foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

liczba pi

Szanowny Internauto, zapraszam Cię do zapoznania się z wiadomościami o jednej z najciekawszych liczb w matematyce "Liczbie Pi". Chętni uczniowie klas ósmych przygotowali (w ramach zadania dodatkowego) te wiadomości w formie prezentacji.

Zapraszam, w swoim i ich imieniu, do oglądania i czytania slajdów poświęconych tajemniczej liczbie Pi.

 

                                                                                            Ewa Moskal

 

 


Wybierz i kliknij w cyfrę (poniżej), aby wyświetlić prezentację w formacie PDF.
                                                                                                                        

3, 1  4  1  5  9  2  6  5

 

Wszystkim uczniom naszej szkoły, tym małym i tym dużym życzymy radosnego i szczęśliwego Dnia Dziecka. Bądźcie zawsze uśmiechnięci !!!!

 

dzieci"Niech Wam zawsze słońce świeci,

I w radości dzień przeleci.

Niech odejdą smutki, troski,

By nastąpił dzień radości"

                                                            Dyrekcja i grono pedagogiczne

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jelczu - Laskowicach uprzejmie informuje, że na podstawie § 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002r. ( Dz. U. z 2003., Nr 6, poz. 69 z późn. zm.) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego - Burmistrza Jelcza - Laskowic w dniu 6 maja 2020 r. zostają zawieszone zajęcia w oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jelczu - Laskowicach na czas oznaczony tj. od 6 maja 2020r. do 24 maja 2020r.

Uzasadnienie: Brak możliwości spełnienia wytycznych dotyczących BHP oraz szczegółowych wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.04.2020 r.

 

                                                                          Z poważaniem

                                                                          Agata Skierska

 

1. SUSZONE ROŚLINY.

Korzystając z okazji, że w obecnej chwili można zerwać różne kwiatki lub listki roślin. Wkładamy gałązkę rośliny np. konwalii między kartki i umieszczamy w grubej książce. Po kilku dniach otrzymamy piękny zasuszony element, który można wykorzystać do zrobienia zielnika lub laurki.

2. OZDOBNE BUTELKI.

Potrzebne będą: szklana butelka np. po soku Kubuś, różne ziarna (groch, fasola, sól, ryż, kasza) lub różne kolory soli do kąpieli. Wsypujemy warstwami i zakręcamy. Otrzymujemy dekorację do kuchni lub łazienki.

3. AKWARIUM.

Potrzebne będą: kolorowe kartki, pudełko np. po butach ,klej, nożyczki. Wyklejamy wnętrze pudełka niebieskimi kartkami. Z zielonych i żółtych kartek robimy wodne rośliny według własnego pomysłu. Wycinamy rybki różnego koloru, które przyklejamy na dowolnej wysokości. Do wycinania roślin super sprawdzają się nożyczki ozdobne.

4. PIECZĄTKI Z ZIEMNIAKÓW.

Potrzebne będą: ziemniaki, farby plakatowe, pędzel .Należy przekroić ziemniaka na pół następnie wykroić na nim wzór (serce, kwiatek). Wycięty wzorek malujemy farbą plakatową i odbijamy na kartkę. Do wykrojenia wzoru można wykorzystać foremki do ciasta.

5. STWORKI Z RĘKAWICZEK.

Potrzebne będą: klej, ryż, włóczka ,rękawiczka z materiału. Wsypujemy do rękawiczki ryż, zawiązujemy, doklejamy oczka, czuprynkę robimy z włóczki lub pociętych pasków materiału.

6. ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI.

Potrzebne będą: kolorowe kartki, brystol lub tektura, klej ,nożyczki, ozdobne dziurkacze, naklejki. Z tektury wycinamy prostokąt o bokach 4cm. na 20cm. oklejamy kolorowym papierem. Następnie ozdabiamy według własnego pomysłu, można użyć gotowych naklejek lub wykorzystać ozdobne dziurkacze. Gotową zakładkę oklejamy dokładnie z obu stron taśmą bezbarwną.

Przypominamy 8 maja - DZIEŃ BIBLIOTEKARZA.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.