieką pań Agnieszki Kaletnik i Anieli Hołodniak a także delegacja Jednostki Strzeleckiej pododdział Jelcz – Laskowice.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 13 wycieczka pizzeria 2a3 listopada 2017r. klasa 2a gościła na lekcji edukacyjnej w pizzerii La Fontana w Oławie. Właścicielka wyjaśniła dzieciom, skąd pochodzi ulubione danie wszystkich Włochów i małych Polaków. Następnie uczniowie mieli za zadanie samodzielnie stworzyć pizzę swoich marzeń z artykułów spożywczych, które przygotowała pizzeria. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie, ponieważ dzieciaki same od początku do końca robiły swoją pizzę. W trakcie pieczenia uczniowie mogli rozładować swoje emocje na placu zabaw. A potem... Uczta! Każdy spróbował swojej pizzy, ale pychotka... Na koniec wszyscy uczestnicy kulinarnej podróży otrzymali dyplomy. Dziękujemy.

Pani Elżbieta Zielińska

016 wycieczka klasy 6a

Klasa VI a w dniach 11-13.10.2017r. przebywała na 3-dniowej wycieczce: Tyniec-Wieliczka-Kraków-zamek w Pieskowej Skale - Grota Łokietka. Pierwszego dnia mogliśmy zwiedzić opactwo w Tyńcu, które powstało niemal 1000 lat temu. Przewodnik opowiedział nam jego historię. Mówił też o życiu współczesnych mnichów. Po południu zwiedzaliśmy kopalnię soli w Wieliczce. Mogliśmy poznać od podszewki trudy górniczej pracy. Nocleg i posiłki też miały miejsce pod ziemią. Spaliśmy na głębokości ok. 130 m pod jej powierzchnią. Były to niezapomniane przeżycia. Drugi dzień przeznaczony był w całości na zwiedzanie Krakowa. Mogliśmy zobaczyć: Barbakan, Rynek, kościół Mariacki, Uniwersytet Jagielloński, Katedrę i zamek na Wawelu. Złożyliśmy wizytę smokowi wawelskiemu. Trzeciego dnia przebywaliśmy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Podziwialiśmy zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Grotę Łokietka. Opiekunami grupy byli: p. Katarzyna Tomala, p. Jan Glin oraz p. Bogdan Draus. W zgodnej opinii wszystkich uczestników była to najlepsza wycieczka naszej klasy.

P. Bogdan Draus

pracownia cyfrowa tablica

12 stycznia 2017r. Gmina Jelcz-Laskowice podpisała z Zarządem Województwa Dolnośląskiego umowę o dofinansowanie projektu "Poprawa jakości kształcenia w Gminie Jelcz-Laskowice poprzez utworzenie 6 pracowni cyfrowych w szkołach podstawowych i gimnazjach". Celem projektu jest zapewnienie rozwoju infrastruktury szkół w zakresie nauki cyfrowej oraz dostosowanie do współczesnych wymagań i nowych metod nauczania placówek edukacyjnych Gminy Jelcz-Laskowice.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jelczu-Laskowicach została utworzona pracownia cyfrowa wyposażona w nowoczesny sprzęt dydaktyczny i ICT, przeznaczona do prowadzenia działalności dydaktycznej z uczniami podczas lekcji z różnych przedmiotów ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania platformy edukacyjnej i zakupionego oprogramowania oraz podczas zajęć pozalekcyjnych służących rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań dzieci i młodzieży.

001 kup pan sczotke002 kup pan sczotkeSerdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, uczniom i ich rodzicom za udział w akcji charytatywnej pod hasłem „Kup Pan szczotkę", która została zorganizowana w naszej szkole w ramach współpracy z Fundacją Redemptoris Missio.

Szczoteczki i pasty do zębów zostaną wysłane do Afryki. Trafią do afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Wolontariusze Fundacji Redemptoris Missio wyjeżdżający na misje zabiorą je ze sobą. Zebraliśmy 71 past, 129 szczoteczek do zębów i 2 opakowania nici dentystycznych - łącznie 202 sztuki. Oto najbardziej aktywne klasy:

  • I miejsce – (41 szt.) uczniowie Pani J. Kołakowskiej i p. J. Glina (V C, VI C)
  • II miejsce – kl. VI E (zebrała 27 szt.) – wych. Pani A. Hołodniak
  • III miejsce – kl. VI D (zebrała 23 szt.) – wych. Pani M. Łagódka
  • III miejsce – kl. V A (zebrała 23 szt.) – wych. Pani E. Wychowaniec

Wśród klas gimnazjalnych najwięcej zebrała klasa II A – 17 szt. – wych. Pani J. Sajdak.
Gratulujemy!

Na zakończenie akcji najbardziej aktywne klasy spotkała słodka niespodzianka. Uczniowie zostali obdarowani domowymi wypiekami naszych gimnazjalistek. Aniela Jaworska, Daniela Kaszycka, Marta Łukomska, Nikola Kicińska i Natalia Gołąb z kl. III b oraz Julia Kryżek z kl. II b upiekły wyśmienite ciasta i babeczki. Dziękujemy za te pyszności.

Koordynatorzy akcji
Agata Roskosz-Stachnio i Ireneusz Stachnio

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.