foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

Filtr
 • boze narodzenie 2016

  (...) Właśnie ojciec kiwa na matkę,
  że już wzeszła Gwiazdka na niebie,
  że czas się dzielić opłatkiem,
  więc wszyscy podchodzą do siebie
  i serca drżą uroczyście,
  jak na drzewie przy liściach liście.
  Jest cicho. (...)

  Konstanty Ildefons Gałczyński, Przed zapaleniem choinki

  Niech narodziny Bożej Dzieciny z Betlejem obudzą w Nas na nowo miłość, wrażliwość, empatię i zwyczajną ludzką życzliwość. A Nowy Rok niech wszystkich hojnie obdarza zdrowiem, szczęściem i powodzeniem w każdej dziedzinie Naszego życia.

 • 22 grudnia 2016r. młodzi wykonawcy pod egidą Pań Katechetek: Beaty Popiel i Agnieszki Kaletnik oraz muzyka - Pana Dariusz Drużbiaka przedstawili montaż słowno-muzyczny pod tytułem "Bóg się rodzi". Zgromadzeni w auli uczniowie, rodzice i nauczyciele obejrzeli kilka scenach z życia współczesnej polskiej rodziny zabieganej i konformistycznej, którą odmieniło Boże Narodzenie. Tej dydaktycznej świątecznej opowieści towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu chóru szkolnego, które podchwycili wszyscy zgromadzeni.

  Pani dyrektor Agata Skierska i Pan dyrektor Lesław Zwardoń przekazali całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia bożonarodzeniowe. Rozdali także nagrody w konkursie na najpiękniejszą szopkę. Fundatorami książek i słodyczy byli Ksiądz Dziekan Janusz Nowicki oraz Rada Rodziców.

 • 097 wycieczka do niemiec19 grudnia 2016r. uczniowie klas VIc i VId wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Niemiec. Celem podróży była manufaktura czekolady Schokoladenland w Hornow oraz jarmark świąteczny w Cottbus.

  W fabryce słodkości każdy z uczestników wyprawy wziął udział w warsztatach zdobienia czekolady, degustował gorący napój Azteków, zajadał czekoladowe smakołyki. Uczniowie w "czekoladowym kinie" poznali historię manufaktury i przyjrzeli się procesowi produkcji czekoladek. Na koniec szturmem zdobyli firmowy sklepik, gdzie zakupili ulubione pralinki, które ucieszą w święta ich najbliższych.

 • 003 mikolaj na sportowo004 mikolaj na sportowo030 mikolaj na sportowo

  15 grudnia 2016r. w gościnnej hali Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach spotkali się uczniowie klas I-IV, ich wychowawcy i rodzice, by wspólnie wziąć udział w zawodach pod hasłem „Z Mikołajem na sportowo”. Elementem współzawodnictwa były wyścigi na torze przeszkód. Jednak najważniejsze tego wieczoru były: dobra zabawa, integracja międzypokoleniowa, popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i dorosłych.
  Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: sadzenie ziemniaków, bieg z piłką, wyścig kelnerów, bieg z kółkiem ringo na głowie i wyścig skoczków oraz w workach bliźniaczych. Także rodzice spędzili ten wieczór aktywnie, biorąc udział w zawodach.
  Hasło przewodnie tych zmagań „Mały sport – wielka radość” znalazło potwierdzenie w towarzyszących wszystkim emocjach.

 • 037 gminny konkurs recytatorski077 gminny konkurs recytatorskiU progu zimy, 13 grudnia 2016r. z inicjatywy P. Jolanty Rodziewicz, P. Matyldy Fryszer i P. Joanny Kołakowskiej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej, na który do Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach przybyło 29 wykonawców wraz z opiekunami. Artyści reprezentowali szkoły podstawowe z Minkowic Oławskich, Miłoszyc, Wójcic, Jelcza-Laskowic (PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3). Uczestnicy konkursu zmagali się w dwóch kategoriach artystycznych. Pokazywali swój interpretatorski warsztat i kunszt, recytując jeden utwór liryczny lub śpiewając piosenkę.

   Ich występom życzliwym okiem przyglądała się komisja konkursowa w składzie:

   • Pani Karolina Marszałek – pracownik Miejsko-Gminnego Centrum Kultury,
   • Pani Małgorzata Waszak – nauczycielka Publicznego Gimnazjum nr 2,
   • Pan Kacper Kolado – instruktor Ogniska Muzycznego w Jelczu-Laskowicach.
 • 001 mikolajki6 grudnia Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził Święty Mikołaj – jeden z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych świętych.

  Wszystkim grzecznym uczniom, a tylko tacy uczęszczają do tej szkoły, wręczył słodkie upominki. Upragniony gość z ochotą wysłuchał przepięknych piosenek, wierszyków, kolęd w wykonaniu obdarowanych. Hojny Święty życzył wszystkim pogodnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia i zapowiedział Swój powrót już za 365 dni. Uważajcie więc, Mikołaj widzi wszystko!

  Wizytę Świętego Mikołaja wsparła Rada Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

 • Zaplanowanie na dzień 7 grudnia 2016r. zebranie z rodzicami klasy IIc jest odwołane. Zebrania z rodzicami uczniów pozostałych klas odbędą się z godnie z planem.

 • 032 wycieczka teatr inart opowiesci biblijne2 grudnia uczniowie klas piątych oraz IVb i IVc wraz z wychowawcami i opiekunami mieli okazję obejrzeć przedstawienie Teatru InArt pt. „Boskie poczucie humoru, czyli opowieści biblijne” w reżyserii Andrzeja Wieczorka. Widzów zaciekawiło niekonwencjonalne ujęcie tematu. Urzekły niezwykłe lalki, maski i kostiumy sceniczne, których autorami byli: Teresa Mak i Marcin Rasiak. Całości dopełniła muzyka w opracowaniu Michała Szablowskiego.
  Największe brawa uzyskał jednak zespół aktorski. Od piątku w grono artystów scen wrocławskich zaliczyć możemy również naszych uczniów: Jasia, Laurę, Igora. Oni to brawurowo podjęli się zadań stawianych im przez profesjonalnych artystów i otrzymali zasłużone gorące brawa.

 • 010 dzien pluszowego misia„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” – hasło to było przewodnim motywem tegorocznego spotkania uczniów naszej szkoły z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, które już po raz kolejny odbyło się w bibliotece szkolnej w dniach 29 i 30 listopada. Na dwa dni biblioteka zamieniła się w” Misiolandię”, pełną pluszowych misiów, które zostały ofiarowane na czas wystawy przez uczniów i nauczycieli klas 0-VI.

 • 2016 gminne mistrzostwa p reczna dz1 grudnia 2016r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbyły się gminne mistrzostwa dziewcząt w mini piłce ręcznej. Nasze zawodniczki ukończyły rywalizację na 3 miejscu. Do drugiego brakło niewiele, gdyż Szkoła Podstawowa z Miłoszyc zdobyła tyle samo punktów co nasza szkoła lecz wyprzedziła nas lepszym bilansem bramkowym. Naszą gminę na zawodach powiatowych będą reprezentowały dziewczyny z PSP nr 1, które zwyciężyły rywalizację gminną.
  PSP nr 2 wystąpiła w składzie: Werocy Gabriela, Zakrzewska Matylda, Saltarska Emilia, Maciejko Maja, Worach Klaudia, Szarata Julia, Woźna Laura, Biel Kinga, Tarka Oliwia, Wyspiańska Zofia, Wróbel Wiktoria, Woźna Nina, Ambroży Maria

 • 057 szk konkurs recytatorski021 szk konkurs recytatorski30 listopada 2016r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej klas IV-VI. Komisja konkursowa w składzie: Jolanta Rodziewicz, Matylda Fryszer, Grażyna Dudek, Anna Pawlaczek, Aleksandra Przybysz-Gworys i Joanna Kołakowska przesłuchała 28 uczniów klas IV-VI.

