foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

zakonczenie roku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach odbędzie się 23 czerwca 2017r. w dużej sali gimnastycznej wg planu:

  • 8.00 – Msza Św.
  • 9.15 – Grupy 0 i Klasy I
  • 10.15 – Klasy II – III
  • 11.00 – Klasy IV – VI

009 klasowy piknik010 klasowy piknik21 czerwca 2017r klasy Ia i IIe spędziły miło i ciekawie czas na wspólnym pikniku na Strzelnicy. Dzieci grały w piłkę, badmintona, bawiły się w berka. Aby zapewnić sobie energię do dalszych zabaw, posiliły się pysznymi kiełbaskami. Na zakończenie obie klasy brały udział w zawodach zręcznościowych. W zorganizowaniu pikniku wychowawcom pomogli rodzice. Dziękujemy!

p. Elżbieta Zielińska

024 tydzien zyczliwosciOd 5 do 9 czerwca 2017r. obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Uprzejmości i Dobrych Manier. Każdy dzień tygodnia nosił inne hasło: Poniedziałek: Proszę, przepraszam, dziękuję – to nic nie kosztuje, a skutkuje”.

W tym dniu uczniowie przypomnieli sobie zasady dobrego wychowania i szczególnie zwracali uwagę na używanie „magicznych słów”, które sprawiają, że dni stają się milsze. Gazetki klasowe zapełniły przysłowiami dotyczącymi uprzejmości. Powstała aleja życzliwości z sentencjami np. „ Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą”, „Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka”.

Czytaj więcej...

033 warsztaty zywieniowe

Dnia 13.06.2017r. w szkole odbyły się warsztaty żywieniowe. Uczestniczyli w nich uczniowie z klas IV. Warsztaty prowadzone były przez panią Elżbietę Sworobowicz – dietetyka z Akademii Żywienia w ramach projektu „Agloforma” realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

Część pierwsza warsztatów była teoretyczna i dotyczyła prawidłowego odżywiania się. Pani dietetyk przedstawiła uczniom piramidę zdrowego żywienia, szczegółowo omówiła znaczenie poszczególnych składników odżywczych oraz źródła ich występowania w produktach spożywczych. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Ci, którzy zjedzą pełnowartościowe śniadanie pracują o 30% efektywniej.

Czytaj więcej...

011 wycieczka bledne skaly12 i 14 czerwca 2017r. klasy IVa, b, c i Vf wraz z wychowawczyniami oraz Panem Bogdanem Drausem i rodzicami udały się na wycieczkę w Błędne Skały i do Polanicy. Podróżnicy odbyli spacer w labiryncie skalnym wyżłobionym w piaskowcu przez wiatr i wodę. Natrafili na niesamowite atrakcje – miejscami trzeba było popisać się niebywałą zręcznością, by pokonać trasę obfitującą w zaskakujące szczeliny skalne. Polanica Zdrój okazała się uroczym kurortem, który daje wytchnienie nie tylko kuracjuszom. Nasi uczniowie z radością wędrowali ścieżkami parku zdrojowego. Chłodzili się w cieniu przepięknych drzew i krzewów przy parkowych fontannach.

Wszystkim, którzy kochają góry, polecamy ten przepiękny i niepowtarzalny zakątek Parku Narodowego Gór Stołowych.

002 wycieczka do pokrzywnej001 wycieczka do pokrzywnej7 czerwca 2017r klasa I a i II e odwiedziły Interaktywny Park Rozrywki i Edukacji ROSENAU - Zaginione Miasto w Pokrzywnej. Dzieci bawiły się wspaniale - były m. in. w sztolni gdzie siedziały w wirującym domku, zjeżdżały na pontonach, ćwiczyły w parku linowym, oglądały film w kinie 7D oraz przyglądały się przepływom wody - Ogród Wody. Wywoływały Tofika - potwora z jeziora. Po obiekcie jeździliśmy Ciuchcią. Było tam jeszcze wiele innych atrakcji. Polecamy.

p. Elżbieta Zielińska

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.