foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Zapytaj bibliotekarza- zdalna pomoc w poszukiwaniach bibliotecznych

Drodzy Uczniowie!

Ponieważ w zaistniałej sytuacji nie możemy zapewnić Wam dostępu do usług bibliotecznych i zbiorów w tradycyjnej formie, proponujemy usługi biblioteczne na odległość. Na czym miałoby to polegać? Jeżeli macie problem z dotarciem do różnych źródeł, z których moglibyście skorzystać przygotowując w domu zadane prace, prezentacje itp., jeżeli nie wiecie, gdzie znaleźć informacje na dany temat, wyślijcie zapytanie pod poniższy adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na dziennik elektroniczny.

Napiszcie jakiej informacji potrzebujecie, czego szukacie, z czym macie problem. Na bieżąco będę odsyłać Wam propozycje e-źródeł, w których znajdziecie informacje na dany temat. Jednocześnie jeszcze raz przypominamy i zachęcamy do korzystania z najpopularniejszych bibliotek cyfrowych, gdzie możecie znaleźć darmowe książki.

Drodzy Rodzice!

Jak przetrwać domową kwarantannę? (poradnik dla rodziców)

Fundacja „Cała Polska czyta dzieciom” podsuwa pomysły, jak ciekawie i twórczo spędzać z dziećmi ten szczególny czas i przekuć jego ograniczenia na pożytki rozwojowe.

https://calapolskaczytadzieciom.pl/aktualnosci/madrze-razem-w-domu/

Czytaj więcej...

Mija już 6 tydzień kiedy opuściliśmy mury Naszej szkoły. Zdajemy sobie sprawę, że ten czas bez lekcji, nauczycieli, koleżanek i kolegów z klasy oraz bez szkoły jest czasem trudnym, nieznanym dla Nas i czymś nowym. Jednak budynek Naszej szkoły ciągle jest w gotowości i czeka na Was! Niech te puste sale, korytarze, plac zabaw jak najszybciej wypełnią się Waszymi uśmiechniętymi buziami głodnymi wiedzy i nowych wrażeń. Czekamy na Was :)

           szkola1.2020szkola2.2020szkola3.2020szkola4.2020szkola5.2020 

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

 

         W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego życzymy aby te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na jej temat.
„Zaświeć się na Niebiesko” - kolor niebieski to kolor nadziei na lepsze życie. Każdy z Was może wyrazić swoją solidarność: dodać niebieski kolor do ubrania, propagować logo w akcji w Internecie a także wesprzeć organizacje działające na rzecz osób z autyzmem. Jest to inicjatywa, która ma propagować wiedzę na temat autyzmu. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy.

Szanowni Państwo!


Nasza szkoła od dwóch lat uczestniczy w programie „Myślę Pozytywnie”, to pogram kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. W związku z wyjątkowym stanem, który obecnie panuje w naszym kraju Instytut Edukacji Pozytywnej uruchomił konsultacje online, możecie Państwo skorzystać ze wsparcia psychologa, terapeuty, edukatora - wg grafiku dostępnego na stronie.
Konsultacje dostępne są na stronie:

Instytut Edukacji Pozytywnej

(kliknij powyżej)

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.