„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego,

ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”- Florian Plit

Klasa 3e z wychowawcą Renatą Piątek wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolne przygody Gangu Swojaków” IMG 3474organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. To już nasz kolejny udział w tym projekcie edukacyjnym. Edukacja ekologiczna dzieci, jak żyć blisko natury i w zgodzie z nią jest niezwykle ważna. Dlatego istotne jest, aby najmłodsi poznali piękno polskiej natury i gatunki zwierząt, które należy szczególnie chronić. Celem programu jest zachęcenie dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Specjalnie przygotowane zadania pomogły dzieciom pokazać zagrożone gatunki zwierząt w Polsce i jak je chronić. Uczniowie wykonali z plasteliny i modeliny zwierzęta, które zostały zaprezentowane na mapie małej ojczyzny.

Copyright © 2022 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.