 • 2016 mistrzostwa wroclaw szachy 0012016 mistrzostwa wroclaw szachy 002W dniu 28 listopada 2016r. nasi uczniowie wzięli udział w mistrzostwach strefy wrocławskiej w szachach. Ostatecznie mistrzowie powiatu oławskiego ukończyli rywalizację na 11 miejscu na 17 startujących szkół. Wszystkie czołowe miejsca zajęły wrocławskie podstawówki. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Koprowski, Wojciech Kosowski, Jakub Łuczyszyn oraz Malwina Jarecka.

 • W dniu 30 listopada odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami oddziałów 0.

  Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

 • phoca thumb m 023 dyskoteka andrzejkowaphoca thumb m 025 dyskoteka andrzejkowaphoca thumb m 037 dyskoteka andrzejkowaphoca thumb m 062 dyskoteka andrzejkowaphoca thumb m 058 dyskoteka andrzejkowa

  24 listopada z inicjatywy uczniów pracujących w Samorządzie Szkolnym i ich opiekunów odbyła się szkolna dyskoteka. Wychowankowie oprócz radosnej zabawy w rytm muzyki mogli zaprezentować swoje przebrania przygotowane na ten wyjątkowy wieczór. Nie zabrakło wśród nas wróżek, czarownic i czarnoksiężników.
  To było miłe i radosne popołudnie. Dostarczyło ono wielu wrażeń zwłaszcza uczniom klas IV, którzy pierwszy raz uczestniczyli w takiej wieczornej imprezie szkolnej. Dyskoteka andrzejkowa stała się także pretekstem do dobrej zabawy i integracji przy wspólnym stole. Słodki podwieczorek był dziełem rąk rodziców i dziadków, którym za ogromną hojność bardzo dziękujemy.

 • 001 konkurs polonistyczny23 listopada 2016r. 15 uczniów klas V-VI przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego FRASZKA. Miłośnicy języka polskiego stanęli w szranki ze Smokiem Wawelskim..., który stał się motywem przewodnim zadań testowych. Wiedza uczniów sprawdzana byli w kilku kategoriach. Uczestnicy tych potyczek musieli między innymi wykazać się znajomością teorii i historii literatury, wiedzą o języku. O wynikach konkursu poinformuje organizator (do 31 marca 2017). Wszyscy ci, którzy cało wyszli ze smoczych zmagań, zasługują już dziś na pochwałę i piątkę z polskiego! Za pomoc w organizacji i sprawnym przeprowadzeniu konkursu podziękowania należą się również Pani Matyldzie Fryszer.

 • W dniu 15 listopada 2016r. w oławskim klubie „Parnas” rozegrany został powiatowy Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej (drużynowe mistrzostwa w szachach wśród szkół podstawowych). Do finału zakwalifikowały się: Szkoła Podstawowa nr 4 w Oławie (mistrz Oławy), Szkoła Podstawowa w Osieku (mistrz gminy Oława) oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Jelczu-Laskowicach (zwycięzca eliminacji w gminie Jelcz-Laskowice).

 • Dnia 9 listopada 2016r. klasa Ia z wychowawczynią Elżbietą Zielińską oraz klasa IIe z wychowawczynią Małgorzatą Załubską pojechały na wycieczkę do Humanitarium - Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach "Szalona piana", a następnie oglądali inne ciekawostki techniki zwiedzając Humanitarium wraz z przewodnikiem. Uważamy, że warto zobaczyć to miejsce.

  Elżbieta Zielińska

 • Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu w czwartek 10 listopada 2016 roku. Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV - VI pod kierunkiem p. Aleksandry Przybysz – Gworys, szkolnego Klubu Patriotycznego „Pro Patria” prowadzonego przez p. Grażynę Dudek oraz szkolnego chóru pod opieką p. Dariusza Drużbiaka.

 • 8 listopada 2016r. PSP 2 w Jelczu-Laskowicach odwiedzili zacni goście z dalekiej i słonecznej Grecji. Na lekcje języka polskiego w klasie Vc zawitali bowiem bogowie i bohaterowie mitycznych opowieści. Grupa uczniów w brawurowej formie przybliżyła swoim kolegom sylwetki: Zeusa, Posejdona, Hefajstosa, Hery, Afrodyty, Demeter, Dionizosa, Ateny, Aresa, Niobe, Hestii, Heliosa.

 • W bieżącym roku szkolnym klasa III g wraz z nauczycielkami Dorotą Smolis i Elżbietą Adamską przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. W ramach tej akcji dzieci będą poznawały 12 zasad zdrowego odżywiania ze szczególnym uwzględnieniem śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Pierwszym z cyklu zajęć był Dzień Śniadania, który obchodzony jest w całej Polsce 8 listopada.

 • W dniu 3 listopada 2016r. w hali sportowej CSiR w Jelczu-Laskowicach odbyły się gminne zawody w mini piłce koszykowej dziewcząt. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Adamczyk Julia, Szarata Julia, Saltarska Emilia, Wróbel Wiktoria, Tarka Oliwia, Worach Klaudia, Fabisch Julia, Maciejko Maja, Werocy Gabriela, Ambroży Maria, Woźna Laura, Wyspiańska Zofia po zaciętej rywalizacji zajęła 3 miejsce.

 • W dniach 26 i 27 października odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.

  • 26 października 2016r. (środa) – kl. 0-III godz. 17.00
  • 27 października 2016r. (czwartek) – kl. IV-VI godz. 17.00

  Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

 • 14 października 2016r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Pani wicedyrektor Danuta Praisnar przybliżyła krótką historię powstania Komisji Edukacji Narodowej oraz złożyła nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Uroczystość uświetniło przedstawienie pt. „Zaczarowanym pociągiem w świat bajek”, które przygotowały panie Dorota Wieczorek, Małgorzata Załubska oraz Elżbieta Zielińska. Na zakończenie chór szkolny prowadzony przez pana Dariusza Drużbiaka wykonał piosenki specjalnie dedykowane nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

 • 13 października o godz. 17.00 w PSP nr 2 odbyło się „Pasowanie na Ucznia”. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas Ia, Ib i Ic wraz w wychowawcami i zaproszonymi gośćmi. Ceremonii pasowania dokonał pan wicedyrektor Lesław Zwardoń i pani wicedyrektor Danuta Praisnar. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie oraz obejrzeli przedstawienie pt. „Zaczarowanym pociągiem w świat bajek”.

 • 11 października w Oławie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych. Wśród dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Tarka Oliwia, Jasińskia Chiara, Maciejko Maja, Adamczyk Julia, Szarata Julia, Kaletnik Magdalena, Jarecka Malwina, Werocy Gabriela, Ambroży Maria, Woźna Laura, Popiłko Roksana. W skład reprezentacji chłopców weszli: Lewicki Oskar, Łaszcz Jakub, Banaszek Jakub, Zaborski Maciej, Bodak Hubert, Sokołowski Hubert, Piecz Hubert, Burdzy Kacper, Stawarz Mateusz, Czarny Wojciech i Smółka Adrian.

  Nasze obydwie drużyny zajęły drugie miejsce, nieznacznie ustępując jedynie szkole nr 8 w Oławie.

 • 10 października w leśniczówce w Janikowie odbył się gminny konkurs ekologiczny pod hasłem „Ekosystem lasu”. Organizatorem konkursu była PSP w Minkowicach wraz z Nadleśnictwem Oława.
  Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  • Anna Stiller – kl.5c
  • Oliwia Dudkowska – kl.6b
  • Jagoda Frydrych – kl.6a

  Konkurs składał się z dwóch części.

 • Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej dla uczniów klas Ia, Ib oraz Ic odbędzie się 13 października o godz. 17.00.

