foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

lekcja w kinie 2018 small10 stycznia 2018r. uczniowie klas Vc, VIa, VIc, VId, VIIa, VIIb i VIId wraz z wychowawcami uczestniczyli w niezwykłych zajęciach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Filmowej w ramach cyklu „Lekcja w kinie”. Tym razem prowadząca spotkanie zabrała nas do wirtualnego świata i zaintrygowała hasłem „Uwaga! Internet”. Podczas tego zajmującego widowiska uczniowie ugruntowali swoją wiedzę z zakresu najpopularniejszego obecnie medium informacyjnego, które obok licznych korzyści może nieść z sobą także zagrożenia. Podczas tej interesującej lekcji padły odpowiedzi na ważne pytania dotyczące korzystania z internetowych zasobów. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić. Odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa. Przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem. Zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać. Odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów. Zrozumieli, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 027 dyskoteka karnawalowa

W dniach 10 i 11 stycznia br. uczniowie Dwójki – od najmłodszego po najstarszego – mieli okazję do przedniej zabawy, bowiem czas karnawału w pełni. Młodsi wraz z wychowawczyniami, rodzicami i dziadkami świętowali przed południem. Szkolna sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi postaciami z bajek i baśni. Dziewczynki były najpiękniejszymi królewnami na świecie a chłopcy prezentowali się dzielnie w swych strojach superbohaterów. Dobra muzyka, ciekawe animacje i słodki poczęstunek dopełniły całości. Nastrój radości i zabawy towarzyszył wszystkim przez cały dzień, bowiem wieczorem swój bal mieli uczniowie klas IV-VII. Oni to tańczyli w rytm przebojów serwowanych im przez zaprzyjaźnionego DJ-a. Ci najbardziej chętni do zabawy mocno zmienili swój szkolny wizerunek i wdziewali karnawałowe stroje, do obejrzenia których zapraszamy.

Czytaj więcej...

phoca thumb l 036 jaselka 201722 grudnia, w ostatni dzień nauki w roku 2017, uczniowie PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach spotkali się przy wspólnych stołach ze swoimi wychowawcami, nauczycielami, pedagogami. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia dały okazję do zatrzymania, porozmawiania o ważnych sprawach. Ułatwiły powiedzenie sobie istotnych słów: „przepraszam”, „dziękuję”, „proszę”. Klasowym integracjom towarzyszyły: wzajemne serdeczności i życzenia, smaczny poczęstunek, głośne kolędy, odświętny strój i bożonarodzeniowa dekoracja sal lekcyjnych. Na podniosłą i radosną atmosferę tego dnia wpływ maiły także wystawione w 2 odsłonach jasełka, które przygotowały Panie katechetki: Kaletnik i Peliszek. Również szkolny chór pod batutą Pana Dariusza Drużbiaka dał minikoncert świątecznych piosenek, pastorałek i kolęd. Panie dyrektorki wręczyły w imieniu Księdza Prałata Janusza Nowickiego, Rady Rodziców działającej przy PSP 2 oraz własnym nagrody uczniom, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Z ust dyrekcji popłynęły też ciepłe życzenia skierowane ku uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Wesołych świąt!

025 wycieczka do hydropolis18 grudnia 2017r. uczniowie klas Vb i Vc przenieśli się z pochmurnej tego dnia jelczańsko-laskowickiej rzeczywistości do wodnego świata Hydropolis. W podróży tej towarzyszyły młodym odkrywcom mórz i oceanów Panie: Rytwińska, Kiełbusiewicz i Kołakowska.

W centrum wiedzy o wodzie uczniowie obejrzeli interaktywną wystawę poświęconą tej niezbędnej do życia substancji. Pan przewodnik przybliżył nam informacje z zakresu ekologii, geografii, fizyki, biologii, ale także... historii i sztuki. Przeprowadził nas przez 8 stref: Planeta wody; Głębiny; Ocean życia; Strefa relaksu; Człowiek i woda; Historia inżynierii wodnej; Miasto i woda; Stany wody. Prezentacja okazała się bardzo ciekawa, przystępna i atrakcyjna – szczególnie przyjemne było empiryczne doświadczanie omawianych zagadnień. A Strefa relaksu to po prostu sama poezja...

Wszystkim marynarzom, przyrodnikom, podróżnikom, ekologom... polecamy magiczny świat wody – Hydropolis.

boze narodzenie 2017

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

święta Teresa z Kalkuty

Świąt Bożego Narodzenia pełnych uśmiechu, wytchnienia, poczucia bliskości, nadziei i miłości.
Niech Nowy 2018 Rok wypełnią: zdrowie, radość i wszelkie powodzenie.
Błogosławionego czasu.

Do Siego Roku!

Informujemy o możliwości zgłoszenia dziecka do udziału w półkolonii, organizowanej w czasie ferii zimowych.

Szczegółowe informacje dostępne >>TUTAJ<<

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.