foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

 IMG 20220228 150535Klasy trzecie uczestniczyły w międzynarodowym projekcie „Przepisujemy dla Tolkiena”. Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy w dzielnic Wawer postanowiła w niezwykły sposób uczcić 130. urodziny Johna Tolkiena, twórcy oryginalnego, baśniowego świata pełnego elfów, krasnoludów i hobbitów. Inicjatywa polega na własnoręcznym przepisywaniu 11 książek jego autorstwa. Do tej pory zaangażowało się w nią ponad 13 tys. osób z całej Polski, a także z Anglii, Litwy, Irlandii i Czech. Nasi uczniowie przepisali fragmenty Hobbita, a ich rękopisy zostaną złożone w książkę.

 Koordynatorka akcji- Renata Piątek

image000000IMG 3867

 Uczniowie i uczennice klas 5a, 5c i 4c wraz z wychowawczyniami Agatą Roskosz-Stachnio, Małgorzatą Waszak i Dorotą 274348702 3154595011467980 8263806404609615859 nSmolis przystąpili do ogólnopolskiego projektu Be.Eco. Celem projektu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i kształtowanie ich korzystnych nawyków. Klasy wezmą udział w ekolekcjach, a chętne dzieci wezmą udział w konkursie polegającym nagraniu filmiku z pomysłem jak  być eko w domu, szkole, społeczności lokalnej. W maju odbędzie się także turniej ekologiczny online.
Koordynator projektu: Dorota Smolis

04 niezwykla lekcja historii16 lutego w oddziałach przedszkolnych gościliśmy Pana Piotra Kutelę i Pan Bogdana Lenart ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Zwiadowców Historii. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiadali o historii ziem Jelcza-Laskowic oraz pokazali, co ziemia może ukrywać np. monetę z czasów Imperium Rzymskiego. Przywiezione przez Zwiadowców eksponaty wzbudziły ogromną ciekawość wśród przedszkolaków. Każdy chciał zobaczyć starą maszynę do pisania, obsłużyć pralkę „Franię” i podnieść stuletnie żelazko z duszą. Zobaczyliśmy też kolekcję starych lamp naftowych i karbitowych oraz bardzo stary telefon. Dzieci mogły nie tylko posłuchać o historii, ale także „jej dotknąć”. Bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Zwiadowców Historii za tę niezwykłą lekcję historii.

Kliknij w obrazek by przejść do galerii

Nauczyciele oddziałów przedszkolnych w PSP 2

bohateron dyplom

Podziękowanie dla oddziałów przedszkolnych w PSP 2 za udział w akcji BohaterOn.
Dziękujemy za udział w akcji BohaterOn w Twojej Szkole 2021 upamiętniającej 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i pielęgnującej pamięć o uczestnikach tego wydarzenia. Gratulujemy podjętych działań i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych projektów z zakresu edukacji historyczno-patriotycznej.
Koordynator akcji Małgorzata Niżyńska

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.