  Serdecznie zapraszamy

 • 6 października 2016r. sceną w Centrum Sportu i Rekreacji zawładnęli aktorzy teatru Neon. Zaprosili oni młodych widzów w pasjonującą podróż po muzycznych adaptacjach wybitnych dzieł literackich. Najmłodsi mogli uczestniczyć w niezwykłych przygodach Calineczki. Starsi bawili się i wzruszali wraz z Mary, Diconem i Colinem w ich tajemniczym ogrodzie. Najstarsi zaś z Małym Księciem poszukiwali drogi do niezwykłej, jedynej w swym rodzaju Róży.

  Znakomitej grze aktorskiej towarzyszyła nietuzinkowa scenografia, żywiołowa muzyka i porywająca choreografia. Uczniowie dali się zaczarować aktorom, którzy przywieźli z sobą magiczny teatralny klimat.

 • 30 września 2016r. w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia podczas szkolnego apelu pani dyrektor Agata Skierska ogłosiła wyniki Szkolnego konkurs matematyczny o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ten zaszczytny laur w tym roku szkolnym przypadł: Karolowi Romańczukiewiczowi z klasy 4a, Maksymowi Wasylikowi z klasy 5a oraz Wiktorowi Krzemińskiemu z klasy 6d. A tytuł Matematycznej Super Klasy uzyskały klasy: 4a, 5f, 6c.

 • 30 września 2016r. hucznie świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Chłopca. Życzeniom, prezentom, grom i zabawom integracyjnym nie było końca. Dziewczęta stanęły na wysokości zadania. Przygotowały krótkie programy artystyczne, słodki poczęstunek, drobne podarki i inne serdeczności. Do powinszowań przyłączyła się pani dyrektor i nauczycielki pracujące w naszej szkole.

 • W dniu 29 września 2016r. przy ośrodku "Nad stawem" w Jelczu-Laskowicach, odbyły się gminne mistrzostwa szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła wygrała zmagania gminne w kategorii chłopców oraz dziewcząt i będzie reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 4 października w Oławie.

 • W dniu 29 września 2016r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. W wyborach tych uczestniczyło ponad 300 uczniów z klas IV – VI. Każdy młody wyborca mógł zagłosować na maksymalnie 3 uczniów i 2 nauczycieli (opiekunów samorządu).
  Po podliczeniu głosów komisja wyborcza stwierdziła, że Samorząd Szkolny będą stanowić: Maksym Wasylik, Jacek Woźny, Anna Furtak, Magdalena Kaletnik, Karolina Tasior, Zofia Wyspiańska, Oliwia Dudkowska, Julia Szarata, Amelia Jaworska, Michał Bruś.
  Nowo wybranym przedstawicielom uczniów do Samorządu gratulujemy i życzymy owocnej pracy, realizacji przedwyborczych obietnic i wielu ciekawych inicjatyw i pomysłów.

 • 26 września 2016r. uczniowie klas V i VI wraz z opiekunami wybrali się na ekscytującą „lekcję w kinie” zorganizowaną przez Centrum Edukacji Filmowej. Młodzi miłośnicy filmu poznawali tajniki sztuki filmowej. Podczas tej niezwykłej lekcji zapoznali się z najważniejszymi etapami tworzenia dzieła filmowego. Dowiedzieli się także, na czym polega specyfika realizacji filmu i czym różni się od innych tekstów kultury. Odkryli, które z kultowych scen filmowych były improwizowane. Poznali kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów. Dowiedzieli się, w jaki sposób najmniejszy element filmowego obrazu tworzy magię kina.

  Na deser wszyscy zgromadzeni we wrocławskiej sali kinowej obejrzeli z zapartym tchem ekranizację przygód niesfornego Tomka Sawyera i jego niezastąpionego kolegi Hucka.

 • Sprzątanie świata to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi, wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzone są działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukiwanie i w miarę możliwości usuwanie dzikich wysypisk.

 • Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkolnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków. Szczegółowe informacje można znaleźć w zakładce "Informacje - Do pobrania" lub klikając tutaj.

 • 001 rozpoczecie roku 2016 20171 września 2016r. uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej Curie w Jelczu-Laskowicach uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Rangę tej uroczystości podnieśli zaproszeni burmistrzowie: Bogdan Szczęśniak, Marek Szponar, Romuald Piórko.

  Pani dyrektor w swym krótkim przemówieniu przedstawiła ambitne plany na bieżący rok szkolny, dziękowała za wsparcie i współpracę z Organem Prowadzącym Szkołę oraz przekazała wszystkim życzenia sukcesów w nauce oraz wszechstronnego rozwoju.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Jelczu – Laskowicach odbędzie się 1 września 2016r.

  • 8.00 – Msza św. z udziałem pocztu sztandarowego

  Akademia w dużej sali gimnastycznej:

  • 9.00 – klasy IV –VI
  • 10.00 – klasy II – III
  • 11.00 – grupy 0 i klasy I

  Harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami - klasy 4 - 6

  Harmonogram spotkań uczniów z wychowawcami - klasy 0 - 3

 • 24 czerwca 2016r. cała brać uczniowska PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach wraz z gronem pedagogicznym żegnała rok szkolny 2015/2016. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza naszego miasta – Pana Bogdana Szczęśniaka oraz Rodziców na czele z Ich przewodniczącym – Panem Tomaszem Werocym.

  Uroczystości szkolne poprzedziła dziękczynna msza święta odprawiona w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego.

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach odbędzie się 24.06.2016r. w dużej sali gimnastycznej wg planu:

  • 8.00 - Msza Św.
  • 9.15 - klasy IV - VI
  • 10.15 - klasy II - III
  • 11.00 - grupy 0 i klasy I
 • W dniu 15 czerwca 2016r. uczniowie klas 0A i 1F odwiedzili remizę strażacką. Wyciecze do jednostki towarzyszyła lekcja edukacyjna, podczas której dzieci zobaczyły sprzęt strażacki i poznały tajniki pracy samych strażaków. Na koniec wizyty wszyscy zjedli przepyszne kiełbaski z grilla, przygotowanego przez gospodarzy. dzieci świetnie się bawiły na świeżym powietrzu i radosne powróciły do domów.

  Elżbieta Zielińska

 • 6 czerwca 2016r. w Zespole Szkół w Minkowicach Oławskich miała miejsce XI edycja Gminnego Konkursu Interdyscyplinarnego o tytuł Omnibus Roku, Szkoła Roku. Naszą szkołę godnie reprezentował drużyna w składzie: Hanna Turłowicz (kl. VIb), Jan Kamyk (kl. VIb) i Wiktor Krzemiński (kl. Vd).

  Uczniowie zmagali się indywidualnie i zespołowo z zadaniami o charakterze interdyscyplinarnym obejmujące treści programowe różnych przedmiotów. Ich zadaniem było również przedstawienie współczesnej scenki wybranego fragmentu powieści „W pustyni i w puszczy”.

 • 003 dzien dziecka1 czerwca 2016r. świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tego tytułu: dyrekcja, nauczyciele, samorząd szkolny i rada rodziców przygotowali liczne atrakcje. Uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych. Bawili się na dmuchanych zamkach oraz na zorganizowanej dla nich dyskotece. Zabawę dopełniły słodkości, jakimi zostali obdarowani.

 • 25 maja 2016r w PSP nr2 odbyła się już 16 edycja Gminnego Konkursu „Najlepszy z Najlepszych” dla uczniów klas III. Wzięło w nim udział 21 uczniów z naszej gminy, którzy zaprezentowali się w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. Uczniowie wykazywali się wiedzą o naszej gminie, rozwiązywali zadania matematyczne, przyrodnicze, ortograficzne, gramatyczne. Oglądali również prezentację o naszej gminie.

 • W dniach 24-25 maja tego roku klasy 4b, 4d i 4f wyruszyły na dawno oczekiwaną wycieczkę do Biskupina i Gniezna. Wyjazd był o godz. 7 rano w ciepły wtorkowy poranek. Po dwóch godzinach pierwszy postój –większość sięgnęła do bagaży po krótkie spodenki. Po śniadaniu i chwili zabawy ruszyliśmy w dalszą drogę. Na miejscu byliśmy ok. 12.30.

