foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

20191206 130013Po raz kolejny zostaliśmy zwycięzcami Wojewódzkiego konkursu -,,Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna’’. Tegoroczna edycja nosiła tytuł - "RODZINA FUNDAMENTEM NIEPODLEGŁEJ".20191206 113826
- I miejsce zdobyła Maria Lesicka - kl. 8
- II miejsce Aurelia Orzechowska - kl. 7c
- wyróżnienie Patrycja Drozd - kl.7b
Opiekun konkursu pani M. Waszak nie kryje dumy ze swoich uczniów.
 

mikolajki 2019

6 grudnia to wyjątkowy dzień, który kochają szczególnie dzieci, bowiem w tym dniu otrzymują oczekiwane prezenty od Świętego Mikołaja. W tym niezwykłym, magicznym dniu do klasy 1 E zawitał Św. Mikołaj w asyście swoich pomocników. Dzieci przywitały go radośnie wierszykami i piosenką „A Mikołaj pędzi...” i otrzymały prezenty. Drogi Mikołaju, pamiętaj o nas w przyszłym roku.

Klasa 1 E z wychowawcą Renatą Piątek

001 mdon 2019

3 grudnia obchodzony był na świecie Międzynarodowy Dzień Osób002 mdon 2019 Niepełnosprawnych. To dzięki waszej i naszej wspólnej pracy i świadectwie otwartości na drugiego człowieka, dziecka z niepełnosprawnością – uczniowie naszej szkoły i ich rodzice mają możliwość lepszego poznania i zrozumienia trudności z jakimi na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne, uczymy się „bycia razem”, wzajemnego szacunku, jesteśmy otwarci i tolerancyjni na inność, stajemy się wrażliwsi na potrzeby drugiego człowieka. Apel prowadzili uczniowie z klasy III b i III d.

                                                           Dziękujemy bardzo !!!

Obejrzyj i posłuchaj!

telewizor

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”

IMG 20191128 09551028 listopada był dniem przepełnionym magią i andrzejkowymi wróżbami.IMG 20191128 095536 Samorząd Uczniowski klas 1-3 z opiekunami: P. Magdaleną Pasierbską –Abucką, P. Renatą Piątek i P. Edytą Grydziuszko, zorganizował GABINET WRÓŻB. Uczniowie klas młodszych bardzo chętnie brali udział we wróżbach andrzejkowych.

Czytaj więcej...

dzien pluszowego misia 2019 1

25 listopada 2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach  Światowego Dnia Pluszowego dzien pluszowego misia 2019 2Misia, tego dnia pluszowe Misie opanowały cały oddział przedszkolny. Przybyły misie duże, małe, kolorowe, wesołe, uśmiechnięte, puchate i  mięciutkie. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię Święta Pluszowego Misia.  Przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, misiowe tańce i  wspólne śpiewanie.

Czytaj więcej...

rodzinaDrodzy Rodzice

Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju poznawczego, emocjonalnego, społecznego oraz językowego dziecka, stworzyliśmy „Rady i porady dla rodziców” – miejsce, w którym znajdziecie Państwo materiały przygotowywane przez pedagogów, psychologa oraz logopedów (zakładka PSP nr 2). Serdecznie zapraszamy!

Copyright © 2020 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.