2018 spotkanie z podroznikiem 001

5 marca blisko 100 uczniów z klas VII-ych oraz II i III gimnazjalnych uczestniczyło w spotkaniu z podróżnikiem Bolesławem Grabowskim. Dotyczyło ono Japonii, jedynego w swoim rodzaju kraju, gdzie tradycja i nowoczesność tworzą wspólną całość. W ciekawy sposób prezentowane były dawne stolice Kioto i Nara, współczesne Tokio oraz wulkan Fudżi. Na zdjęciach zobaczyliśmy kapsułowe hotele, japońską szkołę i tradycyjny dom. Usłyszeliśmy o lodach o smaku fasoli czy zielonej herbaty, o urzędnikach kłaniających się nisko nawet podczas telefonicznych rozmów czy o prezesie kolei Shinkansen, który przepraszał za 14 sekund spóźnienia pociągów w ciągu całego roku. Opowieść o Japonii ubarwiła prezentacja ciekawych pamiątek i kimon w które ubrali się uczniowie.
Dorota Sopart - Wróblewska

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.