foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

konkurs recytatorski poezji spiewanej

Dnia 30 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej. Wzięło w nim udział 30 wykonawców ze szkół w Miłoszycach, Minkowicach Oławskich, PSP nr 1, PSP nr 3 i PSP nr 2 w Jelczu – Laskowicach, którzy przedstawili utwory w kategoriach recytacji i poezji śpiewanej. Komisja postanowiła wyróżnić pięciu laureatów, którzy wezmą udział w powiatowym etapie konkursu:

Kacper Bencal (uczeń PSP nr 1), Dorota Hełka (uczennica PSP nr 3), Magdalena Kaletnik (uczennica PSP nr 2), Szymon Poparda (uczeń PSP nr 3), Kacper Rycombel (uczeń PSP nr 3)


Na zakończenie konkursu wszyscy mogli wysłuchać koncertu skrzypcowego Liliany Małek – uczennicy klasy V c, której akompaniował p. Michał Kościukiewicz - nauczyciel fortepianu, akompaniator Państwowej Szkoły Muzycznej w Oławie.

Zapraszamy do zapisywania dzieci na półkolonie, które zostaną zorganizowane w czasie ferii zimowych:

I turnus: 10 - 14.02 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 ul. Hirszfelda 92,

II turnus: 17 - 21.02 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 al. Młodych 1

Czas pobytu dziecka: 7.00 - 16.00. Zapewnione śniadanie, obiad i podwieczorek. Opiekę zapewni wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Koszt: 150 zł za turnus. Wypełnione karty można składać wraz z opłatą w sekretariacie szkoły organizującej wypoczynek do 22.01. Karta kwalifikacyjna na turnus do pobrania.

(pobierz plik w PDF)

012 szopka bozonarodzeniowa 2019

W grudniu został przeprowadzony konkurs ,,Szopek bożonarodzeniowych", w którym wzięło udział 37 uczniów z kl.1-4. Każda szopka była wyjątkowa, dlatego każdy uczestnik otrzymał szóstkę i nagrodę książkową. Nagrody ufundował proboszcz parafii Janusz Nowicki.
                                                                                                         
                                                                                                                Organizatorzy konkursu:
                                                                                                                      Beata Popiel
                                                                                                                      Alicja Peliszek

                                                                                                               

IMG 20191213 082449W dniu 13 grudnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne.IMG 20191213 083154 Młodsi uczniowie z oddziałów 1-3 mogli wraz z Misiem Niegrzecznisiem przenieść się w leśny świat przygody i szukać zagubionej książki, ucząc się przy tym prawidłowych wzorców zachowań. Starsi uczniowie z klas 7-8 podczas spektaklu pt. „Wygrać siebie” zostali zapoznani z wpływem internetu na zachowanie młodzieży, sposobami radzenia sobie z emocjami oraz szukania pomocy w sytuacjach trudnych. Dziękujemy aktorom Teatru Kurtyna w Krakowie za moc emocji i wrażeń, czekamy na nich za rok.IMG 20191213 085407

unihokej1Dnia 6.12.2019 w PSP nr 3 odbył się Mikołajkowy Turniej Unihokeja. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. VII i VI. Zawody wygrała szkoła z Minkowic, a nasi uczniowie zdobyli IV miejsce.unihokej2

Copyright © 2020 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.