foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

004 cos z niczego

W dniach od 6 kwietnia do  10 kwietnia w holu szkoły będzie prezentowana wystawa prac uczniów w ramach konkursu "Coś z niczego".

Zapraszamy rodziców i uczniów do obejrzenia wystawy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 25 kwietnia podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Ziemi.

p. Iwona Roman

006 poznajemy ojcowizne

Kolejny raz szkolny Klub Turystyki Regionalnej brał udział w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”. Praca na temat najciekawszych miejsc w naszej gminie trafiła do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Bukowcu koło Jeleniej Góry w dniu 11 marca 2017r. Drużyna w składzie: Adamowska Katarzyna, Furtak Anna, Werocy Marlena zajęła miejsce II-VIII, ponieważ organizatorzy podali tylko zwycięskie szkoły w poszczególnych kategoriach. Opiekunem drużyny był p. Bogdan Draus.

001 mini pilka siatkowa chlopcow wroclaw002 mini pilka siatkowa chlopcow wroclawW dniu 30 marca w szkole podstawowej nr 50 we Wrocławiu odbył się finał strefy wrocławskiej "czwórek" w minipiłce siatkowej chłopców. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie "Dwójka" zajęła 4 miejsce. Nasza szkole reprezentowali: Dyka Andrzej, Zaborski Maciej, Bielski Mateusz, Oltman Patryk, Łucjan Olaf, Stawarz Mateusz, Czarny Wojciech, Markowski Dawid oraz Torończak Patryk. Gratulujemy!

p. Piotr Nowakowicz

zdolny slazaczek 2016 2017W wyniku szkolnych eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowało się dwoje uczniów Oliwia Dudkowska i Maciej Świtek. Dnia 08.12.2016 w Oławie odbył się etap powiatowy konkursu, w którym Maciek uzyskał wynik najwyższy i był jednym z trojga uczestników z naszego powiatu zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego.

Dnia 27.01.2017 we Wrocławiu odbyła się część pisemna etapu finałowego, podczas której uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozumienia tekstu słuchanego, czytanego, umiejętnością pisania i stosowania struktur leksykalno - gramatycznych oraz znajomością zagadnień związanych z realioznastwem krajów angielskiego obszaru językowego.

Maćku serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

p. Elżbieta Kizeweter

2017 mini pilka siatkowa chlopcowW dniu 15 marca w szkole podstawowej w Miłoszycach zostały rozegrane mistrzostwa gminy w minipiłce siatkowej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Pawłowski, Radosław Wus, Antonii Andreasik, Kacper Hanuszewicz, Jakub Staworzynski oraz Piotr Chwałek. Po zaciętych i pełnych emocji pojedynkach nasza szkoła ostatecznie zajęła 5 miejsce.

p. Piotr Nowakowicz

031 konkurs piosenki patriotycznej22 marca 2017r. szkolną aulę wypełniły tłumy uczniów, rodziców i dziadków. Tego dnia odbywał się bowiem Konkurs Piosenki i Recytacji Poezji Powstańczej, Legionowej i Żołnierskiej. Wzięło w nim udział 43 młodych wykonawców, którzy prezentowali piosenki i wiersze o tematyce żołnierskiej i legionowej. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy I-III i klasy IV-VI.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Agata Skierska, pan dyrektor Lesław Zwardoń, pani Danuta Kolado, pani Matylda Fryszer, pani Danuta Pasierbska.

Czytaj więcej...

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.