foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

2017 minipilka nozna

23 maja 2017r. w Oławie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Minpiłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Po emocjonujących pojedynkach nasza szkoła ostatecznie zajęła 2. miejsce wśród chłopców. Dziewczyny natomiast uplasowały się na 3. miejscu. Gratulujemy!

Skład chłopców: Bodak Hubert, Łuc Igor, Wasylik Maksym, Tracz Przemysław, Witek Konrad, Bruś Michał, Oltman Patryk, Neumann Olaf, Łucjan Olaf, Stawarz Mateusz oraz Smółka Adrian.

Skład dziewcząt: Stanisławek Wiktoria, Ambroży Maria, Ambroży Anna, Maciejko Maja, Szyper Wiktoria, Wyspiańska Zofia, Tarka Oliwia, Biel Kinga, Wróbel Wiktoria, Grzegorczuk Paulina.

p. Piotr Nowakowicz

026 wycieczka 4c do zoo18 maja 2017r. uczniowie klas IVb i IVc wraz z opiekunami: panem Drausem, paniami Kiełbusiewicz i Kołakowską udali się w egzotyczną podróż do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Tam uczestnicy wycieczki współorganizowanej przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice w ramach projektu „Bioodkrywcy – ekologiczne warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży Aglomeracji Wrocławskiej” uczestniczyli w niezwykle ciekawych stacjonarnych zajęciach warsztatowych. Ogromną popularnością wśród uczniów cieszyła się gra terenowa polegająca na przejściu wyznaczonej trasy i odznaczeniu 12 punktów z pytaniami oraz zadaniami dotyczącymi określonych gatunków zwierząt i ich siedlisk. Z ogromną ciekawością odkrywcy z PSP nr 2 śledzili rysia, niedźwiedzie czy żubry. Młodzi przyrodnicy z wypiekami na twarzy obejrzeli też zwierzęta i ryby zamieszkujące w Afrykanarium. Karmili także urocze kózki w Zagrodzie Rodzinnej. Ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie w pamięci zwiedzających wrocławskie ZOO.

028 dzien patronki207 dzien patronki250 dzien patronki

12 maja 2017r. w PSP nr 2 w Jelczu-Laskowicach hucznie świętowaliśmy Dzień Patronki, Marii Skłodowskiej-Curie dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie chemii i fizyki. Ten wyjątkowy dzień obfitował w liczne atrakcje. I tak na przykład klasowi zwycięscy konkursu wiedzy o patronce zmierzyli się z w etapie szkolnym z pytaniami z zakresu biografii, osiągnięć naukowych, zasług tej wyjątkowej Polki. I miejsce, puchar przechodni i nagrody książkowe w tych zmaganiach przypadły klasie Vc reprezentowanej przez Annę Stiller, Wiktorię Kaczmar i Magdalenę Kaletnik. II miejsce zajęły uczennice klasy Ve, III zaś VIa. Wszyscy uczniowie przepytywani przez wnikliwe nauczycielki: panią Roman i panią Hołodniak otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej...

013 konkurs jezyk angielski

11 maja w naszej szkole odbyła się szósta edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku tematem przewodnim konkursu była Australia. Przedstawiciele sześciu szkół z terenu naszej gminy rywalizowali w 6 rundach konkursowych, odpowiadając na pytania z wiedzy o Australii oraz gramatyki i słownictwa języka angielskiego. Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Paulina Grzegorczyk, Oliwia Mielczarek i Maciej Świtek. Gratulujemy! Drugie miejsce przypadło szkole podstawowej z Miłoszyc, a trzecie PSP nr 3.

p. Aleksandra Przybysz-Gworys

001 konkurs matematyczny 2017002 konkurs matematyczny 201727 kwietnia 2017r. w PSP nr 1 w Jelczu-Laskowicach odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas szóstych. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy VId: Wiktor Krzemiński, Adrian Smółka i Oliwia Tarka. Nasza drużyna spisała się znakomicie zajmując II miejsce, przegrywając „o włos” z uczniami z Miłoszyc.

p. Ewa Chorąży

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.