 • W dniach 18 i 19 maja odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.

  • 18 maja 2016r. (środa) – kl. I-III godz. 17.00
  • 19 maja 2016r. (czwartek) – kl. IV-VI godz. 17.00

  Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

 • phoca thumb m 017 dzien patronaphoca thumb m 012 dzien patronaphoca thumb m 023 dzien patronaphoca thumb m 097 dzien patronaphoca thumb m 130 dzien patrona

  13 maja obchodziliśmy hucznie Święto Szkoły. Atrakcjom i niespodziankom nie było końca!

  Już od rana reprezentanci klas IV-VI perfekcyjnie przygotowalni do Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie odpowiadali na najbardziej podchwytliwe pytania przygotowane przez panią Roman i panią Hołodniak. Wiedza uczestników na temat naszej Patronki przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Gratulujemy! (więcej informacji można znaleźć w artykule Konkurs Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie).

  Obok tych potyczek wszyscy uczniowie mieli okazję wziąć udział w Biegu dla Marii. Szkolne sztafety z szybkością błyskawicy pokonywały wyznaczony dystans pod czujnym okiem: pani Krupińskiej, pani Załubskiej i pana Nowakowicza.

 • 13 maja - w uroczyście obchodzonym Dniu Patrona Szkoły spotkały się w Auli, na Szkolnym Konkursie Wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie dwuosobowe drużyny klas IV-VI. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów patronką naszej szkoły - jej dokonaniami, znaczeniem pracy zawodowej, prawdziwym patriotyzmem. Drużyny w czterech pierwszych rundach odpowiadały na pytania dotyczące najważniejszych faktów z życia Marii Skłodowskiej-Curie, jej rodziny, osiągnięć naukowych oraz zasług w I wojnie światowej. W rundzie piątej każdy zespół losował pytanie otwarte, na które udzielał odpowiedzi ustnej. Ostatnia, decydująca runda wymagała rozwinięcia cytatu patronki mówiącego o tym, że "Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem, lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody, wzruszające jak czarodziejska baśń”.

 • Dnia 11 maja 2016 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do finału przystąpiło 6 szkół z terenu naszej gminy. Każda z nich była reprezentowana przez trzyosobowe drużyny. Do rozwiązania uczniowie mieli 8 zadań, które dotyczyły podstawowej wiedzy na temat geografii, kultury i historii Stanów Zjednoczonych oraz gramatyki języka angielskiego.

  Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Hanna Turłowicz, Jan Kamyk i Maciej Świtek. Kolejne miejsca zajęły PSP nr 3 i SP Wójcice.

  Fundatorem nagród była dyrekcja szkoły oraz Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Opiekunem szkolnej drużyny była p. Aleksandra Przybysz-Gworys. Imprezę zorganizowały panie: Karolina Kolado i Aleksandra Przybysz-Gworys.

 • 13 maja 2016r. (piątek) będziemy obchodzić święto patronki naszej szkoły. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.

 • Dnia 6 maja 2016 w naszej szkole odbył się XVI Konkurs Wiedzy o Ziemi Jelczańsko-Laskowickiej. Do finału przystąpiło 6 szkół z terenu naszej gminy. Każda z nich była reprezentowana przez trzyosobowe zespoły. Do rozwiązania było 7 zadań, m.in. test wiedzy o gminie, krzyżówka, rozpoznawanie chronionych zwierząt i roślin. Każda drużyna była zobowiązana do przygotowania prezentacji multimedialnej o trzech wybranych obiektach naszej gminy. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Martyniuk, Hanna Turłowicz oraz Paweł Szałajko. Kolejne miejsca zajęły PSP 3 i PSP 1. Fundatorem nagród była dyrekcja szkoły oraz Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Opiekunem szkolnej drużyny był p. Bogdan Draus. Imprezę prowadziła p. Iwona Roman.

 • 27 kwietnia 2016r. na stadionie w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zespół dziewcząt wystąpił w składzie: Maja Piątek, Oliwia Rogala, Oliwia Bass, Marta Gawlińska, Joanna Dyka, Kaja Kuzara, Karolina Sosulska. Chłopców reprezentowali: Kornel Poźniak, Patryk Żurawski, Wojciech Kaletnik, Filip Urbański, Kacper Leszczyński. Nasi zawodnicy wywalczyli awans do zawodów strefy wrocławskiej. Gratulujemy!

 • 26 kwietnia na stadionie OCKF w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna w składzie Kornel Poźniak, Kacper Leszczyński, Adrian Smółka, Patryk Żurawski, Aleksander Cybulski, Mateusz Stawarz, Patryk Oltman, Marcel Malinowski, Dominik Sroka rozegrała w sumie trzy mecze. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem, jeden remisem. Ostatecznie nasza reprezentacja zdobyła w rozgrywkach na szczeblu powiatowym 7 punktów i uplasowała się na drugim miejscu, przegrywając z SP nr 8 w Oławie tylko o jedną bramkę.

 • W ramach propagowania wysiłku fizycznego, firma Nestlé zorganizowała konkurs dla gmin, w którym do wygrania są siłownie miejskie. Jego mechanizm jest bardzo prosty: Urzędy gmin zgłaszają lokalizacje na swoim terenie, a mieszkańcy i zainteresowani głosują na wybrane propozycje. Nie wiemy więc jeszcze, gdzie siłownie powstaną – to wszystko zależy od mobilizacji mieszkańców i ich znajomych!

  Nasza gmina jako lokalizację siłowni wybrała teren przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. Jeśli chcecie Państwo, aby nowa plenerowa siłownia powstała w tym miejscu oddajcie swój głos na naszą miejscowość. Wystarczy wejść na stronę www.nestleporusza.pl/glosowanie w polu szukaj wpisać Jelcz-Laskowice, podać swój adres e-mail, zaakceptować warunki konkursu i potwierdzić chęć oddania głosu poprzez kliknięcie na linku przesłanym na nasz adres e-mail. Z jednego adresu e-mail można każdego dnia oddać jeden głos. Głosowanie trwa od 5 kwietnia do 6 lipca 2016r. Zachęcamy do głosowania.

 • 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klas 4f i 6a przygotowali przedstawienie „Na wysypisku śmieci”. Przedstawienie wzbudziło entuzjazm zgromadzonej widowni, która nagrodziła młodych aktorów burzliwymi oklaskami. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem nauczycieli przyrody: Iwony Roman i Krystyny Rury.

 • 21 kwietnia na boisku Orlik przy naszej szkole odbyły się Gminne Zawody w Mini Piłce Nożnej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Kornel Poźniak, Kacper Leszczyński, Adrian Smółka, Patryk Żurawski, Aleksander Cybulski, Mateusz Stawarz, Patryk Oltman, Marcel Malinowski, Dominik Sroka, wygrała wszystkie mecze i awansowała tym samym na mistrzostwa powiatu, które odbędą się 26 kwietnia w Oławie. Gratulujemy i życzmy sportowych sukcesów w zawodach na wyższym szczeblu.

 • 15 kwietnia klasy 4b i 5c pojechały na wycieczkę - niespodziankę. Okazało się, że trasa  prowadziła do Brzegu (czego niektórzy się domyślali), do 1. Pułku Saperów, gdzie z okazji Dnia Sapera zorganizowano dzień otwarty (czego chyba nikt się nie domyślał).

  Gdy podjechaliśmy pod bramę jednostki, czekał tam na nas jeden z żołnierzy, który od tej pory opiekował się nami. Najpierw obserwowaliśmy część oficjalną – z hymnem narodowym i podniesieniem biało-czerwonej flagi - zakończoną defiladą wszystkich żołnierzy. Potem nastąpił występ zespołu przerwany atakiem terrorysty. Napastnik szybko został obezwładniony, niestety pozostawił jakiś niezidentyfikowany przedmiot, który musiał zostać zbadany przez saperów.

