Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 13 grudnia 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii 2023”, który przeprowadzono w dwóch kategoriach 20240110 095222wiekowych: dla kl. IV-V i VII-VIII. Udział w ortograficznych zmaganiach wzięli wszyscy uczniowie wymienionych klas.

Celem konkursu było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, ćwiczenie wytrwałości, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii w każdej kategorii wiekowej. Wyniki konkursu wyglądają następująco:

a) w klasach IV-V :

I miejsce - Hanna Trojanowicz - tytuł :Szkolny Mistrz Ortografii 2023

II miejsce - Lena Ośkiewicz

III miejsce - Amelia Twardowska

b) w klasach VII-VIII:

I miejsce - Judyta Pawlaczek - tytuł: Szkolny Mistrz Ortografii 2023

II miejsce - Hanna Kowalczyk

III miejsce - Tomasz Babski

Uczennice klas IV-VI będą ponadto reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez nasza szkołę w marcu 2024 roku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom życzę wytrwałości w walce z ,,bykami”.

Organizatorami konkursu były panie polonistki: p. Agnieszka Miłuch -Ziaja, p. Anna Pawlaczek i p.Kamila Gwóźdź.

20231213 103425  20231213 093816