„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

W. Szymborska

GONE CZYTANIE13 listopada w klasie 1E i 15.listopada w klasie I C odbył się Dzień Głośnego Czytania z GangiemMAGICZNE DRZEWO1 Słodziaków w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest motywowanie najmłodszych uczniów do nauki czytania i rozwijania wyobraźni. Inspiracją dla dzieci do przygody z literaturą są ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków.

Przez uczniów kl. 1E  i I C zostały wykonane prace z materiałów nadających się do recyklingu, które zostały umieszczone na naszym Magicznym Drzewie Słodziaków, w kręgu którego odbył się Dzień Głośnego Czytania. I tak jak dla borsuka Bartka, dzisiejszy dzień był dla dzieci jednym z najbardziej magSADZENIE DRZEWAicznych chwil ich pobytu w szkole. W naszych salach stworzyliśmy Magiczne Drzewa Słodziaków, pod którym podczas Dnia Głośnego Czytania dzieci słuchały opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. Do tworzenia wspólnej dekoracji zaangażowali byli też Rodzice, i to z ich pomocą uczniowie wykonali prace z materiałów nadających się do recyklingu.

Renata Piątek- wychowawca kl.1E

Magdalena Pasierbska-Abucka - wychowawca kl. I C