foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Zapraszamy na kiermasz organizowany
przez bibliotekę szkolną
w dniach 19-20 grudnia 2017r od godz. 9:00 – 15:00.
Kiermasz odbędzie się na korytarzu szkolnym
przy gabinecie pedagoga.
Książki już od 1 zł !
Serdecznie zapraszamy

phoca thumb l 010 spotkanie z marcinem palaszem

15 grudnia 2017r. uczniowie klas Vb i Vc mieli okazję w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkać się z wyjątkowym człowiekiem – pisarzem Marcinem Pałaszem. Ten ciepły i przezabawny autor słuchowisk oraz książek dla dzieci i młodzieży opowiedział młodym czytelnikom o swojej twórczej drodze. Wyjaśnił, że to PRZYPADEK spowodował, że napisał pierwszą książkę dla Krzysia – Swojego chrześniaka. I że przez PRZYPADEK wszedł w posiadanie wspaniałego psa Elfa, który stał się bohaterem cyklu o czworonożnym przyjacielu. Psie figle i historie zebrane w sześciu częściach przyniosły Panu Marcinowi Pałaszowi upragnioną nagrodę – Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Pisarz narobił wszystkim molom książkowym apetytu – zapowiedział bowiem, że już za 2 miesiące ukaże się 7. część opowieści o Elfie – „Elf i dom demonów”.
Podczas spotkania uczniowie mogli zadać pisarzowi najtrudniejsze nawet pytania, na które Pan Marcin odpowiadał lekko, z gracją, po prostu śpiewająco. Wszyscy otrzymali również autograf autora i zapewnienie od bibliotekarki – Pani Barbary Rytwińskiej, że książki Marcina Pałasza czekają na uczniów w szkolnej bibliotece.

kiermasz bozonarodzeniowy 2017 smallW dniach 18-20 grudnia 2017r. od godz. 9.00 do 14.30 w głównym holu szkoły odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Dochód ze sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych zostanie przeznaczony na leczenie naszego kolegi Mateusza, który w listopadzie 2016r. zachorował na nowotwór szpiku kostnego. Po raz drugi przeszedł zabieg przeszczepu szpiku kostnego. Przed nim długi okres leczenia i powrotu do zdrowia.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym - Mój dom, Moje miasto, Moja ojczyzna. Konkurs organizowany był z okazji 99. Rocznicy Niepodległości - Hasło przewodnie: "Dumni z naszej ojczyzny" oraz w 150. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Opiekunem konkursu był nauczyciel plastyki - pani Małgorzata Waszak. Pięcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy takich sukcesów. Uczniowie byłego gimnazjum cieszą się podwójnie, ponieważ dla nich to dodatkowe punkty rekrutacyjne do wybranych liceów.

P. Małgorzata Waszak

W grudniu odbył się szkolny etap konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych. Spośród 50 prac uczniów wybrano i przekazano do etapu gminnego 3 szopki i 1 stroik wykonane przez następujących uczniów:
1. Karolina Moskal - kl. 7d - szopka
2. Weronika Łach - kl. 6e - szopka
3. Hanna Sypień - kl. 3d - szopka
4. Jakub Łuczyszyn - kl. 5 b - stroik

Składamy serdeczne podziękowania fundatorom nagród dla wszystkich uczestników konkursu: Księdzu dziekanowi Januszowi Nowickiemu, proboszczowi parafii Maksymiliana Marii Kolbego w Jelczu- Laskowicach, który przekazał dla dzieci nagrody książkowe, oraz Radzie Rodziców naszej szkoły , która ufundowała słodkie poczęstunki.

Sponsorom, uczestnikom konkursu oraz ich Rodzinom życzymy radosnych, błogosławionych Świąt.

Organizatorzy konkursu

phoca thumb m 001 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 002 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 012 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 003 gminny konkurs recytatorskiphoca thumb m 004 gminny konkurs recytatorski

8 grudnia br. w auli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach spotkali się wszyscy miłośnicy recytacji i poezji śpiewanej z terenu naszej gminy. Na ten dzień bowiem przewidziano Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej. Konkurs dedykowany był uczniom klas IV-VII, zwycięzcom etapów szkolnych. Młodzi wykonawcy w utworach litycznych osnutych wokół tematu „Ludzkie uczucia” pokazali swoją wrażliwość interpretatorską i poetycki temperament.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.