foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2

im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach

2017 003 manufaktura lizakow2017 001 manufaktura lizakow2017 003 manufaktura lizakow

W kwietniu uczniowie klasy 1A wyjechali na wycieczkę do Manufaktury Lizaków we Wrocławiu. Uczniowie poznali produkcję karmelu oraz samodzielnie zrobili dla siebie lizaki. Wszyscy dobrze się bawili.

p. Elżbieta Zielińska

004 zielniki

Zbierali rośliny i liście w ogrodzie, na szkolnym podwórku, w drodze do domu... Potem dokładnie je suszyli, rozpoznawali i oznaczali - tak powstały zielniki wykonane przez uczniów klasy VC i VD - PSP nr 2 w Jelczu - Laskowicach. Mogliśmy je oglądać na szkolnej wystawie. Pozwoliły one poszerzyć wiedzę uczniów na temat różnych gatunków drzew, roślin i krzewów występujących w okolicy, a także nauczyły rozpoznawać je po budowie liścia, jego kształcie, kolorze. Podziwialiśmy nie tylko pracowitość i systematyczność twórców tych przyrodniczych albumów, ale także zdolności plastyczne - niektórzy bowiem samodzielnie zaprojektowali strony tytułowe zdobiące te ciekawe prace.

p. Ilona Grzywacz- Lewicka

001 zonkilowy marsz

31 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w marszu żonkilowym organizowanym przez wolontariuszy hospicjum domowego w Oławie. Uczestnicy marszu przeszli ulicami rynku śpiewając, jak co roku, piosenkę "Więc chodź, pomaluj mój świat". Następnie wypuścili w niebo balony w kolorach żółtym i niebieskim, solidaryzując się z wszystkimi chorymi - pacjentami hospicjum i jego pracownikami. Nasi uczniowie przekazali wolontariuszom kosz żonkili, które będą rozdawane w czasie kwesty na rzecz hospicjum.

p. Agnieszka Kaletnik

004 cos z niczego

W dniach od 6 kwietnia do  10 kwietnia w holu szkoły będzie prezentowana wystawa prac uczniów w ramach konkursu "Coś z niczego".

Zapraszamy rodziców i uczniów do obejrzenia wystawy. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 25 kwietnia podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Ziemi.

p. Iwona Roman

006 poznajemy ojcowizne

Kolejny raz szkolny Klub Turystyki Regionalnej brał udział w Ogólnopolskim Konkursie „Poznajemy Ojcowiznę”. Praca na temat najciekawszych miejsc w naszej gminie trafiła do etapu wojewódzkiego, który odbył się w Bukowcu koło Jeleniej Góry w dniu 11 marca 2017r. Drużyna w składzie: Adamowska Katarzyna, Furtak Anna, Werocy Marlena zajęła miejsce II-VIII, ponieważ organizatorzy podali tylko zwycięskie szkoły w poszczególnych kategoriach. Opiekunem drużyny był p. Bogdan Draus.

001 mini pilka siatkowa chlopcow wroclaw002 mini pilka siatkowa chlopcow wroclawW dniu 30 marca w szkole podstawowej nr 50 we Wrocławiu odbył się finał strefy wrocławskiej "czwórek" w minipiłce siatkowej chłopców. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie "Dwójka" zajęła 4 miejsce. Nasza szkole reprezentowali: Dyka Andrzej, Zaborski Maciej, Bielski Mateusz, Oltman Patryk, Łucjan Olaf, Stawarz Mateusz, Czarny Wojciech, Markowski Dawid oraz Torończak Patryk. Gratulujemy!

p. Piotr Nowakowicz

Copyright © 2021 PSP nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Jelczu-Laskowicach Rights Reserved.