foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

007 uprzejmosc 2021W dniach 15-19.03. 2021 została zorganizowana w naszej szkole kolejna już edycja szkolnego

Tygodnia Uprzejmości i Dobrych Manier pod hasłem: "Bądź uprzejmy, nawet gdy nie masz na to ochoty, a ominą Cię różne kłopoty". Głównym celem akcji było propagowanie  kultury osobistej i wzmacnianie pozytywnych zachowań. W realizację zaangażowali się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Każda z klas (również w nauczaniu zdalnym) wzięła udział w zajęciach pt. "W krainie uprzejmości". Klasy I-III wzięły udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest otrzymanie tytułu "Klasy z klasą" (zapamiętanie jak najwięcej haseł dotyczących Savoir Vivre oraz wykonanie plakatu).

Czytaj więcej...

Miejsce I

Konkurs przeprowadzono na poziomie klas VII. Jego cel to uczczenie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością, wiedzą historyczną i dokładnością w tworzeniu swojego dzieła plastycznego.Miejsce II Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy talentu oraz ciekawych pomysłów i dziękujemy za udział w konkursie. Prace będą wystawione w holu po powrocie do szkoły, a dyplomy rozdane na koniec roku szkolnego.

 

 

Miejsce IIIWyniki konkursu: Wyroznienie

Miejsce I - Maja Gajda 7D

Miejsce II - Lena Wychowaniec 7E

Miejsce III - Hania Piotrowska 7F

Wyróżnienie - Kamila Gębicka 7D

 

Organizator konkursu: Małgorzata Waszak

 

 

Informujemy, że ze względu na przejście na nauczanie zdalne uczniów klas 1 - 3 zawieszamy realizację zajęć w ramach projektu unijnego od 22 marca do 9 kwietnia 2021 roku. Wyjątek stanowią zajęcia logopedyczne, które ze względu na konieczność kontynuowania rozpoczętej terapii będą się nadal odbywały stacjonarnie według dotychczasowego planu.

 

Podróże z książką poszerzają granice Waszego świata

lapbook „MÓJ LAPBOOK, CZYLI MAGIA KSIĄŻKI” – WYNIKI KONKURSU

 

Biblioteka szkolna była organizatorem konkursu czytelniczo–plastycznego pt. ”Mój lapbook, czyli magia książki”. Konkurs przeprowadzono na poziomie klas IV –VIII. Jego cel to promocja biblioteki szkolnej, zachęcanie do czytania oraz rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

Decyzją komisji konkursowej postanowiono nagrodzić 5 prac.

Nagrodzono następujących uczniów:

Czytaj więcej...

„Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy.  Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie”   

                                                                      (Antoine de Saint Exupery)

IMG 1145Walentynki są doskonałą okazją do tego, aby osoby, które lubimy i darzymy sympatiąIMG 1144 obdarować uśmiechem, ciepłymi słowami i gestami, życzliwością, radością i przyjaźnią. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego klas 1-3 działała poczta walentynkowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wykonali kartki walentynkowe, a tym samym sprawili przyjemność drugiej osobie.

                   Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego klas 1-3

   Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Ilona Grzywacz-Lewicka, Dorota Smolis

IMG 1117 W   grudniu   Samorząd   Uczniowski   klas   1-3   zorganizował   konkurs   plastyczny    pt. „Mój wymarzony prezent na Gwiazdkę”. Wpłynęło 14 prac konkursowych. Dziękujemy uczniom, że   podzielili   się   z   nami   swoimi   wymarzonymi   prezentami,   które   pragnęli   otrzymać   na Gwiazdkę.   Mamy   nadzieję,   że   wszyscy   uczniowie   znaleźli pod   choinką   prezenty,   które przedstawili w swoich pracach. Wyłoniono 3 zwycięzców:   I miejsce zajęła Aleksandra Wieczorek z   kl.   1B, II miejsce - Hanna Dumańska z kl.   II   D, III miejsce - Hanna Maciakiewicz z kl.   III   C. Wszyscy   otrzymali   dyplomy,   zwycięzcy   nagrody   rzeczowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

                                                      Opiekunowie SU klas 1-3

                                                          Edyta Grydziuszko, Renata Piątek, Dorota Smolis, Ilona Grzywacz-Lewicka

         

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.