foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

phoca thumb l 036 jaselka 201722 grudnia, w ostatni dzień nauki w roku 2017, uczniowie PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach spotkali się przy wspólnych stołach ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, pedagogami. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia dały okazję do zatrzymania, porozmawiania o ważnych sprawach. Ułatwiły powiedzenie sobie istotnych słów: „przepraszam”, „dziękuję”, „proszę”. Klasowym integracjom towarzyszyły: wzajemne serdeczności i życzenia, smaczny poczęstunek, głośne kolędy, odświętny strój i bożonarodzeniowa dekoracja sal lekcyjnych. Na podniosłą i radosną atmosferę tego dnia wpływ maiły także wystawione w 2 odsłonach jasełka, które przygotowały Panie katechetki: Kaletnik i Peliszek. Również szkolny chór pod batutą Pana Dariusza Drużbiaka dał minikoncert świątecznych piosenek, pastorałek i kolęd. Panie dyrektorki wręczyły w imieniu Księdza Prałata Janusza Nowickiego, Rady Rodziców działającej przy PSP 2 oraz własnym nagrody uczniom, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Z ust dyrekcji popłynęły też ciepłe życzenia skierowane ku uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Wesołych świąt!

025 wycieczka do hydropolis18 grudnia 2017r. uczniowie klas Vb i Vc przenieśli się z pochmurnej tego dnia jelczańsko-laskowickiej rzeczywistości do wodnego świata Hydropolis. W podróży tej towarzyszyły młodym odkrywcom mórz i oceanów Panie: Rytwińska, Kiełbusiewicz i Kołakowska.

W centrum wiedzy o wodzie uczniowie obejrzeli interaktywną wystawę poświęconą tej niezbędnej do życia substancji. Pan przewodnik przybliżył nam informacje z zakresu ekologii, geografii, fizyki, biologii, ale także... historii i sztuki. Przeprowadził nas przez 8 stref: Planeta wody; Głębiny; Ocean życia; Strefa relaksu; Człowiek i woda; Historia inżynierii wodnej; Miasto i woda; Stany wody. Prezentacja okazała się bardzo ciekawa, przystępna i atrakcyjna – szczególnie przyjemne było empiryczne doświadczanie omawianych zagadnień. A Strefa relaksu to po prostu sama poezja...

Wszystkim marynarzom, przyrodnikom, podróżnikom, ekologom... polecamy magiczny świat wody – Hydropolis.

boze narodzenie 2017

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

święta Teresa z Kalkuty

Świąt Bożego Narodzenia pełnych uśmiechu, wytchnienia, poczucia bliskości, nadziei i miłości.
Niech Nowy 2018 Rok wypełnią: zdrowie, radość i wszelkie powodzenie.
Błogosławionego czasu.

Do Siego Roku!

Informujemy o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii, organizowanej w czasie ferii zimowych.

Szczegółowe informacje dostępne >>TUTAJ<<

Zapraszamy na kiermasz organizowany
przez bibliotekę szkolną
w dniach 19-20 grudnia 2017r od godz. 9:00 – 15:00.
Kiermasz odbędzie się na korytarzu szkolnym
przy gabinecie pedagoga.
Książki już od 1 zł !
Serdecznie zapraszamy

phoca thumb l 010 spotkanie z marcinem palaszem

15 grudnia 2017r. uczniowie klas Vb i Vc mieli okazję w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkać się z wyjątkowym człowiekiem – pisarzem Marcinem Pałaszem. Ten ciepły i przezabawny autor słuchowisk oraz książek dla dzieci i młodzieży opowiedział młodym czytelnikom o swojej twórczej drodze. Wyjaśnił, że to PRZYPADEK spowodował, że napisał pierwszą książkę dla Krzysia – Swojego chrześniaka. I że przez PRZYPADEK wszedł w posiadanie wspaniałego psa Elfa, który stał się bohaterem cyklu o czworonożnym przyjacielu. Psie figle i historie zebrane w sześciu częściach przyniosły Panu Marcinowi Pałaszowi upragnioną nagrodę – Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Pisarz narobił wszystkim molom książkowym apetytu – zapowiedział bowiem, że już za 2 miesiące ukaże się 7. część opowieści o Elfie – „Elf i dom demonów”.
Podczas spotkania uczniowie mogli zadać pisarzowi najtrudniejsze nawet pytania, na które Pan Marcin odpowiadał lekko, z gracją, po prostu śpiewająco. Wszyscy otrzymali również autograf autora i zapewnienie od bibliotekarki – Pani Barbary Rytwińskiej, że książki Marcina Pałasza czekają na uczniów w szkolnej bibliotece.

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.