foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

19 czerwca 2018r. o godz. 18.00 w auli odbędzie się zebranie z rodzicami dzieci, które będą realizowały obowiązek przedszkolny (zerówka) od września 2018r.

18 maja 2018 r. klasy VI a i VI c wraz z wychowawcami (p. Bogdan Draus, p. Jan Glin) odbyły podróż do Tarnowskich Gór. Celem wycieczki było zwiedzenie starej kopalni srebra. W jej trakcie uczestnicy mogli poznać warunki pracy w kopalni, sposób jej budowy, odwadniania oraz dawne wyrobiska. Najważniejszą atrakcją była podróż łodziami po zalanych chodnikach. Dużo ciekawych informacji dostarczył przewodnik, który w przystępny sposób opowiadał o trudach pracy gwarków. Duże wrażenie na uczestnikach wywarła potężna makieta kolejowa na dworcu w Tarnowskich Górach. Podziw budziła nie tylko jej wielkość, ale przede wszystkim precyzja wykonania. Wszystkie pociągi poruszały się po torach, działały wszystkie urządzenia kolejowe. Uczniów poczęstowano słodyczami dowożonymi oczywiście specjalnym składem towarowym.

dom malego dziecka small

"Człowiek jest dobry nie przez to czym jest, lecz przez to czym się dzieli"

Jan Paweł II

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji charytatywnej na rzecz Domu Małego Dziecka we Wrocławiu przy ul. Parkowej. Zgromadzone dary w postaci środków higienicznych, ozdób do włosów i przyborów szkolnych zostały przekazane małym Wychowankom na ręce Pani Dyrektor.

Samorząd Uczniowski gimnazjum

W poniedziałek 14 maja odbył się w naszej szkole gminny etap Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku tematem przewodnim konkursu była kultura, historia i geografia Malty. Uczniowie rywalizowali w trzyosobowych zespołach, rozwiązując zadania z zakresu wiedzy o Malcie oraz gramatyki języka angielskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VII b: Oliwia Dudkowska, Oliwia Mielczarek i Maciej Świtek. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z PSP nr 2, przed PSP nr 3 i szkołą podstawową z Miłoszyc.

14 maja 2018r. uczniowie klas: Va, Vb, Vc, VIe udali się z opiekunkami: P. Moniką Kiełbusiewicz, P. Małgorzatą Więch i P. Joanną Kołakowską do Szklarskiej Poręby, by w Walońskim Tyglu Żelaznym zapoznać się z tradycjami górniczo-hutniczymi Sudetów. W tym wyjątkowym miejscu powitał nas charyzmatyczny przewodnik, który za sprawą uczniów naszej szkoły ożywił maszyny sprzed wieków. Nie spodziewaliśmy się, że ten skansen odtworzeniowy będzie aż tak tętnił życiem i radością. Mogliśmy na własnej skórze poczuć się jak pradawni Walonowie. Wszystkie odtworzone narzędzia, którymi ongiś eksploatowano zasoby Sudetów, były do naszej dyspozycji, a my nie zawahaliśmy się ich użyć! Mieliśmy także okazję wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny i sporządzania pięknych bransolet.

Czytaj więcej...

9 maja siedmioro uczniów klas I-III ( Judyta Pawlaczek, Hubert Franckiewicz, Maja Wesołowska, Weronika Wasilko, Joanna Obara, Kamila Krawców i Jakub Bosak ) wraz z opiekunem panią Renatą Piątek, uczestniczyło w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez PSP w Minkowicach Oł. W tym roku prezentowane były wiersze Jana Brzechwy. W konkursie startowało 28 uczestników, spośród których 12 uzyskało wyróżnienia. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły: Judyta Pawlaczek z kl. I D i Jakub Bosak z kl. III D.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.