foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

23.11.2017 r. uczniowie klas IV F i IV E pod opieką wychowawców - Iwony Płaczek i J. Kowalewskiej oraz opiekuna - p. K. Peliszek, byli na wycieczce we Wrocławiu. Dzieci zobaczyły w Hali Stulecia moskiewską rewię na lodzie "Królowa Śniegu" oraz zwiedziły Muzeum Telekomunikacji. Balet na lodzie dostarczył wielu wspaniałych wrażeń, a wizyta w muzeum, połączona z adresowaniem kopert i malowaniem kartek, okazała się pouczającą i przyjemną lekcją historii i doskonałą zabawą.

P. Iwona Płaczek

Od 6 lat współpracujemy z Polską Akcją Humanitarną. W tym roku także wspieraliśmy kampanie: "Świat bez głodu", "Studnia dla Południa", "Zróbmy Pokój" i "Akcja Edukacja". 29 listopada, w przygotowanej inscenizacji, uczniowie klasy III ag przybliżali uczniom najstarszych klas problemy głodujących dzieci w Afryce czy młodych Syryjczyków, którzy nie znają już innej rzeczywistości niż wojna. Pokazywali tragiczny obraz zniszczonej Syrii oraz opowiedzieli o dzieciach w Azji, które zamiast uczęszczać do szkół pracują za grosze w warunkach zagrażających ich życiu oraz o tych z Afryki borykających się z brakiem dostępu do wody.

Przez kolejne dni niemal cała szkoła przystąpiła do pomocy. blisko 60 osób upiekło ciasta a grupa wolontariuszy sprzedawała je wraz z tostami, sokami i innymi smakołykami. Udało się zebrać 2 022 PLN. To naprawdę dużo! I choć osoby którym pomożemy dzięki tym środkom są dla nas anonimowe to mamy ogromną satysfakcję i dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie.

Klasa III ag oraz Dorota i Krzysztof Wróblewscy

Tradycyjnie jak co roku, 6 grudnia uczniów PSP nr 2 odwiedził Mikołaj. W związku z tym, że wszystkie dzieci (te małe i te duże) były grzeczne, ofiarował im prezenty. W podziękowaniu za pamięć dzieci pożegnały Mikołaja piosenkami i wierszykami.

Panie Elżbieta Zielińska

wywiadowkaW dniach 6 i 7 2017r. odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 6 grudnia 2017r. (środa) - kl. IV-VII godz. 17.00
  • 7 grudnia 2017r. (czwartek) - klasy gimnazjalne godz. 17.00

Regulamin konkursu literackiego ”Mój Przyjaciel Pluszowy Miś”

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas II –III G
2. Termin składania prac: do 08 XII 2017 r.
3. Prace składamy w bibliotece szkolne.
4. Uczniowie zgłaszają do konkursu wiersz, rymowankę lub krótkie opowiadanie,
bajkę( maksymalnie do 5 stron) na powyższy temat na arkuszu A4
5. Uczestnik może oddać najwyżej 2 prace;
6. Prace konkursowe będą oceniane w 3 kategoriach:
Klasy II- IV
Klasy V-VII
Klasa IIG - IIIG
7. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody, dyplomy.

Jury konkursu będzie oceniało prace pod względem:
1. Zgodność utworu z tematem
2. poprawność językową(ortograficzna, gramatyczna, interpunkcyjna, leksykalna, stylistyczna)
3. oryginalność utworu.
4. estetyka zapisu.

nauczyciel bibliotekarz

Światowy Dzień Pluszowego Misia to świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym 28 i 29 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej był obchodzony Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, pluszowego przyjaciela dzieci. Święto to ustanowiono w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 r. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt - zapalony myśliwy - nie dopuścił do zestrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano zdrobniałe imię prezydenta i zaczęto sprzedawać zabawki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.