 • 14 kwietnia 2016r. miał miejsce finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Hasło przewodnie tegorocznego przeglądu to: CZŁOWIEK I PRZYRODA. W gościnne progi Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach wstąpiło 27 laureatów szkolnych etapów tego konkursu z placówek w: Miłoszycach, Minkowicach Oławskich, Wójcicach oraz PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3 w Jelczu-Laskowicach. Młodzi adepci sztuki interpretatorskiej prezentowali swój talent przed komisją w składzie: Joanna Kowcz - zastępca dyrektora MGCK w Jelczu-Laskowicach, Danuta Kolado - dyrektor Ogniska Muzycznego we Jelczu-Laskowicach i Maria Neumann - nauczyciel języka polskiego.

 • 6 kwietnia 2016r. odbył się  szkolny etap Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej. Swój kunszt interpretatorski zaprezentowało 33 uczestników klas 4 - 6. Wśród nich komisja konkursowa wyłoniła 8 osób, które będą reprezentować barwy naszej szkoły w etapie gminnym. Do tego szacownego grona należą: Dominika Franckiewicz, Amelia Jaworska, Magdalena Kaletnik, Weronika Łach, Wiktoria Nowacka, Hanna Turłowicz, Oliwia Dudkowska, Kinga Kikowicz. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy charyzmy i wrażliwości poetyckiej. Laureatkom etapu szkolnego życzymy powodzenia na wyższym szczeblu.

 • 2 kwietnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2008 r. Uznało ono autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Jest to zaburzenie wciąż mało znane, co powoduje niezrozumienie i nietolerancję, a dzieci z autyzmem uważane są za niegrzeczne i niewychowane. W związku z tym klasy: Ia, If, IIa, IIb, IIe, IIg, IIIb, IIIc, Vb, wzięły udział w lekcjach pod tytułem „Poznaj Marię-dziewczynkę, która lubi mieć plan” prowadzonych przez panią Dorotę Smolis.

 • Od 7 kwietnia 2016r. odbędzie się uzupełniająca rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkole na podstawie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego. Do postępowania uzupełniającego stosuje się przepisy regulaminu rekrutacyjnego.

  Liczba wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych w szkole wynosi 10.

  Druki wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w ramach rekrutacji do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie. Regulamin rekrutacji do oddziałów przedszkolnych wraz z kryteriami i harmonogramem czynności rekrutacyjnych dostępny jest na stronie internetowej szkoły - Zapisy do szkoły, na tablicach ogłoszeń i w sekretariacie szkoły.

 • W dniach 6 i 7 kwietnia odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.

  • 6 kwietnia 2016r. (środa) – kl. I-III godz. 17.00
  • 7 kwietnia 2016r. (czwartek) – kl. IV-VI godz. 17.00

  Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

 • Miło nam poinformować, że w marcu została przekroczona liczba 100 tysięcy wejść na naszą stronę internetową. W okresie od kiedy powstała nowa strona, czyli od sierpnia 2015r. do końca marca 2016r. liczba wejść na stronę wyniosła 104 608. Średnia miesięczna liczba odwiedzin to 11 623, co przekłada się średnio na 425 odsłon dziennie.

  Wszystkim odwiedzającym stronę internetową Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach dziękujemy za zainteresowanie naszą szkołą oraz stroną internetową. Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie statystyczne dotyczące najczęściej odwiedzanych kategorii, artykułów i galerii na naszej witrynie internetowej.

 • Pan Jezus na Wielkanoc
  wstał z grobu bardzo rano
  obudzony.
  Matka Boska szukała Go w grobie.
  Znalazła kamień w połowie
  odwalony.

  Stanęła płacząca nad głazem:
  „Co zrobili z Tobą tym razem,
  o Chryste?!”
  Gołąb skrzydła nad nią rozwinął:
  „Matko, w grobie nie szukaj Syna,
  bo zmartwychwstał”.

  Kazimiera Iłłakiewiczówna

  Pogodnych i pełnych radości oraz optymizmu Świąt Wielkanocnych, pełnych otuchy i nadziei. Niech odrodzenie, którego doświadczamy dzięki Zmartwychwstaniu Pańskiemu, da siłę, ufność, pokój i wewnętrzną harmonię. Wesołego Alleluja!

 • 18 marca 2016r. w Szkole Podstawowej w Wójciach odbył się III Powiatowy Konkurs Ortograficzny Szkół Podstawowych "Mistrz Ortografii". Naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Krawczyk z klasy 6C, która zajęła 2 miejsce oraz Hanna Turłowicz z klasy 6B, która uplasował się na 4 miejscu. Uczennice te w etapie szkolnym pokonały 41 śmiałków, którzy mierzyli się z polską ortografią.

 • W konkursie wzięło udział 65 uczniów z klas I -III. Każdy uczestnik konkursu otrzymał 6 z religii. Komisja pod przewodnictwem pani dyrektor szkoły Agaty Skierskiej, stwierdziła, że każda palma jest wyjątkowa i wszyscy uczestnicy powinni otrzymać nagrodę w postaci jajka niespodzianki. Sponsorem nagród była Rada Rodziców.

 • 10 marca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Miłoszycach odbyły się gminne zawody w mini piłce siatkowej klas czwartych. Naszą szkołę reprezentowali Maksym Wasylik, Konrad Witek, Przemysław Tracz, Jacek Woźny, Igor Łuc oraz Szymon Piestrak. Zawody gminne wygrała reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Minkowicach Oławskich.  Nasza drużyna zajęła 2 miejsce ulegając tylko nieznacznie zwycięzcom turnieju.

 • 24 lutego w Brzegu Dolnym odbyły się strefowe zawody szkół podstawowych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Nasz powiat reprezentowały zawodniczki z naszej szkoły: Malwina Jarecka, Kaja Kuzara, Katarzyna Adamowska. Na 12 szkół startujących w mistrzostwach nasza szkoła uplasowała się na 4 miejscu. Zawody wygrały ubiegłoroczne mistrzynie polski, zawodniczki z Brzegu Dolnego.

 • W dniu 03 marca 2016r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktycznym pt. „Wyjść poza schemat” w wykonaniu aktorów z Impresariatu Artystycznego „Inspiracja” z Krakowa. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV, V i VI. Tematem przedstawienia była cyberagresja, czyli różne formy przemocy w postaci prześladowania, zastraszania, nękania, wyśmiewania w stosunku do innych użytkowników sieci za pomocą dostępnych komunikatorów – portali internetowych, telefonów komórkowych. Najczęściej występuje w postaci wysyłania obraźliwych e-maili i SMS-ów, publikowania ośmieszających zdjęć, filmów i informacji na temat innych osób, wypisywania upokarzających i obraźliwych komentarzy, podszywania się pod inną osobę w sieci.

 • 1. Od 7.03.2016r. do 18.03.2016r. odbędą się zapisy do kl. I dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły:

  • na podstawie zgłoszenia (dzieci 7 – letnie, rocznik 2009r.)
  • na podstawie wniosku (dzieci 6 – letnie, rocznik 2010r.)

  Jeśli pozostaną wolne miejsca zostanie ogłoszona rekrutacja dla dzieci spoza obwodu.

  2. Od 07.03.2016r. do 18.03.2016r. należy składać deklaracje o kontynuacji rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego (dotyczy dzieci uczęszczających w bieżącym roku szkolnym do oddziałów przedszkolnych przy PSP nr 2)

  3. Od 21.03.2016r. do 31.03.2016r. odbędzie się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w szkole na podstawie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego.

  Liczba wolnych miejsc w oddziałach przedszkolnych przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Jelczu – Laskowicach wynosi 53.

 • Informujemy, że w dniu 3 marca 2016r. (czwartek) o godz. 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 6.

