foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

062 wzorowy uczen8 lutego 2018r. miało miejsce wielkie święto szkolne, które zgromadziło w sali gimnastycznej liczne grono najzdolniejszych uczniów, ich rodziców, dziadków oraz gości – Panów burmistrzów: Bogdana Szczęśniaka i Marka Szponara oraz przewodniczącego Rady Rodziców Pana Tomasza Werocego. Podczas uroczystej gali z rąk Pani dyrektor Agaty Skierskiej i Pana dyrektora Lesława Zwardonia 96 uczniów klas IV-VII odebrało dyplomy Wzorowego Ucznia, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Warunkiem takiego wyróżnienia było uzyskanie średniej ocen minimum 4,75 i bardzo dobrego lub wzorowego zachowania. W grupie szczególnie docenionych znaleźli się także stypendyści, których noty za wyniki w nauce nie mogły być niższe niż 5.20 dla klas IV-VI i 5.0 dla klas VII. Przyjemność wręczenia stypendiów przypadła Panom burmistrzom, którzy osobiście gratulowali wszystkim wspaniałych not za pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 i życzyli dalszych sukcesów. Całość uświetniły występy artystyczne uczniów przygotowanych przez: Halinę Olczak, Danutę Pasierbską, Dariusza Drużbiaka.

014 narodowe forum muzyki015 narodowe forum muzyki12 lutego 2018r. uczniowie klas Vb, Vc i VIIc wraz ze swoimi wychowawczyniami mieli przyjemność odwiedzić wyjątkowe miejsce w sercu Wrocławia – Narodowe Forum Muzyki im Witolda Lutosławskiego. Ten nowoczesny obiekt powstał w roku 2014 i od tego czasu przyciąga w swoje progi miłośników muzyki nie tylko z Dolnego Śląska. A w poniedziałkowe przedpołudnie odsłonił swoje podwoje i uroki przed przybyszami z PSP nr 2.

Uczniowie zwiedzili ten piękny i wyjątkowy budynek wzdłuż i wszerz w towarzystwie miłej Pani przewodnik, która opowiedziała krótką, ale ciekawą historię tego miejsca. Zabrała nas w miejsca oficjalnie odwiedzane przez publiczność – wyjątkowo piękne sale koncertowe, których akustyki zazdroszczą nawet filharmonicy z Berlina! Dane nam było również zajrzeć w najmniej spodziewane miejsca niedostępne dla melomanów. Byliśmy bowiem 3 pietra pod ziemią, po to by zobaczyć rozwiązania konstrukcyjne i grzewcze tego niesamowitego budynku, którego powierzchnia użytkowa wynosi bagatela 35,3 tys. metrów sześciennych.

Czytaj więcej...

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych i zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.

Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach od 07.02 do 09.03.2018r. od poniedziałku do czwartku w godz. od 7.00 do 15.00, w piątek od 7.00 do 16.00.

Wymagane dokumenty przy zapisie:

  • dowód osobisty rodzica,
  • akt urodzenia i pesel dziecka.

Czytaj więcej...

lekcja w kinie 2018 small10 stycznia 2018r. uczniowie klas Vc, VIa, VIc, VId, VIIa, VIIb i VIId wraz z wychowawcami uczestniczyli w niezwykłych zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej w ramach cyklu „Lekcja w kinie”. Tym razem prowadząca spotkanie zabrała nas do wirtualnego świata i zaintrygowała hasłem „Uwaga! Internet”. Podczas tego zajmującego widowiska uczniowie ugruntowali swoją wiedzę z zakresu najpopularniejszego obecnie medium informacyjnego, które obok licznych korzyści może nieść z sobą także zagrożenia. Podczas tej interesującej lekcji padły odpowiedzi na ważne pytania dotyczące korzystania z internetowych zasobów. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić. Odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa. Przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem. Zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać. Odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów. Zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 027 dyskoteka karnawalowa

W dniach 10 i 11 stycznia br. uczniowie Dwójki – od najmłodszego po najstarszego – mieli okazję do przedniej zabawy, bowiem czas karnawału w pełni. Młodsi wraz z wychowawczyniami, rodzicami i dziadkami świętowali przed południem. Szkolna sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi postaciami z bajek i baśni. Dziewczynki były najpiękniejszymi królewnami na świecie a chłopcy prezentowali się dzielnie w swych strojach superbohaterów. Dobra muzyka, ciekawe animacje i słodki poczęstunek dopełniły całości. Nastrój radości i zabawy towarzyszył wszystkim przez cały dzień, bowiem wieczorem swój bal mieli uczniowie klas IV-VII. Oni to tańczyli w rytm przebojów serwowanych im przez zaprzyjaźnionego DJ-a. Ci najbardziej chętni do zabawy mocno zmienili swój szkolny wizerunek i wdziewali karnawałowe stroje, do obejrzenia których zapraszamy.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 036 jaselka 201722 grudnia, w ostatni dzień nauki w roku 2017, uczniowie PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach spotkali się przy wspólnych stołach ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, pedagogami. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia dały okazję do zatrzymania, porozmawiania o ważnych sprawach. Ułatwiły powiedzenie sobie istotnych słów: „przepraszam”, „dziękuję”, „proszę”. Klasowym integracjom towarzyszyły: wzajemne serdeczności i życzenia, smaczny poczęstunek, głośne kolędy, odświętny strój i bożonarodzeniowa dekoracja sal lekcyjnych. Na podniosłą i radosną atmosferę tego dnia wpływ maiły także wystawione w 2 odsłonach jasełka, które przygotowały Panie katechetki: Kaletnik i Peliszek. Również szkolny chór pod batutą Pana Dariusza Drużbiaka dał minikoncert świątecznych piosenek, pastorałek i kolęd. Panie dyrektorki wręczyły w imieniu Księdza Prałata Janusza Nowickiego, Rady Rodziców działającej przy PSP 2 oraz własnym nagrody uczniom, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Z ust dyrekcji popłynęły też ciepłe życzenia skierowane ku uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Wesołych świąt!

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.