foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

2018 spotkanie z podroznikiem 001

5 marca blisko 100 uczniów z klas VII-ych oraz II i III gimnazjalnych uczestniczyło w spotkaniu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Dotyczyło ono Japonii, jedynego w swoim rodzaju kraju, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. W ciekawy sposób prezentowane były dawne stolice Kioto i Nara, współczesne Tokio oraz wulkan Fudżi. Na zdjęciach zobaczyliśmy kapsułowe hotele, japońską szkołę i tradycyjny dom. Usłyszeliśmy o lodach o smaku fasoli czy zielonej herbaty, o urzędnikach kłaniających się nisko nawet podczas telefonicznych rozmów czy o prezesie kolei Shinkansen, który przepraszał za 14 sekund spóźnienia pociągów w ciągu całego roku. Opowieść o Japonii ubarwiła prezentacja ciekawych pamiątek i kimon w które ubrali się uczniowie.
Dorota Sopart - Wróblewska

002 wieczor przy swiecach

W czwartek 15 lutego uczniowie naszej szkoły brali udział w "Wieczorze przy świecach". Uroczystość odbyła się w oławskim Ratuszu w sali Rajców. Licznie zgromadzeni uczestnicy konkursu pt. "Jedna kropla nadziei czyni morze dobroci" organizowanego przez oławski oddział Caritas na rzecz Domowego Hospicjum w Oławie mieli okazję obejrzeć wystawę prac konkursowych i posłuchać cudownej gry na akordeonie w mistrzowskim wykonaniu. Miłą niespodzianką były też nagrody dla każdego autora pracy plastycznej i pamiątkowe dyplomy. Laureatkami konkursu na etapie szkolnym były: Marlena Werocy z klasy 6f, Kaja Wychowaniec z klasy 6f i Julia Wasilko z klasy 2 gimnazjum. W "Wieczorze przy świecach" uczestniczyli również czwartoklasiści: Filip, Natalka i Oliwka.

062 wzorowy uczen8 lutego 2018r. miało miejsce wielkie święto szkolne, które zgromadziło w sali gimnastycznej liczne grono najzdolniejszych uczniów, ich rodziców, dziadków oraz gości – Panów burmistrzów: Bogdana Szczęśniaka i Marka Szponara oraz przewodniczącego Rady Rodziców Pana Tomasza Werocego. Podczas uroczystej gali z rąk Pani dyrektor Agaty Skierskiej i Pana dyrektora Lesława Zwardonia 96 uczniów klas IV-VII odebrało dyplomy Wzorowego Ucznia, a ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne. Warunkiem takiego wyróżnienia było uzyskanie średniej ocen minimum 4,75 i bardzo dobrego lub wzorowego zachowania. W grupie szczególnie docenionych znaleźli się także stypendyści, których noty za wyniki w nauce nie mogły być niższe niż 5.20 dla klas IV-VI i 5.0 dla klas VII. Przyjemność wręczenia stypendiów przypadła Panom burmistrzom, którzy osobiście gratulowali wszystkim wspaniałych not za pierwsze półrocze roku szkolnego 2017/2018 i życzyli dalszych sukcesów. Całość uświetniły występy artystyczne uczniów przygotowanych przez: Halinę Olczak, Danutę Pasierbską, Dariusza Drużbiaka.

014 narodowe forum muzyki015 narodowe forum muzyki12 lutego 2018r. uczniowie klas Vb, Vc i VIIc wraz ze swoimi wychowawczyniami mieli przyjemność odwiedzić wyjątkowe miejsce w sercu Wrocławia – Narodowe Forum Muzyki im Witolda Lutosławskiego. Ten nowoczesny obiekt powstał w roku 2014 i od tego czasu przyciąga w swoje progi miłośników muzyki nie tylko z Dolnego Śląska. A w poniedziałkowe przedpołudnie odsłonił swoje podwoje i uroki przed przybyszami z PSP nr 2.

Uczniowie zwiedzili ten piękny i wyjątkowy budynek wzdłuż i wszerz w towarzystwie miłej Pani przewodnik, która opowiedziała krótką, ale ciekawą historię tego miejsca. Zabrała nas w miejsca oficjalnie odwiedzane przez publiczność – wyjątkowo piękne sale koncertowe, których akustyki zazdroszczą nawet filharmonicy z Berlina! Dane nam było również zajrzeć w najmniej spodziewane miejsca niedostępne dla melomanów. Byliśmy bowiem 3 pietra pod ziemią, po to by zobaczyć rozwiązania konstrukcyjne i grzewcze tego niesamowitego budynku, którego powierzchnia użytkowa wynosi bagatela 35,3 tys. metrów sześciennych.

Czytaj więcej...

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych i zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019 dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.

Zapisy odbywać się będą w sekretariacie szkoły w dniach od 07.02 do 09.03.2018r. od poniedziałku do czwartku w godz. od 7.00 do 15.00, w piątek od 7.00 do 16.00.

Wymagane dokumenty przy zapisie:

  • dowód osobisty rodzica,
  • akt urodzenia i pesel dziecka.

Czytaj więcej...

lekcja w kinie 2018 small10 stycznia 2018r. uczniowie klas Vc, VIa, VIc, VId, VIIa, VIIb i VIId wraz z wychowawcami uczestniczyli w niezwykłych zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej w ramach cyklu „Lekcja w kinie”. Tym razem prowadząca spotkanie zabrała nas do wirtualnego świata i zaintrygowała hasłem „Uwaga! Internet”. Podczas tego zajmującego widowiska uczniowie ugruntowali swoją wiedzę z zakresu najpopularniejszego obecnie medium informacyjnego, które obok licznych korzyści może nieść z sobą także zagrożenia. Podczas tej interesującej lekcji padły odpowiedzi na ważne pytania dotyczące korzystania z internetowych zasobów. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić. Odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa. Przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem. Zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać. Odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów. Zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.

Czytaj więcej...

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.