Koncert Pieśni Patriotycznych „Za wolność…”

05   W polskiej kulturze pieśni patriotyczne odgrywają niezwykle ważną rolę. Są muzycznym odbiciem burzliwych i trudnych dziejów narodu. To w nich zawarty jest obraz kształtowania rodzimej tożsamości, polskiego ducha. Istotne jest ich przypominanie i wspólne wykonywanie, szczególnie przy okazji świąt narodowych czy rocznic ważnych wydarzeń historycznych.

Dlatego też w piątkowy wieczór 10 listopada na boisku szkolnym odbył się Koncert Pieśni Patriotycznych „Za wolność…”. Wykonawcy – młodsi i starsi uczniowie – śpiewali najbardziej znane pieśni, te o pogodnym i radosnym charakterze, a także melancholijne, skłaniające do zadumy. Publiczność chętnie włączała się do wspólnego, radosnego śpiewu. Prowadzący koncert – pani dyrektor Agata Skierska oraz nauczyciel pan Grzegorz Pfeiffer – historycznym komentarzem opatrzylicałość wydarzenia. Każdy wykonawca otrzymał maskotkę z biało-czerwoną szarfą oraz książkę - szkolną lekturę.

Koncert rozpoczął się o godzinie 17:00. Zapadający zmrok, podświetlony mural, flaga powiewająca na budynku szkoły oraz zapalone przez zebranych „światełka wolności” wprawiły obecnych w wyjątkowy nastrój. W trakcie koncertu zostały również złożone białe i czerwone znicze pod muralem „Inki” – „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba” oraz kwiaty przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zwieńczeniem uroczystości było odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych pieśni „My, Pierwsza Brygada”.

Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli z nami w tym radosnym wydarzeniu: zaproszonym gościom, uczniom, ich rodzicom, nauczycielom, a także tym, którzy może zupełnie przypadkowo znaleźli się w tym czasie na szkolnym boisku.

01  02  03 04  05  06   07
 08  29 10   11 12  13   14