  • klasa VI a wych. K. Rura
  • klasa VI b wych. I. Kaucka
  • klasa VI c wych. A. Przybysz - Gworys
 • Wieczorem 28.01.2016r. aulę szkolną po brzegi wypełnili uczniowie i ich najbliżsi przybyli na uroczystość WZOROWY UCZEŃ. Tym zaszczytnym tytułem charakteryzować się mogą ci spośród braci uczniowskiej, którzy w I semestrze roku szkolnego 2015/2016 wykazali się pracowitością, sumiennością i rzetelnością i nad to osiągnęli średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie.

  Pani dyrektor Agata Skierska wraz z panem dyrektorem Lesławem Zwardoniem wyróżnionym uczniom w liczbie 75 i ich rodzicom wręczyli listy gratulacyjne i pochwalne.

  Pani dyrektor wyraziła uznanie dla osiągnięć uczniów i ich opiekunów. Podkreśliła fakt, iż ten elitarny zespół uczniowski stanowi 25% populacji szkolnej w klasach IV – VI i napawa jednakową dumą nauczycieli i rodziców. Życzyła zgromadzonym dalszych sukcesów i powodzenia, samych wzlotów oraz równie pomyślnych wyników w II semestrze.

  Tą sympatyczną uroczystość uświetnił występ chór szkolnego pod kierunkiem pani Barbary Kowalczyk oraz zabawna inscenizacja uczniów klasy IIb. Młodzi artyści przygotowani przez wychowawczynię panią Dorotę Wieczorek brawurowo przekonali zgromadzoną publiczność, że wzorowy uczeń nigdy nie zapomniana o 3 magicznych słowach takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam.

  Dopełnieniem tej wyjątkowej gali był pokaz zdjęć wyróżnionych uczniów przygotowany przez panią Joannę Kołakowską, która serdecznie dziękuje wszystkim życzliwym jej osobom a w szczególności: pani Kowalczyk, pani Wieczorek, pani Zielińskiej, pani Załubskiej, pani Kaletnik, pani Gredziuszko, pani Dumańskiej i panu Stanisławkowi za wsparcie i owocną współpracę.

 • Organizacja zajęć podczas ferii dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Jelczu - Laskowicach:

  1. Jedna bezpłatna godzina dziennie pobytu na pływalni miejskiej oraz lodowisku (z wyjątkiem sobót i niedziel); basen w godzinach od 10.00 do 15.00 (ostatnie wejście o godz. 14.00) oraz lodowisko w godzinach od 9.00 do 14.00 (ostatnie wejście godz. 13.00)

  • podstawą do bezpłatnego korzystania z w/w obiektów jest legitymacja szkolna
  • pobyt na basenie dzieci do lat 7 wyłącznie z opiekunem pełnoletnim (wstęp opiekuna bezpłatny)
  • pobyt na lodowisku dzieci do lat 10 wyłącznie z opiekunem pełnoletnim (wstęp opiekuna bezpłatny, a wypożyczenie sprzętu odpłatnie)

  2. W szkole będą organizowane zajęcia sportowo-rekreacyjne dla ucz. kl. IV-VI prowadzone przez nauczycieli wychowania – fizycznego

  • pan Piotr Nowakowicz od 1 do 3 lutego w godz. 9.00 – 12.00
  • pan Jan Glin od 4 do 8 lutego w godz. 9.00 – 12.00
  • pani Irena Kaucka od 9.00 do 11 lutego w godz. 9.00 – 12.00
 • W dniach 25, 26 i 27 stycznia odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.

  • 25 stycznia 2016r. (poniedziałek) – kl. I-III godz. 17.00
  • 26 stycznia 2016r. (wtorek) – kl. IV-VI godz. 17.00
  • 27 stycznia 2016r. (środa) - kl. 0 18.00 (konsultacje)

  Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

 • W naszej szkole przeprowadzony został konkurs na najbardziej pomysłową szopkę bożonarodzeniową. Inicjatorkami konkursy były katechetki: Beata Popiel i Agnieszka Kaletnik.

  W konkursie wzięło udział 66 prac. Każdy uczestnik został nagrodzony. Sponsorami byli: ks. kanonik Janusz Nowicki, który ufundował nagrody książkowe oraz Rada Rodziców - ofiarodawca słodkich upominków. Pragniemy bardzo podziękować hojnym darczyńcom.

  Prace konkursowe zostały wyeksponowane w holu szkoły. Wystawę szopek podziwiali uczniowie a także gościliśmy grupy przedszkolne z Magic Landu oraz z przedszkola Entliczek - na czele z Panią dyrektor Grażyną Krakowską.

  Trzy najbardziej oryginalne szopki wzięły udział w dalszym etapie konkursu. Naszą szkołę w etapie gminnym reprezentowali: Jakub Wiński kl. 5d, Weronika Wasilko kl. 1e i Hania Sypień kl. 1d. Prace tych uczniów zostały docenione i przyznano im szczególne wyróżnienie.

 • choinka

  "Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
  Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
  Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
  Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie."

  C. K. Norwid

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy, by przyniosły one upragniony spokój, radość ze spotkań z bliskimi oraz chwile tylko dla siebie. A Nowy Rok, by obfitował w zrealizowane marzenia, niezwykłe wyzwania i spektakularne sukcesy.

 • 22 grudnia oglądaliśmy przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Gdyby Jezus narodził się dzisiaj”. Razem z aktorami zastanawialiśmy się, jak przyjęlibyśmy Bożą Dziecinę, gdyby przyszła na świat w naszym mieście. Przed każdym występem pani dyrektor lub wicedyrektorzy wręczali uczniom nagrody za udział w Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs przygotowała p. Beata Popiel, a sponsorami byli: Rada Rodziców i ksiądz proboszcz Janusz Nowicki. Przedstawienie uświetniły siostry Milena i Marcelina Sarzalskie, grając wspólnie kolędę „Jezus Malusieńki”. Całość przygotowały panie Dorota Wieczorek i Agnieszka Kaletnik wraz z uczniami klasy IIb oraz uczniowie z klas 0a, Ic, Id, Ie, IVc, IVf, VIa. Scenografię przygotowały panie: Elżbieta Zielińska i Małgorzata Załubska.

  Tuż przed świętami zakończyliśmy akcję zbierania aniołków przy szopce betlejemskiej. Uczniowie klas I dokładnie przeliczyli wszystkie anioły. Było ich aż 62! Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zabawie i zapraszamy do kolejnego liczenia już za rok.

 • Hanna Turłowicz z klasy VIB została laureatką ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny 2015. Finał konkursu odbył się w dniach 10-12 grudnia 2015r. we Wrocławiu. Miał on dwuetapowy charakter: pisemny - test i wypracowanie, ustny - wypowiedź na zadany temat. Rozgrywkom towarzyszyły liczne atrakcje: warsztaty, wykłady, koncerty, zwiedzanie miasta z przewodnikiem i inne. Miejscem konkursu był Wydział Filologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Hannie Turłowicz, która znalazła się w gronie 36 najlepszych z całej Polski uczestników tego konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkich zainteresowanych wrażeniami Hani zapraszamy do lektury jej sprawozdania dostępnego w dalszej części artykułu.

 • 2015 001 mini pilka reczna2015 002 mini pilka recznaW czwartek 10 grudnia w hali Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej odbyły się mistrzostwa powiatu w minipiłce ręcznej. Do turnieju przystąpiły po trzy najlepsze szkoły podstawowe powiatu oławskiego w kategorii dziewcząt i chłopców. Łącznie ponad 70 zawodniczek i zawodników.

  Naszą szkołę wśród dziewcząt reprezentowały: Natalia Ławniczak, Kinga Kikowicz, Maja Piątek, Marta Czapla, Joanna Dyka, Julia Kaczmarek, Oliwia Rogala, Katarzyna Śmiech, Aleksandra Marzec, Oliwia Bass. W skład drużyny chłopców weszli: Kornel Poźniak, Kacper Leszczyński, Mateusz Stawarz, Olaf Łucjan, Adrian Smółka, Adrian Kunicki, Dominik Sroka, Stanisław Błaś, Wojciech Kaletnik, Jakub Grzeszczuk, Filip Urbański. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców nasze zespoły zajęły II miejsce. Gratulujemy!

