pomagamy dwa plus cztery 2019

"Zwierzęta w naszym życiu nie zjawiają się bez powodu:
udzielają nam nauk o tym, jak zostać lepszym człowiekiem."
Cesar Millan

W marcu uczniowie klas 7e, 5a oraz uczestnicy zajęć klubu Mały Rycerz pod opieką p. Anieli Hołodniak wykazali się ogromną empatią i sercem dla bezdomnych, potrzebujących wsparcia zwierząt. Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem również swojego wolnego czasu wykonali z gumowych wycieraczek oraz materiałowych pasków pięć mat węchowych dla piesków z wrocławskiej Fundacji Dwa Plus Cztery. Prace nad matami – zbiórka materiałów, pocięcie na paski ponad 30 kocyków i polarów oraz wiązanie mat zajęły uczniom 2 tygodnie.

Ta akcja to znakomity przykład na to, że warto uczyć miłości i szacunku do zwierząt. Celem akcji było uwrażliwienie uczniów na problemy i potrzeby czworonogów, mobilizacja dzieci i młodzieży do niesienia bezinteresownej pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom materiałów oraz p. Elżbiecie Adamskiej za inspirujący pomysł i zawiezienie mat do Fundacji.

Aniela Hołodniak

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.