foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy uczniów klas czwartych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Nasza zielona planeta"W konkursie wezmą udział prace wykonane techniką dowolną-malarstwo, collage, rysunek, grafika, techniki mieszane. Prace należy wykonać w formacie A3, każdy uczestnik może nadesłać jedną, samodzielnie wykonaną pracę na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 10 maja 2021r.
Jury będzie zwracało szczególną uwagę na:
- estetykę wykonania
- zgodność z tematem konkursu
- wkład pracy.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 maja 2021r. poprzez stronę internetową szkoły.
Pierwsze trzy miejsca w konkursie zostaną nagrodzone, więc serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy: Małgorzata Waszak, Dorota Smolis

17 swiateczna matematyka 2021

Uczniowie klas 4d i 5a mogli przed Świętami Wielkanocnymi wziąć udział w zadaniach łączących matematykę z tematyką świąt. Wykonanie prac poprzedzały lekcje wyjaśniające zagadnienia i techniki. Uczniowie mieli do wyboru wykonać origami, haft matematyczny lub ułożyć ptaki z układanki zwanej "jajem Kolumba".04 swiateczna matematyka 2021

Prezentuję wykonane prace i dziękuję chętnym dzieciom za udział w miniprojekcie (kliknij w obrazek by przejść do galerii).

Ewa Moskal

Tydzien uprzejmosci

W ramach obchodów Tygodnia Uprzejmości i Dobrych Manier zorganizowano konkurs plastyczny dla uczniów klas „0” pt. „Proszę, dziękuję, przepraszam – do radości zapraszam” oraz dla uczniów klas I – III na zakładkę do książki z hasłem związanym z uprzejmością i dobrymi manierami. Organizatorkami były: p. Jowita Świder i p. Barbara Rytwińska.

Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat Tygodnia Uprzejmości i dobrych manier, rozbudzenia życzliwości, serdeczności uczniów, rozwijania zdolności manualnych, plastycznych dzieci oraz wyobraźni twórczej uczniów.

<<< Kliknij w obrazek w celu zapoznania się z wynikami konkursów

2 kwietnia - jak co roku - przypada bardzo wyjątkowe święto Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nie bez powodu w tym dniu obchodzone jest to święto.  2 kwietnia bowiem zmarł Hans Christian Andersen – duński baśniopisarz, jeden z najbardziej znanych autorów piszących dla dzieci.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony został w roku 1967,  a więc ponad pięćdziesiąt lat temu. Od tamtej pory rokrocznie organizatorem uroczystości jest inny kraj. Polska była nim w roku 1979.
Zachęcam, szczególnie uczniów, ale także rodziców, do zapoznania się  z ciekawymi materiałami na temat książek klikając w poniższe linki. 

http://wielki-czlowiek.pl/

http://www.rodzinneczytanie.pl/aktualnosci-home

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Dzie%C5%84_Ksi%C4%85%C5%BCki_dla_Dzieci

https://www.youtube.com/playlist?list=PLovpfRqq7UMalCYEGR_nLcCPTZo3BXtyQ

Uwaga, uwaga!

Z tej okazji zapraszamy Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie. Tradycyjnie już proponujemy KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY.

Czytaj więcej...

Wielkanoc tuż, tuż. Czas przygotować pisanki i kraszanki. Duże, małe, malowane, wyklejane - wszystkie piękne i kolorowe. Wykonane przez uczniów klas od I do VI.

 

Zapraszamy do obejrzenia (kliknij w obrazek)

pisanka1

 

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.