 • 003 dzien pluszowego misia 2gOd wielu lat 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z klasy 2G również uczestniczyły w tych obchodach przy okazji omawiania lektury „Kubuś Puchatek”. Uczniowie poznali historię powstania pluszowego misia (amerykańską i niemiecką), poznali kulisy napisania przez A.A Milne przygód Kubusia Puchatka, dzieci zaprezentowały również swoje misie, poznały życie i zwyczaje prawdziwych niedźwiedzi. Po próbie polegającej na zjedzeniu wafelka z miodem zostały pasowane na „Przyjaciela misia”. A na koniec wesoło bawiły się przy misiowych piosenkach.

 • W dniach 4 i 5 grudnia 2015 roku odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, prowadzona we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem - Oddział Rejonowy w Oławie oraz Wrocławskim Bankiem Żywności. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza zbierali żywność w sklepie Intermarche przy ul. Oławskiej 25 w Jelczu-Laskowicach. Zostało zebranych 210 kilogramów produktów spożywczych. Zebrane produkty żywnościowe zostaną przekazane w formie paczek najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej szkoły.
  Dziękujemy wszystkim osobom dobrego serca, które przyłączyły się do akcji. Dzięki Waszej pomocy, w najbliższe Święta, na wielu twarzach zagości uśmiech.

 • 009 gala konkursu recyt i piesni011 gala konkursu recyt i piesni4 grudnia w Centralnej Bibliotece Wojskowej w Warszawie odbył się koncert laureatów XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej. Do etapu szkolnego w całej Polsce przystąpiło 1237 uczniów. W dniach 21-24 listopada jury konkursowe wśród 342 uczestników doceniło naszych szkolnych artystów: Dominikę Fronckiewicz i Sebastiana Garbowskiego. Oni to wraz z Emilią Jędrzejską i Julią Staworzynską w piątek pod opieką pani dyrektor Agaty Skierskiej odebrali nagrody i podziękowania.

 • 002 konkurs poezji legionowej005 konkurs poezji legionowej24 listopada odbyły się w Warszawie przesłuchania w ramach XIV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej. Naszą szkołę w kategorii pieśni reprezentowały: Julia Staworzyńska i Emilia Jędrzejska z klasy 2A, przygotowywane przez panią Barbarę Kowalczyk. Recytował duet Dominika Franckiewicz z klasy 4F i Sebastian Garbowski z klasy 4C. Opiekę artystyczna nad uczniami objęła pani Joanna Kołakowska. Nad całością projektu czuwała pani dyrektor Agata Skierska.

 • 003 pilka reczna i tenis stolowy

  006 pilka reczna i tenis stolowy27 listopada 2015r. w hali CSIR w Jelczu-Laskowicach odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice w mini piłce ręcznej dziewcząt. 1 grudnia o laur najlepszej drużyny w mini piłce ręcznej w naszej gminie walczyli chłopcy. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców pierwsze miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły. Dzień później, także w hali sportowej odbyły się Gminne Mistrzostwa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach. W tym samym dniu odbyły się mistrzostwa powiatowe, w których nasze tenisistki zwyciężyły rywalizację wśród dziewcząt wyprzedzając Szkołę Podstawową w Osieku Publiczną Szkołę Podstawową nr 5 Oławie.

 • 015 strzelcy

  20 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość o charakterze patriotycznym. Uczestniczyli w niej  członkowie Jednostki Strzeleckiej, uczniowie, nauczyciele  i zaproszeni goście, wśród których znaleźli się zastępca burmistrza pan Marek Szponar, prezes Związku Piłsudczyków pan Zdzisław Szewczuk, starszy inspektor Związku Strzeleckiego „Strzelec” Roman Chandoha oraz prezes Banku Spółdzielczego Edyta Wach i prezes ZGK Jelcz-Laskowice pan Jerzy Szyndler.

 • 2015 001 mini koszykowka2015 002 mini koszykowka2015 003 mini koszykowka

  17 Listopada w hali CSiR odbyły się gminne zawody w mini koszykówce dziewcząt szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Maja Piątek, Oliwia Rogala, Kinga Kikowicz, Natalia Ławniczak, Martyna Czapla, Julia Kaczmarek, Kaja Kuzara, Joanna Dyka, Katarzyna Śmiech, Klaudia Worach, Anna Dudek, Kinga Biel. Opiekunem była pani Irena Kaucka. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce ulegając jedynie Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

  13 Listopada w hali OSiR odbyły się zawody gminne w mini koszykówce chłopców szkół podstawowych. W naszym zespole zagrali: Kornel Poźniak, Oliwier Matkowski, Stanisław Błaś, Wojciech Kaletnik, Maciej Wierzbicki, Patryk Oltman, Patryk Żurawski, Kacper Leszczyński, Adrian Kunicki, Dawid Markowski, Adrian Smółka i Hubert Gądek. Opiekunem drużyny była pan Jan Glin. Nasi reprezentanci zajęli 1 miejsce i zagrali w zawodach powiatowych które odbyły się 19 Listopada, gdzie także zajęli 1 miejsce. Gratulujemy!

 • Dnia 12 listopada b.r. - w ramach realizowanej współpracy między Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Jelczu- Laskowicach a Nadleśnictwem Oława - członkowie szkolnego Klubu Przyjaciół Leśniczego wraz z opiekunem, p. Iloną Grzywacz – Lewicką, udali się z wizytą do leśniczówki Hubertówka w Janikowie.

 • 11 listopada odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które upłynęły pod znakiem hołdu dla pokolenia pierwszych osadników z 1945r. Wśród licznie przybyłych uczestników nie zabrakło dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Spośród zgromadzonych, swoimi oryginalnymi strojami, postawą i zaangażowaniem wyróżniali się członkowie Klubu Patriotycznego "Mały Rycerz" oraz "Oddziału Orląt".

 • Nie od dzisiaj wiadomo, że działanie (aktywność) to najlepsza forma uczenia się. Na początku listopada poszliśmy na zajęcia do naszego parku przy ulicy Witosa. Dzieci rozpoznawały drzewa, mierzyły grubość pni, odrysowywały liście i korę, zbierały kasztany. Chodziliśmy ścieżką edukacyjną, podziwialiśmy aleję bukową i złotą polską jesień. To był efektywnie i mile spędzony dzień. Nad całością czuwała wychowawczyni pani Elżbieta Adamska.

 • We wtorek 10-go listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klas VI pod kierunkiem p. Aleksandry Przybysz-Gworys i p. Bogdana Drausa oraz szkolny chór prowadzony przez p. Barbarę Kowalczyk wprowadzili w atmosferę wydarzeń listopadowych poprzez recytowanie wierszy i śpiewanie pieśni patriotycznych. Występom młodych artystów towarzyszyła projekcja na temat losów naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów a skończywszy na roku 1918. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tej szczególnej lekcji historii, chętnie angażując się w śpiew pieśni patriotycznych.

 • W dniach 4 i 5 listopada odbędą się zebrania i konsultacje z rodzicami.

  • 4 listopada 2015r. (środa) – kl. I-III godz. 17.00
  • 5 listopada 2015r. (czwartek) – kl. IV-VI godz. 17.00

  Spotkania w klasach odbędą się zgodnie z zamieszczonym harmonogramem.

 • 22 października w klasie 2G odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu lekcji poświęconych zdrowemu odżywianiu. Tematem zajęć były: soki.  Dzieci bardzo chętnie brały w nich udział. Próbowały swoich sił w obieraniu owoców i warzyw, a potem pod nadzorem mam samodzielnie przygotowywały soki. Uczniowie mieszali różne rodzaje soków, degustowali, odgadywali jakie owoce i warzywa zostały użyte do zrobienia soków. Sokami poczęstowaliśmy również inne klasy. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że samodzielnie przygotowywane soki są bardzo smaczne i zdrowe. W przygotowanie zajęć bardzo aktywnie włączyły się 3 mamy, którym serdecznie dziękuje wychowawca klasy pani Elżbieta Adamska. Relacja z kolejnych zajęć już wkrótce.

