W związku ze zdalnym nauczaniem biblioteka szkolna informuje o możliwości korzystania z zasobów Internetu. Wykaz linków do słuchowisk, audycji radiowych i programów telewizyjnych (pasma edukacyjne dla najmłodszych dzieci i dla dzieci starszych, wybierz i kliknij poniżej):

Lektury, które możesz mieć zawsze przy sobie - LEKTURY GOV.PL

Bezpłatny dostęp do filmów i audycji o charakterze edukacyjnym - NINATEKA EDU

Seriale i programy dla dzieci i młodzieży - TELEWIZJA POLSKA

Wyjątkowe spektakle teatralne - iTeatr TVP

Muzyczny portal edukacyjny - Muzykoteka Szkolna

Audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe - Polskie Radio dzieciom

Zabawa i nauka dla najmłodszych - ciufcia

Audiobooki dla dzieci za darmo - PORADZIMY24.PL

Oferta edukacyjna IPN - INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ

Niestety przez jakiś czas biblioteka szkolna będzie zamknięta. Zostańcie w domu i czytajcie książki - te z własnej biblioteczki oraz on-line. Biblioteki Cyfrowe, archiwia i wizualne muzea - to miejsca, które są dostępne przez całą dobę! Tak samo z bazami danych czy bezpłatnymi prenumeratami czasopism. Aplikacja Wolne Lektury, to biblioteka internetowa, która publikuje utwory należące do klasyki literatury oraz literatury współczesnej i udostępnia je za darmo. Wszystkich zainteresowanych odsyłam wolnelektury.pl

• Biblioteka szkolna poleca również publikację, która pomoże wytłumaczyć młodszym dzieciom obecną sytuację:

• Darmowa książka elektroniczna o koronawirusie dla dzieci - Masz tę moc!

• Dla uczniów w zakładce " Biblioteka" ciekawe propozycje. Zapraszamy!

Już tęsknimy za naszymi czytelnikami! Życzymy miłych chwil z książką. Dbajcie o siebie! Do zobaczenia w szkole!

Serdecznie pozdrawiamy!

Nauczyciele bibliotekarze