foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

rodzinaDrodzy Rodzice

Z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat rozwoju poznawczego, emocjonalnego, społecznego oraz językowego dziecka, stworzyliśmy „Rady i porady dla rodziców” – miejsce, w którym znajdziecie Państwo materiały przygotowywane przez pedagogów, psychologa oraz logopedów (zakładka PSP nr 2). Serdecznie zapraszamy!

kiedy bede starszy

22 listopada w kl.1 E zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Kiedy będę starszy...” w ramach ogólnopolskiego projektu „Myślę pozytywnie”. Celem zajęć było uzmysłowienie uczniom, że wiek nie ma znaczenia, gdy ma się dużo w życiu do zrobienia, należy przyjąć empatyczną postawę w stosunku do osób starszych, można wiele się od nich nauczyć. Dzieci starały wczuć się w sytuację ludzi w podeszłym wieku,   zrozumieć osoby starsze i kulturalnie zachować się w stosunku do nich. W tym celu niektóre dzieci przebrały się za osoby starsze i wszyscy zapozowali do wspólnego  zdjęcia.

                                                                                                                                           wychowawca Renata Piątek

 

W ramach tego samego projektu również w innych klasach odbyły się ciekawe zajęcia: 12 listopada klasy; II a z wych. Małgorzatą Załubską i nauczycielem wspomagającym Marzeną Nowakowicz, II b z wych. Dorotą Wieczorek, II c z wych. Elżbietą Zielińską, wzięły udział w spotkaniu z panią Urszulą Gregorasz- Trajewską, pracownicą Miejskiego Ośrodka Pomocy Socjalnej. Mottem przewodnim spotkania był wiersz img 20191113 wa0004pt „Dobro”.

Dobrze być dobrym, bo dzięki temu- To znaczy dobru innych i memu-img 20191112 101757

Dobrze się żyje i mnie i bratu, Dobrze się żyje całemu światu.

Czytaj więcej...

IMG 20191121 102730Samorząd Uczniowski klas I-III wraz z opiekunami: P. Magdaleną Pasierbską-IMG 20191121 133957Abucką, P. Renatą Piątek i P. Edytą Grydziuszko, zorganizował zbiórkę karmy i kocyków dla oławskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt, która została dostarczona 21 listopada. W przeprowadzenie akcji zaangażowały się wszystkie klasy młodsze naszej szkoły. W imieniu zwierzaków serdecznie dziękujemy.      

                  „Każdy zasługuje na pomoc i miłość..."IMG 20191121 134057

mile slowo 1

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. To dzień dobrych uczynków, miłych słów i pozytywnych emocji. mile slowo 2W ramach akcji zorganizowanej przez psychologa szkolnego pt. „Weź miłe słowo i podaj je dalej” namawiamy wszystkich uczniów naszej szkoły do prawienia komplementów i „obdarowywania się” życzliwością przez cały rok.

PART 1573801448998Z okazji  Święta  Niepodległości uczniowie naszej szkoły wykonali niezwykle piękną wystawę patriotyczną pod hasłem ,,Rodzina Fundamentem Niepodległej’’. Znalazły się tam prace najzdolniejszych uczniów klas IV - VII. Młodzi artyści z koła plastycznego zaprezentowali prace, które wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Dech w piersiach zapiera, że mamy tak uzdolnioną młodzież. Opiekun plastyki,  pani Małgosia oraz pani  dyrektor Agata Skierska są niezwykle dumne ze swoich podopiecznych.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

                                                                W. Szymborska

GONE CZYTANIE13 listopada w klasie 1E i 15.listopada w klasie I C odbył się Dzień Głośnego Czytania z GangiemMAGICZNE DRZEWO1 Słodziaków w ramach ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu jest motywowanie najmłodszych uczniów do nauki czytania i rozwijania wyobraźni. Inspiracją dla dzieci do przygody z literaturą są ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. 

Czytaj więcej...

Copyright © 2020 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.