 • 23 października w leśniczówce Hubertówka w Janikowie odbył się VIII Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Zagrożenie dla lasów”. Naszą szkołę reprezentowały :

  • Carmen Czajka – kl.VI c,
  • Maria Martyniuk – kl.VI b,
  • Hanna Turłowicz – kl.VI b

  Uczestnicy rozwiązywali test, krzyżówkę, następnie musieli rozpoznać wylosowane szkodniki naszych lasów. Nasze dziewczyny wywalczyły I miejsce ex aequo ze szkołą z Minkowic (trzykrotna dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy). Dziękujemy Nadleśnictwu w Oławie, które było współorganizatorem i jednym z fundatorów nagród, a naszym koleżankom gratulujemy!

 • 20 października 2015r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 70-lecia Oświaty na Ziemiach Jelczańsko-Laskowickich. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz miasta i gminy Jelcz-Laskowice p. Bogdan Szczęśniak, zastępca burmistrza p. Marek Szponar oraz zastępca burmistrza p. Romuald Piórko, przewodnicząca rady miejskiej pani Beata Bejda, posłanka Aldona Młyńczak, dyrektorzy szkół z naszej gminy, nauczyciele, emerytowani pracownicy oświaty, rodzice oraz uczniowie. Nad całym przebiegiem tego wyjątkowego wieczoru czuwali: p. dyrektor Agata Skierska oraz p. dyrektor Piotr Pilawa.

 • 1 października 2015r. dwustu uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rywalizowało w powiatowych sztafetowych biegach przełajowych. Naszą szkołę wśród dziewcząt reprezentowały: Joanna Dyka, Anna Duda, Maja Piątek, Oliwia Rogala, Kaja Kuzara, Marta Gawilińska, Emilia Saltarska, Klaudia Worach, Karolina Sosulska, Maja Maciejko. Szkołę reprezentowali także chłopcy: Kornel Poźniak, Aleksander Cybulski, Kacper Leszczyński, Dominik Sroka, Wojciech Kaletnik, Olaf Łucjan, Kacper Burdzy, Jakub Banaszek, Patryk Żurawski, Karol Saltarski, Mateusz Stawarz. Opiekę sprawowali: pani Irena Kaucka oraz pan Jan Glin.

 • Jestem z tych, którzy wierzą, że nauka jest czymś bardzo pięknym.

  Maria Skłodowska-Curie

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzymy: wytrwałości i zadowolenia z realizacji życiowego powołania, radości płynącej z kontaktów z uczniami,  satysfakcji z sukcesów swoich podopiecznych oraz nieustającego optymizmu i zdrowia.

 • Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Jelczu-Laskowicach odbędzie się w dniach 14 i 15 października 2015r.

  Klasa: 1A, 1C, 1E
  14.10.2015r.
  godzina: 17:00

  Klasa: 1B, 1D, 1F
  15.10.2015r.
  godzina: 17:00

 • 25 września klasy 4b i 4f odwiedziły UMiG w Jelczu –Laskowicach. Spotkanie z panem Burmistrzem miało sympatyczny charakter. Sporo się dowiedzieliśmy o nowych inwestycjach, czy pan Burmistrz lubi ciasta i czy ma psa. Mieliśmy okazję zwiedzić gabinet, w którym pracuje. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał słodki poczęstunek. Ponieważ pałac będący siedzibą UMiG położony jest w parku, część czasu przeznaczyliśmy na wykonanie zadań przyrodniczych na przygotowanych przez panią Iwonę Roman kartach pracy.

 • 23 września klasy 4 b, 4f i część 4a wybrały się do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Głównym celem wyprawy było Afrykarium, olbrzymi pawilon z kilkoma basenami, w którym można poznać mieszkańców środowisk wodnych różnych części Afryki, m.in. jeziora Tanganika, Morza Czerwonego, Kanału Mozambickiego. Zachwyciły nas przepiękne ryby, pingwiny, ptactwo wodne. Kolejnym punktem była lekcja ,,Małe kroki –wielkie zmiany” dotycząca problemu globalnego ocieplenia. Podczas zajęć uczniowie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą. Na zakończenie zajęć otrzymali naklejki, karty pracy, zakładki, widokówki i foldery, które będą im przypominać o tym, czego się podczas zwiedzania Ogrodu dowiedzieli.

 • To już 13. edycja tej akcji organizowanej przez Śląsk Wrocław. Tym razem klasy 4a, 4b, 4c, 5c i część 6a wybrały się na mecz śląska z Piastem Gliwice. To nie był szczególnie udany mecz. Mimo naszego gorącego dopingu Śląsk przegrał 2:1, ale wyjazd bardzo się spodobał klasom czwartym, które po raz pierwszy wzięły udział w takim sportowym wydarzeniu. Mecz rozpoczął się o 20.30, więc późny powrót do domu też miał swój urok. Nie zawsze też ma się okazję obejrzeć Wrocław nocą. Następnego dnia nie trzeba było iść do szkoły, w związku z tym można było odespać całą wyprawę.

 • 18 września uzbrojeni w plastikowe worki i rękawice uczniowie naszej szkoły wyruszyli na wojnę ze śmieciami. Każda klasa miała wyznaczony rejon. Teren położony najbliżej szkoły sprzątali czwartoklasiści – szli ulicami Tańskiego i Grabskiego. Trzeba stwierdzić, że śmieci nie było dużo, przynajmniej na trasie , którą przeszły klasy czwarte. Pogoda dopisała, humory też. Dzień należał do tych przyjemnych.

 • Szanowni Rodzice,

  w zakresie szkolnego ubezpieczenia NNW, po dokładnej analizie ofert przez Radę Rodziców, nasza placówka zdecydowała się na współpracę ze spółką Bezpieczny.pl, reprezentującą Towarzystwo AXA TUiR SA.

  Pragniemy nadmienić, iż nasza placówka nie otrzymuje żadnych korzyści w zamian wyboru oferty ubezpieczeniowej. Naszym celem jest wyłącznie dobro naszych wychowanków oraz to, by objęci byli jak najlepszą ochroną ubezpieczeniową od nieszczęśliwych zdarzeń.

  Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe.

 • W dniach 16 i 18 września odbędą się zebrania z rodzicami.

  • 16 września 2015r. (środa) – kl. 0-III godz. 17.30 w dużej sali gimnastycznej
  • 18 września 2015r. (piątek) – kl. IV-VI godz. 17.30 w dużej sali gimnastycznej

  Po spotkaniu z dyrekcją szkoły, odbędą się zebrania w klasach zgodnie z poniższym harmonogramem.

   

 • Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach informuje rodziców (prawnych opiekunów) o warunkach udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

 • Witamy na nowej stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach.

 • This article deliberately archived as an example.

  As with previous releases, Joomla! provides a unified and easy-to-use framework for delivering content for Web sites of all kinds. To support the changing nature of the Internet and emerging Web technologies, Joomla! required substantial restructuring of its core functionality and we also used this effort to simplify many challenges within the current user interface. Joomla! 1.5 has many new features.

  In Joomla! 1.5, you''ll notice:

  • Substantially improved usability, manageability, and scalability far beyond the original Mambo foundations
  • Expanded accessibility to support internationalisation, double-byte characters and right-to-left support for Arabic, Farsi, and Hebrew languages among others
  • Extended integration of external applications through Web services
  • Enhanced content delivery, template and presentation capabilities to support accessibility standards and content delivery to any destination
  • A more sustainable and flexible framework for Component and Extension developers
  • Backward compatibility with previous releases of Components, Templates, Modules, and other Extensions

Copyright © 2019 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.