foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

"Nieustanny wzrost oczekiwań, zagrożeń i wymagań stawianych przed młodymi ludźmi odbija się negatywnie na ich dobrostanie psychicznym, całościowym rozwoju i umiejętności adaptacji do zmieniających się warunków życia. Dlatego profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży staje się z roku na rok coraz bardziej istotnym obszarem działań, zarówno w sektorze zdrowia, jak i w edukacji i wychowaniu."

 

image1 3PSP 2 w Jelczu-Laskowicach realizuje w roku 2019 Program "Szkoła Myślenia Pozytywnego", ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można efektywnie uczyć dzieci, których psychoemocjonalne potrzeby nie są zaspokojone. W ramach programu klasy, które włączyły się w jego realizację, wykonują co miesiąc zadania certyfikacyjne, m. in. odbyły się ciekawe spotkania na temat "Czy warto pomagać?" z przedstawicielami organizacji pozarządowych "Parasol" i "Tęcza", które na co dzień zajmują się pomocą osobom z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej...

IMG 20191001 132753Dnia 11 października 2019 r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzili dzieci z Domu Dziecka w Oławie. Głównym celem wizyty było przekazanie zebranych na terenie szkoły przyborów szkolnych dla podopiecznych.

Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc, życzliwość i wsparcie prowadzonej akcji.

Czytaj więcej...

PASOWANIE KLAS PIERWSZYCH

007 slubowanie 201910 października 2019 roku w Centrum Sportu i Rekreacji odbyła się szkolna uroczystość: „Pasowanie na ucznia klasy pierwszej”. W uroczystości wzięło udział 112 uczniów, zaproszeni goście: burmistrz Miasta i Gminy Bogdan Szczęśniak, wiceburmistrz Romuald Piórko, przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Bejda, dyrektor CSiR Krzysztof Konopka, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Rogalska, dyrekcja szkoły oraz rodzina uczniów. Grupa taneczna wraz z uczniami klas pierwszych z gracją zatańczyła Poloneza.

Czytaj więcej...

003 wymiana partnerskaWYMIANA PARTNERSKA POLSKO-NIEMIECKA

UCZNIÓW ZE SZKÓŁ

JELCZ-LASKOWICE - GUDENSBERG

 

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 nawiązała współpracę z niemiecką szkołą z Gudensberga. Młodzież wraz z opiekunami gościli w naszej szkole od 23 do 27 września 2019 roku. Program wizyty był bardzo ciekawy i urozmaicony.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.