foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

13 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie odbył się XIX Powiatowy Konkurs Informatyczny. Konkurs był skierowany do uczniów klas gimnazjalnych i ósmych klas szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali: Jan Kamyk kl. 3AG, Paweł Kędzierski kl. 3AG i Krzysztof Hager kl. 3AG. W ścisłym finale konkursu uczestniczyło 15 uczniów z wielu szkół powiatu oławskiego.

XIX Powiatowy Konkurs Informatyczny został uroczyście rozpoczęty przez dyrektor szkoły P. Barbarę Turczynowską. Tradycyjnie finał składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna to był test z 60 pytaniami zamkniętymi i otwartymi. Uczestnicy konkursu na jego rozwiązanie mieli tylko 60 minut. Uczniowie rozwiązywali test z wiedzy o Internecie, systemach operacyjnych, aplikacjach systemowych oraz znajomości budowy komputerów, sieci komputerowych, topologiach sieciowych, protokołów internetowych oraz schematów blokowych i algorytmów w językach programowania (m.in. Scratch, C++, Pascal, Python).

Część praktyczna (również trwająca 60 minut) polegała na wymyśleniu algorytmów i zakodowaniu ich w określonych językach programowania oraz wykorzystaniu umiejętności w rozwiązaniu problemów za pomocą odpowiedniej aplikacji komputera. O miejscu w finale decydowała suma punktów z testu i zadań praktycznych.

Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym po raz kolejny, uczniowie z naszej szkoły uzyskali czołowe miejsca w konkursie: I miejsce uzyskał Jan Kamyk, III miejsce Krzysztof Hager, a IV miejsce Paweł Kędzierski.

Zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca XIX Powiatowym Konkursie Informatycznym otrzymali rzeczowe nagrody, puchary oraz dyplomy dające im dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody zostały wręczone przez P. dyrektor Barbarę Turczynowską.

Serdecznie gratulujemy uczniom!!!

Opiekunem uczniów reprezentujących naszą szkołę była P. Elżbieta Bicz

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.