foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

22 czerwca 2018r. cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach uczestniczyła w uroczystych akademiach podsumowujących rok wytężonej pracy. Łącznie odbyło się tego dnia aż 4 takie spotkania, na które przybyli zaproszeni goście w tym burmistrzowie: Pan Bogdan Szczęśniak, Pan Marek Szponar, Pan Romuald Piórko, przewodniczący Rady Rodziców – Pan Tomasz Werocy, rodzice i dziadkowie. Uczniowie w towarzystwie swoich nauczycieli i wychowawców celebrowali ostatni dzień roku szkolnego 2017/2018. Wzorowi uczniowie otrzymali z rąk zacnych gości świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy za 100% frekwencję, nagrody książkowe i rzeczowe.

Czytaj więcej...

I turnus rozpoczyna się od 9 lipca i trwać będzie do 13 lipca 2018 roku.

II turnus rozpoczyna się od 16 lipca i potrwa do 20 lipca 2018 roku.

Uczestnicy półkolonii będą przebywać w budynku „małej szkoły” w salach 3 i 7 na parterze szkoły oraz w salach 13 i 17 na piętrze.

Harmonogram dnia:

9.00 - śniadanie

9.30 - 12.30 - zajęcia wg zaplanowanego programu

12.30 - 13.00 - obiad

13.00 - 15.30 - gry, zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, spacery, wyjścia

Pani Małgorzata Załubska

Uczniowie naszej szkoły corocznie biorą udział w zbiórce karmy na rzecz zwierząt w schronisku w Oławie. Nie inaczej odbyło się w tym roku szkolnym. Zebrana karma została przewieziona 20 czerwca 2018 r. Uczniowie mogli wyprowadzić na spacer psy, z czego cieszyły się obie strony. Żal było opuszczać to miejsce. Zwierzęta bardzo oczekują na nowych właścicieli. Może wśród oglądających zdjęcia znajdą się takie osoby. Adopcja jest bardzo prosta i nic nie kosztuje.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2
im. Marii Skłodowskiej–Curie w Jelczu–Laskowicach
odbędzie się 22 czerwca 2018 r.

  • 8.00 – Msza św. z udziałem pocztu sztandarowego

Akademia w sali gimnastycznej:

  • 9.15 – klasy gimnazjalne
  • 10.30 – klasy V-VII
  • 11.40 – klasy III-IV
  • 12.50 – klasy 0-II

007 konkurs informatyczny i seminarium

W dniu 7.06.2018r. uczniowie klas 2a i 2d mieli okazję spotkać się z absolwentami naszego gimnazjum: Cezarym Troską oraz Piotrem Moska, którzy opowiedzieli o swojej przygodzie związanej z konkursem "ODYSSEUS”, w którym brali udział. "ODYSSEUS” to europejski konkurs, dotyczący tematyki związanej z badaniami kosmicznymi. Udział w konkursie to wyjątkowa szansa na pogłębienie wiedzy o Wszechświecie w różnych dziedzinach, począwszy od astronomii i astrobiologii przez badania kosmiczne i satelitarne, po podróże międzyplanetarne.

W pierwszym etapie konkursu, zespoły składające się z kilku osób, przygotowują pracę związaną z jedną z szeroko zdefiniowanych kategorii tematycznych. Praca jest następnie poddawana ocenie jury. Pozostałe dwa etapy to etap regionalny oraz międzynarodowy.
Czarek i Piotrek opowiadali jak wyglądały ich przygotowania do tego konkursu oraz jak przebiegały poszczególne jego etapy. Ale co najważniejsze, uczniowie Ci, zostali reprezentantami Polski i polecieli do „Euro Space Center” w Transinne w Belgii, gdzie odbył się finał konkursu. Tam zdobyli główną nagrodę jaką był wyjazd do Centrum Kosmicznego w Gujanie Francuskiej, czyli do kosmodromu „Kourou” i dzięki temu mogli m.in. zobaczyć, jak wygląda start statku kosmicznego. Chłopacy pokazali, że warto poświęcić czas na rozwijanie swoich zainteresowań i angażować się w różne konkursy. Dzięki temu nie tylko pogłębiamy swoją wiedzę, ale również przeżywamy wiele ciekawych przygód. Spotkanie zorganizowała p. Elżbieta Bicz

Paweł Kędzierski kl. 2AG

003 konkurs informatyczny i seminarium23 maja 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jelczu-Laskowicach odbył się Gminny Konkurs Informatyczny. Uczestniczyli w nim też nasi uczniowie. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Klimek z klasy 6F, Dawid Markowski z klasy 7C i Michał Wierzbicki również z klasy 7C. W finale uczestniczyło 18 uczniów z naszej gminy.

Uczniowie musieli się wykazać wiedzą, zarówno z wiedzy teoretycznej, jak i praktycznej. W pierwszej części konkursu - teoretycznej, uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu systemów operacyjnych, znajomości programów, budowy i zasad działania komputera, pamięci komputerowych oraz Internetu.

W drugiej części konkursu rozwiązywali zadania na komputerze. W tym roku uczniowie, wykonywali animacje w programie GIMP, obliczali za pomocą odpowiednich adresowań i wbudowanych funkcji w arkuszu kalkulacyjnym oraz projektowali tabele za pomocą edytora tekstowego i tworzyli wzory matematyczne za pomocą edytora równań. Suma punktów uzyskanych z obu części konkursu decydowała o miejscu uczestnika konkursu informatycznego.

Miło nam poinformować, że III miejsce w IX Gminnym Konkursie Informatycznym zajął uczeń naszej szkoły Michał Wierzbicki z klasy 7C.

Serdecznie gratulujemy!!! Opiekunem uczniów reprezentujących naszą szkołę była p. Elżbieta Bicz

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.