image1W PSP nr 2 z okazji Święta Niepodległości odbyły się liczne akademie szkolne. Najpierw wystąpiły najmłodsze dzieci z grupy 0 b pod kierunkiem p. Doroty Koch. Dzieci zaprezentowały program  artystyczny pt. "Na patriotyczną nutę", który uzyskał aplauz uczniów klas 0-III wraz z wychowawcami.

image2Klasa V c wraz z wychowawcą panią Małgosią Waszak i panią Jolantą Sajdak, przygotowała apel pod hasłem ,,MYŚLIMY O POLSCE’’. Nie zabrakło pięknych poetyckich słów o barwach narodowych, godle, fladze i przywiązaniu do naszej Ojczyzny. Apel uświetniła nie tylko piękna recytacja uczniów, ale też popisy gry aktorskiej. Publiczność zachwycona była sceną walki zaborców z Polakami stoczonej na szable, czy też alegoryczne pokazanie Rozbioru Polski.

009 niepodlegla 2019

W zadumę wprawiła nas cudowna gra na skrzypcach w wykonaniu Liliany Małek. Wyjątkowy charakter tego apelu podkreślił chór szkolny kierowany przez pana Dariusza Drużbiaka. Na długo w naszej pamięci   pozostanie nam ta uroczystość, podkreślająca wyjątkowy charakter ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.