foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

2 kwietnia - jak co roku - przypada bardzo wyjątkowe święto Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Nie bez powodu w tym dniu obchodzone jest to święto.  2 kwietnia bowiem zmarł Hans Christian Andersen – duński baśniopisarz, jeden z najbardziej znanych autorów piszących dla dzieci.
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci ustanowiony został w roku 1967,  a więc ponad pięćdziesiąt lat temu. Od tamtej pory rokrocznie organizatorem uroczystości jest inny kraj. Polska była nim w roku 1979.
Zachęcam, szczególnie uczniów, ale także rodziców, do zapoznania się  z ciekawymi materiałami na temat książek klikając w poniższe linki. 

http://wielki-czlowiek.pl/

http://www.rodzinneczytanie.pl/aktualnosci-home

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Dzie%C5%84_Ksi%C4%85%C5%BCki_dla_Dzieci

https://www.youtube.com/playlist?list=PLovpfRqq7UMalCYEGR_nLcCPTZo3BXtyQ

Uwaga, uwaga!

Z tej okazji zapraszamy Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie. Tradycyjnie już proponujemy KONKURS CZYTELNICZO-PLASTYCZNY.

Zadaniem jest odpowiedź na hasło:


BIAŁY KRUK (dla Artystów Kl. I -IV)*

* hasło rozumiane jako niezwykle rzadka, wyjątkowa, ważna książka. Czekamy na ilustrację do Waszych ukochanych książek, w opisie pracy konieczne jest podanie tytułu książki będącej dla Was Białym Krukiem.

Regulamin i szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajduje się poniżej oraz w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu czytelniczo-plastycznego dla uczniów klas I–IV zorganizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci pt. „Biały Kruk”

1. Organizator konkursu: BIBLIOTEKA SZKOLNA

2. Konkurs rozpoczyna się 02.04.2021 r. i trwać będzie do dnia 30.04.2021 r.

3. Temat pracy konkursowej brzmi:

     Biały Kruk – hasło rozumiane jako niezwykle rzadka, wyjątkowa, ważna książka. W opisie pracy konieczne jest podanie tytułu książki będącej dla Was Białym Krukiem.

4. Celem konkursu jest rozbudzenie plastyczno–artystycznej wrażliwości u dzieci, promowanie czytelnictwa oraz aktywności twórczej łączącej kontakt z literaturą  i sztuką.

Regulamin konkursu:
• technika plastyczna dowolna–przestrzenna z użyciem różnorodnych materiałów,
• format dowolny,
• prace przekazane na konkurs muszą być pracami wykonanymi samodzielnie przez dziecko pod kierunkiem nauczyciela lub rodzica,
• każda praca powinna zawierać : imię, nazwisko, klasa,
• prace oceniane będą przez specjalnie powołane jury.

Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 30.04.2021 r., można zostawić na portierni szkoły lub wysłać na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody!

Do zobaczenia w naszej bibliotece!

 

 

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.